technologia
Podczas spotkania AUSA, czołowy dowódca V Korpusu omawia nową lokalizację dla wstępnie pozycjonowanych zasobów armii w Polsce | artykuł
KAISERSLAUTERN, Niemcy – Armia 2030, z jej planowanymi wysiłkami modernizacyjnymi i silniejszą niż kiedykolwiek wcześniej postawą, była tematem dorocznego spotkania i wystawy Stowarzyszenia Armii Stanów Zjednoczonych, które odbyło się 10-12 października w Waszyngtonie. I bezpośrednio w związku z modernizacją i gotowością jest nowy plac budowy 405. Brygady Wsparcia Polowego Armii Prepositioned Stocks-2, który jest obecnie budowany w Polsce.
Po niezapowiedzianym rozmieszczeniu 1 Brygadowego Zespołu Bojowego Pancernego, 3 Dywizji Piechoty do Europy w odpowiedzi na rosyjską inwazję na Ukrainę i związaną z tym masową aktywację APS-2 na kontynencie na początku tego roku, dowódca V Korpusu generał porucznik. Gen. John Kolasheski powiedział, że armia amerykańska w Europie i Afryce jest na dobrej drodze do otwarcia nowej pracy APS-2 w 2023 roku.
Nowy obiekt APS-2 obok 33. Bazy Sił Powietrznych Polskich Sił Powietrznych w pobliżu Powidza będzie zawierał sprzęt dla zmodernizowanego brygadowego zespołu bojowego pancernego, powiedział Kolasheski 12 października podczas współczesnego forum wojskowego podczas spotkania AUSA.
Obecnie istnieje pięć lokalizacji APS-2 w czterech krajach pod dowództwem i kontrolą 405. AFSB, która wspiera V Korpus, armię USA w Europie i Afryce oraz siły połączone. Budowa szóstej lokalizacji APS-2 405. AFSB jest już w toku, a jej zakończenie spodziewane jest późną wiosną lub wczesnym latem przyszłego roku.
Według 13. sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga, miejsce to jest największym pojedynczym projektem infrastrukturalnym finansowanym przez NATO od 30 lat. Szacunkowy projekt i budowa nowej strony APS-2 to ponad 360 milionów dolarów.
Składające się z 650 000 stóp kwadratowych powierzchni magazynowej z kontrolowaną wilgotnością, obiektu do konserwacji pojazdów i obiektów wsparcia — najnowocześniejsze miejsce pracy APS-2 jest dowodem zaangażowania i inwestycji USA i kraju przyjmującego w NATO dzięki trwałym umowom na zapewnienie zasobów do szybkiego rozmieszczenia i odstraszania potencjalnego przeciwnika.
Zdolne do przechowywania i serwisowania sprzętu całego bojowego zespołu pancernego brygady, a także dodatkowych pojazdów, sprzętu i amunicji – nowa placówka APS-2 będzie w stanie wydłużyć czas transportu tej ilości sprzętu z USA do Europy z około 45 do 60 dni do zaledwie kilku dni podczas operacji lub ćwiczeń w nagłych wypadkach.
Poprawia to zdolność armii do szybkiego i dynamicznego rozmieszczania sił w teatrze działań, znacznie rozszerzając zdolności odstraszania armii, jednocześnie poprawiając gotowość operacyjną. Co więcej, ten wielki projekt modernizacyjny upewnia partnerów i sojuszników Ameryki, że USA są zaangażowane w zbiorową obronę Europy oraz we wspieranie stabilności i bezpieczeństwa w regionie.
Program 405. AFSB APS-2, kluczowy element projekcji mocy i misji gotowości bojowej armii amerykańskiej w Europie i Afryce, zapewnia pakiety projekcji mocy „pod klucz” — gotowe do rozmieszczenia w dowolnym momencie — jednocześnie pomagając zwiększyć ilość potrzebnego sprzętu w celu zmniejszenia bazy macierzyste służb ratowniczych. Dowódcy bojowi określają swoje wymagania APS-2, a 405. AFSB wykonuje, a następnie wydaje sprzęt rozmieszczanym myśliwcom wojennym.
405. AFSB jest przydzielona do Dowództwa Utrzymania Armii USA i pod kontrolą operacyjną 21 Dowództwa Utrzymania Teatru, Armii Stanów Zjednoczonych w Europie i Afryce. Brygada z siedzibą w Kaiserslautern w Niemczech zapewnia materialne wsparcie biznesowe siłom zbrojnym Stanów Zjednoczonych w Europie i Afryce – zapewniając logistykę w celu utrzymania teatru; synchronizacja zaopatrzenia, logistyki i technologii; oraz wykorzystanie Kompanii Materiałowej Armii USA do wsparcia połączonych sił. Aby uzyskać więcej informacji na temat 405. AFSB, zobacz oficjalna strona i oficjalna strona na Facebooku.
„Certyfikowany guru kulinarny. Internetowy maniak. Miłośnik bekonu. Miłośnik telewizji. Zapalony pisarz. Gracz.”