Connect with us

Nauka

Pierwsze spotkanie sygnatariuszy porozumień Artemis

Published

on

Pierwsze spotkanie sygnatariuszy porozumień Artemis

W poniedziałek 19 września 2022 r. przedstawiciele państw sygnatariuszy Porozumień Artemis zebrali się na Międzynarodowym Kongresie Astronautycznym w Paryżu na pierwszym spotkaniu twarzą w twarz od czasu wprowadzenia Porozumień. Podczas wydarzenia współorganizowanego przez Narodową Agencję Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) Brazylijska Agencja Kosmiczna (AEB) z Brazylii i Narodowe Centrum Badań Kosmicznych (CNES) z Francji sygnatariusze omówili dalsze kroki, aby zapewnić bezpieczną i odpowiedzialną eksplorację kosmosu.

Porozumienia Artemis, oparte na Traktacie o Przestrzeni Kosmicznej z 1967 r., ustanawiają wspólne ramy prowadzenia odpowiedzialnej eksploracji kosmosu. Zasady umów odzwierciedlają wzajemne zaangażowanie sygnatariuszy w odpowiedzialną i zrównoważoną eksplorację i użytkowanie przestrzeni kosmicznej.

Departament Stanu, który wraz z NASA współprzewodniczy Porozumieniom Artemis dla Stanów Zjednoczonych, był reprezentowany przez Zastępcę Głównego Asystenta Sekretarza Stanu (PDAS) ds. Oceanów i Międzynarodowych Spraw Naukowych i Środowiskowych, Jennifer R. Littlejohn. PDAS Littlejohn podkreślił różnorodność sygnatariuszy pod względem ich zdolności i zainteresowań w przestrzeni kosmicznej oraz zachęcił wszystkie kosmiczne narody do podpisania Porozumień. Zwracając uwagę na cel NASA polegający na wylądowaniu na Księżycu pierwszej kobiety i pierwszej czarnoskórej osoby, podkreśliła, że ​​zarówno nasze misje kosmiczne, jak i wysiłki naszej dyplomacji kosmicznej muszą w pełni reprezentować naród amerykański. Różnorodność ma zasadnicze znaczenie dla celów kosmicznych USA, jak przedstawiono w Ramy Priorytetów Kosmicznych USA i Międzyagencyjny plan działania wspierający edukację i siłę roboczą związaną z przestrzenią kosmiczną.

Rozpoczęty przez osiem krajów 13 października 2020 r. Porozumienia podpisało już 21 krajów: Australia, Bahrajn, Brazylia, Kanada, Kolumbia, Francja, Izrael, Włochy, Japonia, Republika Korei, Luksemburg, Meksyk, Nowa Zelandia, Polska, Rumunia , Arabia Saudyjska, Singapur, Ukraina, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone. Wspólnie pracujemy nad zwiększeniem przewidywalności, przejrzystości, bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju ludzkiej eksploracji kosmosu oraz nad zapewnieniem, że eksploracja kosmosu jest prowadzona z korzyścią dla wszystkich krajów i całej ludzkości. W przypadku pytań ze strony mediów, skontaktuj się z [email protected].

READ  Wariant Omicron Covid sprawia, że ​​nerwowe rządy nakładają ograniczenia w podróżowaniu | Koronawirus

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *