Connect with us

Nauka

Poland Ramp podnosi 70 milionów dolarów Serie B pomimo krachu kryptowalut

Published

on

Poland Ramp podnosi 70 milionów dolarów Serie B pomimo krachu kryptowalut

Startup zajmujący się płatnościami kryptowalutowymi Ramp, z biurami w Polsce i Londynie, pozyskał 70 milionów dolarów w nowe inwestycje pomimo trudnego środowiska pozyskiwania funduszy i zawirowań w branży kryptowalut.

Seria B, prowadzona wspólnie przez Mubadala Capital ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Korelya Capital z Francji, pojawia się niecały rok po uruchomieniu. zebrał serię A o 53 miliony dolarów🇧🇷 To jedna z największych rund finansowania w historii polskiego ekosystemu startupowego.

Co robi rampa?

Ramp pozwala klientom takim jak portfele kryptograficzne, giełdy, rynki NFT i firmy zajmujące się grami na osadzenie infrastruktury płatności kryptograficznych w istniejących systemach, dzięki czemu użytkownicy mogą kupować aktywa kryptograficzne bez konieczności przechodzenia do innych aplikacji.

Jest zintegrowany z wiodącymi na świecie metodami płatności, w tym kartami debetowymi i kredytowymi, przelewami bankowymi, Apple Pay i Google Pay i jest dostępny dla użytkowników w ponad 150 krajach.

Jak jest na rynku?

Niski, delikatnie mówiąc. W listopadzie 2021 r. globalny rynek kryptowalut wzrósł do prawie 3 bilionów dolarów – tylko po to, by do połowy 2022 r. stracić dwie trzecie swojej wartości z powodu inflacji i ponurych perspektyw gospodarczych. odstraszonych inwestorów🇧🇷 Ten wynikło w rozległych zwolnieniach w europejskich firmach, takich jak Blockchain.com i Bitpanda, upadek kilku kryptowalut, takich jak TerraUSD i wczorajsze przejęcie drugiej co do wielkości giełdy kryptowalut, FTX.

Ale Ramp wydaje się być odporny na te trendy. W 2022 r. wygenerował prawie 240% wzrost wolumenu transakcji w tym samym okresie ubiegłego roku. Całkowita liczba unikalnych użytkowników wzrosła o ponad 600%.

Startup też zatrudnia: w zeszłym roku siedmiokrotnie zwiększył zatrudnienie do ponad 200 obecnie.

„Choć szybko się rozwijaliśmy, byliśmy ostrożni i nadal skupialiśmy się na rozwijaniu naszego produktu, aby dostosować się do wymagań biznesowych naszych partnerów, jednocześnie trzymając rękę na pulsie długoterminowych trendów rynkowych” – mówi Szymon Sypniewicz, współzałożyciel i dyrektor generalny Ramp. .

READ  Oto 5 naszych ulubionych struktur na Dubai Expo 2020

Kto inwestuje?

  • mubadal Kapitał, współprowadzący inwestor, emiracki venture capitalist
  • stolica koreiinwestor współprowadzący, francuski VC
  • stolica Baldertondotychczasowy inwestor, UK VC
  • Cogito Capital🇧🇷 polski VC

Co dalej z Rampą?

Sypniewicz mówi, że swoją Serią B chce uczynić produkt Rampa bardziej dostępnym dla większej liczby osób. „Oznacza to wejście na lokalne rynki i umożliwienie lokalnych metod płatności”, mówi.

„Lokalne metody płatności zmniejszają tarcia i koszty w regionach o niskich dochodach, a jednocześnie są bardziej intuicyjne i dostępne dla większej liczby osób na całym świecie. Dotyczy to w szczególności Ameryki Łacińskiej i Azji, obu regionów, w których nastąpiła gwałtowna adopcja kryptowalut i które uważamy za nasze kolejne cele strategiczne”.

Firma będzie również nadal zatrudniać i inwestować w swoją linię produktów.

przesiane złapane

Odporność Ramp na obecny kryzys gospodarczy pokazuje, że odgrywa ważną rolę w ekosystemie kryptowalut. Często jest porównywany do Stripe, który stworzył podobne, wiodące na rynku narzędzie dla przestrzeni e-commerce; Stripe jest obecnie wyceniany na około 74 miliardy dolarów.

Sypniewicz dodaje też, że firma chce skorzystać z trendu migrowania zwykłych biznesów do Web3. Web3 odnosi się do nowej generacji firm opartych na blockchain, które obejmują decentralizację i demokratyzację własności – w przeciwieństwie do scentralizowanych platform, takich jak Facebook i YouTube.

„To ogromna szansa i to tylko jeden z przykładów ogromnego potencjału, jaki widzimy przed branżą poza obecnym kryzysem”, mówi.

„Jeśli byłeś w krypto tak długo, jak my, zrozumiesz, że bessy to rynek budowniczych i jesteśmy w pełni zaangażowani w naszą wizję – aby Web3 stało się rzeczywistością dla wszystkich. Jesteśmy w tym na dłuższą metę.”

Zosia Wanat jest reporterką Sifted na temat Europy Środkowo-Wschodniej z siedzibą w Warszawie. ona tweetuje z @ZOSIAWANAT

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *