Connect with us

Nauka

Pakistańsko-Polska Konferencja Naukowa „Stosunki Pakistan-Polska: wyzwania i szanse w zmieniającym się świecie” – Polska w Pakistanie

Published

on

Pakistańsko-Polska Konferencja Naukowa „Stosunki Pakistan-Polska: wyzwania i szanse w zmieniającym się świecie” – Polska w Pakistanie

W dniach 6 i 7 grudnia przedstawiciele Ambasady RP pod przewodnictwem Ambasadora Macieja Pisarskiego wzięli udział w konferencji naukowej zorganizowanej wspólnie przez Federalny Uniwersytet Urdu w Karachi wraz z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Konferencja odbyła się w kampusie IBA City w Karachi.

Gościem honorowym ceremonii otwarcia konferencji, która odbyła się 5 grudnia w Gubernator House w Karachi, był Prezydent Pakistanu, dr Arif Alvi. Oprócz Pana Prezydenta w inauguracji uczestniczyli Prorektor Federalnego Uniwersytetu Urdu, prof. Dr Mohammad Ziauddin, przewodniczący Wydziału Stosunków Międzynarodowych Federalnego Uniwersytetu Urdu, dr Asghar Ali Dashti i dyrektor Instytutu Administracji Biznesu (IBA) Akber Zaidi. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski reprezentował Rektor prof. Jerzy Przyborowski, Prorektor ds. Międzynarodowych prof. Paweł Wielgosz i dyrektor Instytutu Nauk Politycznych prof. Aleksandra Żukowskiego.

Ponadto polskie środowisko naukowe było na miejscu reprezentowane przez prof. Aleksander Głogowski (Uniwersytet Jagielloński) i dr Robert Czulda (Uniwersytet Łódzki). prof. Agnieszka Kuszewska (Uniwersytet Jagielloński), dr Ewa Czarkowska, dr Magdalena Kumelska-Koniecko i dr Piotr Lotarski (wszyscy z UWM) również uczestniczyli w konferencji za pośrednictwem łączy wideo.

Dwudniowe wydarzenie spotkało się z szerokim przyjęciem lokalnej społeczności akademickiej. Studenci aktywnie uczestniczyli w dyskusjach po zakończeniu poszczególnych sesji, kierując swoje pytania głównie do polskich naukowców. Organizatorzy określili wydarzenie jako pomyślny początek współpracy naukowej między obydwoma krajami.

READ  Badacze IIT Madras opracowują algorytmy planowania ruchu, które mogą myśleć jak ludzie
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *