Nauka
Piknik Naukowy Polskiego Radia w Warszawie – Sekcja Angielska
Tegoroczna edycja rozpoczęła się o godzinie 11:00 w sobotę 27 maja, dając widzom szansę zanurzenia się w nauce ze wszystkich stron podczas bezpłatnego dziewięciogodzinnego wydarzenia plenerowego, powiedzieli kierownictwo.
📣 Obecny w @PGENarodowy w Warszawie trwa 26. #PiknikNaukowy. Zapraszamy❗️
▶️ Tegoroczna edycja przebiegu pod hasłem: 𝗥𝗘𝗪𝗢𝗟𝗨𝗖𝗝𝗘 𝗡𝗔𝗨𝗞𝗢𝗪𝗘. 🧪👩🔬
🆓 Wstęp na Piknik jest bezpłatny. 🎟️
📖 👉 https://t.co/K2uIsbYC0B pic.twitter.com/irXK2VKeJt
— Polskie Radio (@polskieradiopl) 27 maja 2023 r
Piknik Naukowy 2023 to według organizatorów okazja do spotkania prawdziwych naukowców z Polski i zagranicy, obejrzenia prezentacji, pokazów i warsztatów oraz nauki przez zabawę.
Mapy 3D gór lodowych, humanoidalny robot, światło ultrafioletowe zamienione w elektryczność
W tym roku tematem przewodnim są „rewolucje naukowe”, a wiele działań na pikniku skupia się na pokazywaniu różnych kamieni milowych w rozwoju nauki – poinformowali urzędnicy.
🧬🔬 #PiknikNaukowy 2023 para wspaniała okazja, aby na własne oczy zobaczyć ciekawe i innowacyjne konstrukcje.
🏎️💨 🔌@polsl_pl wykonane przez studentów w 100 proc. elektryczny bolid „Formuła Student”, który w 2,5 s. osiągając 100 km/h.
📖 👉 https://t.co/TeiA9Ou22e pic.twitter.com/lQ97H5uH1Y
— Polskie Radio (@polskieradiopl) 27 maja 2023 r
Odbywają się prezentacje najnowszych badań, wynalazków i technologii; rekonstrukcje klasycznych eksperymentów; i strefę majsterkowania, zgodnie z reklamą.
Publiczność ma możliwość nauczenia się, jak tworzyć mapy 2D i 3D gór lodowych; poznaj najnowocześniejszego humanoidalnego robota napędzanego sztuczną inteligencją, który może rozmawiać na wszystkie tematy; i dowiedz się, jak między innymi światło ultrafioletowe można zamienić w energię elektryczną.
Zgodnie z tradycją dziennikarze Polskiego Radia transmitują Piknik Naukowy 2023 na żywo.
Zapowiadany jako „największe plenerowe święto nauki w Europie” Piknik Naukowy Polskiego Radia organizowany jest we współpracy z Centrum Nauki Kopernik (CNK) w Warszawie.
(ala)
Źródło: polskieradio.pl, pikniknaukowy.pl, kopernik.org.pl
„Piwny maniak. Odkrywca. Nieuleczalny rozwiązywacz problemów. Podróżujący ninja. Pionier zombie. Amatorski twórca. Oddany orędownik mediów społecznościowych.”