Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polska dołącza do Połączonych Sił Morskich na Bliskim Wschodzie jako 42. członek > Centralne Dowództwo USA > Widok artykułu prasowego

Published

on

Polska dołącza do Połączonych Sił Morskich na Bliskim Wschodzie jako 42. członek > Centralne Dowództwo USA > Widok artykułu prasowego

Zjednoczone Siły Morskie powitały 17 marca Rzeczpospolitą Polską jako 42. członka największego na świecie partnerstwa na rzecz bezpieczeństwa morskiego.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy powitać Polskę jako członka CMF” – powiedział wiceadmirał George Wikoff, dowódca CMF. „Odnosimy ogromne korzyści z udziału Polski w tej koalicji narodów zaangażowanych w regionalne bezpieczeństwo morskie. Nie mogę się doczekać, aż będziemy gotowi razem z naszymi nowymi partnerami, ponieważ CMF w dalszym ciągu wyznacza światowe standardy współpracy morskiej.

CMF składa się z personelu centrali i pięciu połączonych grup zadaniowych skupionych na zwalczaniu terroryzmu, zapobieganiu piractwu, promowaniu współpracy regionalnej i promowaniu bezpiecznego środowiska morskiego. Partnerstwo morskie utrzymuje międzynarodowy porządek oparty na zasadach, wspierając bezpieczeństwo i stabilność na obszarze 3,2 miliona mil kwadratowych wód obejmujących niektóre z najważniejszych szlaków żeglugowych na świecie.

Zrzeszające 42 kraje CMF jest największym partnerstwem morskim na świecie. Inne grupy zadaniowe obejmują CTF 150, która koncentruje się na bezpieczeństwie morskim w Zatoce Omańskiej, Morzu Arabskim i wschodniej Zatoce Adeńskiej; CTF 151, która kieruje regionalnymi działaniami antypirackimi; CTF 152, poświęcony bezpieczeństwu morskiemu w Zatoce Perskiej; CTF 153, odpowiedzialna za bezpieczeństwo morskie na Morzu Czerwonym, Bab al-Mandeb i zachodniej Zatoce Adeńskiej; oraz CTF 154, który utworzono w maju w celu poprawy szkoleń w zakresie bezpieczeństwa morskiego w całym regionie.

READ  Godziny dla seniorów - jakie interesy, jakie godziny, kiedy obowiązują, ile trzeba mieć lat
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *