Najważniejsze wiadomości
Otwarcie biura w Polsce | C21Media | Aktualności
Canal + i BBC Studios (BBCS) podpisały umowę na remake brytyjskiego formatu The Office w formacie The Office.
Umowa oznacza, że polska wersja Kancelarii dołączy do innych przeróbek w USA, Kanadzie, Chile, Czechach, Francji, Niemczech, Izraelu, Szwecji, Finlandii i Indiach.
Produkcja najnowszego remake’u filmu w stylu fly-on-the-wall rozpoczęła się 4 lipca. 12-odcinkowy serial będzie emitowany jesienią tego roku w Canal+ oraz online na stronie internetowej nadawcy.
Pochodzi z oryginalnej wersji, napisanej i wyreżyserowanej przez Ricky’ego Gervaisa i Stephena Merchanta, która po raz pierwszy została wyemitowana w Wielkiej Brytanii w tym miesiącu 20 lat temu.
Wyreżyserowany przez Macieja Bochniaka, wyprodukowany przez Dorotę Kośmicką Gacke i Jana Kępińskiego, polska adaptacja rozgrywa się w podwarszawskim przedsiębiorstwie wód mineralnych.
Główny bohater, David Brent, zostaje Michałem, granym przez Piotra Polaka, samolubnego człowieka, który łaknie uwagi i pochlebstw. Kiedy firmę przejmuje nowy właściciel, a pracownicy martwią się o swoją pracę, jedynym optymistą jest Michał.
W lokalnym serialu pojawia się również Patrycja, nowa główna bohaterka, grana przez Vanessę Aleksander, która chce wnieść do firmy zmiany i nowości i staje się groźnym przeciwnikiem Michała.
Małgorzata Seck, wiceprezes ds. programowania w Canal + Polska, powiedziała: „Wybraliśmy wersję lokalną, ponieważ zależy nam na innowacyjnych, zaskakujących i odważnych treściach. Oryginał miał wszystko – uniwersalne tematy, które można łatwo przenieść do dowolnego środowiska na całym świecie – a w czasach pandemii tęsknimy za codziennością w biurze i patrzymy na jej dziwactwa z pewną nostalgią.
André Renaud, starszy wiceprezes ds. sprzedaży formatów w BBC Studios, dodał: „Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak zespół zmieni życie biurowe polskiego widza 21st. Jestem pewien, że po zeszłym roku wszyscy pójdziemy w ich ślady. trochę biurowego życia i mam nadzieję, że w najbliższym czasie powstanie więcej lokalnych „biur”.
„Zapalony odkrywca. Miłośnik piwa. Miłośnik bekonu. Fanatyk sieci. Przedsiębiorca. Pisarz”.