Connect with us

Gospodarka

Polska gotowa na więcej koreańskich inwestycji: chargé d’affaires

Published

on

Polska gotowa na więcej koreańskich inwestycji: chargé d’affaires

Polish Charge d’affaires Arletta Brzozowska przemawia podczas drugiej sesji Korea Herald’s Global Biz Forum w Gangnam-gu, Seul 11 ​​maja. (Jenny Słońce)

Współpraca polsko-koreańska kwitnie, a Polska jest gotowa na przyjęcie kolejnych koreańskich inwestycji – powiedziała polska chargé d’affaires Arletta Brzozowska w swoim przemówieniu otwierającym drugą edycję Korea Herald’s Global Business Forum 11 maja w Seulu.

Forum, 13-tygodniowe wydarzenie odbywające się w każdą środę, ma na celu dzielenie się i poszerzanie wiedzy społeczności międzynarodowej, a także odkrywanie zagranicznych możliwości inwestycyjnych i rozszerzanie sieci biznesowych.

„Polska jest szczególnie popularnym kierunkiem dla koreańskich inwestycji” – powiedziała Brzozowska, dodając, że w Polsce obecnych jest ponad 270 koreańskich firm, a Korea jest jednym z największych inwestorów spoza UE w ich kraju.

Zaprosiła obecnych prezesów do udziału w Poland Business Week w Seulu, którego celem jest promocja polskich firm działających w obszarze nowych i zaawansowanych technologii, i powiedziała, że ​​polskie firmy starają się również wejść na rynek koreański.

Według Brzozowskiej, w 2021 r. Poland Business Week promował polskie firmy z takich sektorów, jak fintech, cyberbezpieczeństwo, drony, gaming, jachty i łodzie oraz sprzęt i sprzęt medyczny.

Odnosząc się do szacunków z 2021 r., Brzozowska określiła Koreę jako największego inwestora zagranicznego w Polsce z wolumenem inwestycji wynoszącym prawie 2 miliardy dolarów.

Polska gotowa na więcej koreańskich inwestycji: chargé d’affaires

Polish Charge d’affaires Arletta Brzozowska omawia możliwości w Polsce i Polski Tydzień Biznesu z prezesami na Korea Herald’s Global Biz Forum 11 maja w Gangnam-gu w Seulu. (Sanjay Kumar/The Korea Herald)

„W Polsce obecna jest duża liczba koreańskich czeboli – w tym grupy takie jak: LG, Samsung, SK, Hyundai, Halla, Posco, Doosan i Lotte” – powiedziała Brzozowska, wymieniając Incheon International Airport Corporation jako doradcę strategicznego nowego lotniska projekt w Polsce – Węzeł Transportu Solidarności.

READ  Nowa Dacia Duster 2021 - jakie zmiany czekają na liftingu SUV-a? Microhybrid i LPG - French.pl - Dziennik Motoryzacyjny

Brzozowska powiedziała, że ​​polska gospodarka stosunkowo dobrze zniosła pandemię COVID-19, zachowując wartość kraju jako miejsca inwestycji.

„PKB Polski spadł zaledwie o 2,5 proc. w 2020 roku, a wzrósł aż o 5,7 proc. w 2021 roku” – powiedziała Brzozowska, podkreślając, że polska gospodarka wróciła do poziomów sprzed pandemii.

Podkreśliła, że ​​Polska pozostaje atrakcyjnym krajem dla inwestycji zagranicznych podczas pandemii, powołując się na CEO Magazine, który w maju 2020 r. umieścił Polskę na trzecim miejscu na świecie pod względem atrakcyjności inwestycji po COVID-ie.

„Wielkość inwestycji zagranicznych w Polsce w 2021 r. szacowana jest na 24,8 mld USD, co odpowiada rocznemu wzrostowi o 82 proc.” – podkreśliła Brzozowska.

Jako najbardziej atrakcyjne sektory dla BIZ wymieniła branżę motoryzacyjną, produkcję urządzeń i urządzeń, B+R oraz nowoczesne usługi biznesowe.

Autor: Sanjay Kumar ([email protected])

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *