Connect with us

Nauka

Pakistańsko-Polska Konferencja Naukowa „Stosunki Pakistan-Polska: wyzwania i szanse w zmieniającym się świecie” – Polska w Pakistanie

Published

on

Pakistańsko-Polska Konferencja Naukowa „Stosunki Pakistan-Polska: wyzwania i szanse w zmieniającym się świecie” – Polska w Pakistanie

W dniach 6 i 7 grudnia przedstawiciele Ambasady RP pod przewodnictwem Ambasadora Macieja Pisarskiego wzięli udział w konferencji naukowej zorganizowanej wspólnie przez Federalny Uniwersytet Urdu w Karachi wraz z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Konferencja odbyła się w kampusie IBA City w Karachi.

Gościem honorowym ceremonii otwarcia konferencji, która odbyła się 5 grudnia w Gubernator House w Karachi, był Prezydent Pakistanu, dr Arif Alvi. Oprócz Pana Prezydenta w inauguracji uczestniczyli Prorektor Federalnego Uniwersytetu Urdu, prof. Dr Mohammad Ziauddin, przewodniczący Wydziału Stosunków Międzynarodowych Federalnego Uniwersytetu Urdu, dr Asghar Ali Dashti i dyrektor Instytutu Administracji Biznesu (IBA) Akber Zaidi. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski reprezentował Rektor prof. Jerzy Przyborowski, Prorektor ds. Międzynarodowych prof. Paweł Wielgosz i dyrektor Instytutu Nauk Politycznych prof. Aleksandra Żukowskiego.

Ponadto polskie środowisko naukowe było na miejscu reprezentowane przez prof. Aleksander Głogowski (Uniwersytet Jagielloński) i dr Robert Czulda (Uniwersytet Łódzki). prof. Agnieszka Kuszewska (Uniwersytet Jagielloński), dr Ewa Czarkowska, dr Magdalena Kumelska-Koniecko i dr Piotr Lotarski (wszyscy z UWM) również uczestniczyli w konferencji za pośrednictwem łączy wideo.

Dwudniowe wydarzenie spotkało się z szerokim przyjęciem lokalnej społeczności akademickiej. Studenci aktywnie uczestniczyli w dyskusjach po zakończeniu poszczególnych sesji, kierując swoje pytania głównie do polskich naukowców. Organizatorzy określili wydarzenie jako pomyślny początek współpracy naukowej między obydwoma krajami.

READ  9 europejskich sklepów tworzących niesamowite ręcznie robione ozdoby świąteczne
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *