Connect with us

Sport

Ośmiu indyjskich bokserów, którzy zdobyli złoto na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w boksie AIBA

Published

on

Ośmiu indyjskich bokserów, którzy zdobyli złoto na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w boksie AIBA

Indie zajęły pierwsze miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Boksu AIBA mężczyzn i kobiet z 11 medalami. Obejmował osiem złotych i trzy brązowe medale i poprawił się w stosunku do najlepszego medalu w historii w 2018 roku, kiedy zdobył 10 medali.

Przyjrzyjmy się zdobywcom złota w turnieju.

Sachin (56 kg) pozuje ze swoim złotym medalem na Mistrzostwach Świata Młodzieży AIBA kobiet i mężczyzn w piątek 2 w Kielcach

Sachin Siwach (56 kg)

Sachin pochodzi z popularnego bokserskiego punktu Bhiwani, Haryana. Pochodzi ze skromnej rodziny rolniczej i do sportu wprowadził go jego ojciec Krishan Siwach.

Kiedy Krishan zabrał go na spotkanie z trenerem Sanjaya Sheorana, został zwolniony z powodu niedożywienia. Ale za namową ojca Sheoran poddał się i wziął go pod swoje skrzydła. Później dołączył do lokalnego organu Sports Authority of India (SAI) w Bhiwani i wygrał mistrzostwa stanu Haryana w 2010 roku.

Jego pierwszy duży międzynarodowy przełom nastąpił w 2015 roku, kiedy zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Świata Juniorów AIBA w Rosji. Rok później zdobył złoto na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w boksie w tym samym kraju i był dopiero trzecim Hindusem, który to osiągnął. Kontynuował bogatą formę, zdobywając srebro w mistrzostwach boksu azjatyckiego i złoto w igrzyskach Wspólnoty Narodów 2017.

Jego ostatnie złoto w AIBA zdobył w finale mężczyzn do 56 kg przeciwko Yerbolat Sabyr. Wykorzystał swój zasięg i szybki ruch stopy, aby uderzyć swojego kazachskiego przeciwnika. To był wyrównany mecz na koniec dwóch rund, ale Sachin ze swoim agresywnym podejściem w kolejnych rundach wywalczył zdrowe 4-1.

Gitika (48 kg) pozuje ze złotym medalem po wygraniu w czwartek finału na Mistrzostwach Świata Kobiet i Mężczyzn AIBA w Kielcach

Gitika (48 kg)

Gitika również pochodzi z Haryana i walczy w wadze lekkiej 48 kg. Jest szybka w ringu, a jej technika w połączeniu z potężnymi i precyzyjnymi uderzeniami stwarza z niej niebezpieczną perspektywę. To popularna nazwa na krajowym torze wyścigowym, ponieważ zdobyła wiele laurów na poziomie stanowym i krajowym.

W Polsce pokonała dwukrotną mistrzynię Europy Włoch Erikę Prisciandaro. W finale zmierzyła się z miejscową bokserką Natalią Kuczewską. Jednak były to jednostronne zawody od pierwszej rundy, ponieważ Gitika wygrała 5-0 i zapewniła Indiom pierwszy złoty medal turnieju.

READ  Mary J Kraiosky 1961-2023 | Wiadomości, sport, praca
Babyrojisana Chanu (51 kg) pozuje ze złotym medalem po pokonaniu Valerii Linkovej z Rosji w finale Mistrzostw Świata AIBA kobiet i mężczyzn w Kielcach w czwartek.

Babyrojisana Chanu (51 kg)

Chanu, który pochodzi z Manipur, zawsze chciał być bokserem i zaczął trenować w wieku 12 lat. Wcześniej wygrała turniej Adriatic Peral w 2021 roku i pokonała w Polsce Dianę Gorisnaję z Estonii w poprzednich kwartałach tak przekonująco, że sędzia musiał zakończyć walkę po trzech rundach. W finale pokonała Rosjankę Valeriię Linkovą, która jest Młodzieżowym Championem Europy. Nie zrobiła nic złego w grze o złoty medal i wygrała 5-0.

Poonam (57 kg) pozuje ze złotym medalem po pokonaniu Sthelyne Grosy z Francji 5: 0 w finale Mistrzostw Świata AIBA kobiet i mężczyzn w Kielcach w czwartek.

Poonam (57 kg)

Poonam walczy w wadze piórkowej 57 kg. Wyjaśniła swoje zamiary w pierwszej rundzie, kiedy pokonała kolumbijską Arboledę Valerię 5-0. W miarę postępów turnieju stawała się coraz bardziej pewna siebie iw finale rozegrała swój najlepszy mecz, pokonując doświadczonego przeciwnika w Sthelyne Grosy. Ostrymi i precyzyjnymi uderzeniami Poonam nie pozwoliła przeciwnikowi z Francji na zdobycie punktu, zanim w finałowej walce odniosła łatwy triumf 5: 0.

Vinka 60 kg pozuje ze swoim złotym medalem

Vinka jest uważana za jednego z najbardziej obiecujących indyjskich bokserów. Pochodzi z wioski Simla Molana niedaleko Panipat. Rozpoczęła swoją sportową przygodę w hokeju i wygrała mistrzostwa kraju w tym sporcie.

Ale zaczęła boksować, ponieważ wierzył, że mogłaby zrobić większy postęp w jednym sporcie. Jej ojciec jest kierowcą rikszy, ale zawsze spełniał marzenia córki.

Zdobyła złote medale w różnych turniejach krajowych, takich jak Khelo India Games, Junior National Boxing Championship i Youth National Boxing Championship.

Odniosła równie sukcesy na poziomie międzynarodowym, wygrywając Młodzieżowe Mistrzostwa Azji Mężczyzn i Kobiet ASBC w Mongolii w 2019 roku. W 2021 roku zdobyła złoto na Adriatic Pearl Tournament i została również uznana za najlepszą bokserkę w zawodach. W Polsce dała zapierający dech w piersiach występ przeciwko kazachskiemu bokserowi Zhuldyzowi Shayakhmetovej w finale. Nie tylko wygrała mecz 5-0, ale sędzia musiał zakończyć zawody, gdy Hindus pokonał swojego przeciwnika.

Arundhati Choudhary (69 kg) pozuje ze złotym medalem po wygraniu w czwartek finału Mistrzostw Świata AIBA kobiet i mężczyzn w Kielcach.

Arundhati Choudhary z Kota, Rajashthan, był nie do powstrzymania od czasu zdobycia złotego medalu na Mistrzostwach Polski Juniorów w 2017 roku.

READ  Dominująca wspinaczka Garnbret zdobywa pierwsze złoto we wspinaczce kobiet dla Słowenii

Czarodziej matematyki, którego zabrała do boksu, aby realizować swoją pasję. Oprócz wygrania kilku konkursów ogólnopolskich odnosiła duże sukcesy w konkursach międzynarodowych. Zdobyła złoto na Międzynarodowym Turnieju Valerii Demyanovej, Pucharze Narodowym 2018 w Serbii i Pucharze Narodów Juniorów 2018 w Varbas Serbia, oprócz brązu na Mistrzostwach Azji Mężczyzn i Kobiet ASBC Youth 2019. W 2018 roku została wybrana najlepszym azjatyckim bokserem juniorów.

W Polsce od początku była w dobrej formie. W finale pokonała w jednostronnej walce 5: 0 polską bokserkę Barbarę Marcinkowską.

Sanamcha Chanu (75 kg) pozuje ze złotym medalem po wygraniu w czwartek finału Mistrzostw Świata AIBA kobiet i mężczyzn w Kielcach.

T Sanamacha Chanu (75 kg)

T Sanamacha Chanu jest stażystą w MC Mary Kom Academy w Imphal. Nic dziwnego, że uwielbia brązową medalistkę Igrzysk Olimpijskich w Londynie i chce stanąć na podium olimpijskim tak jak Mary Kom.

Jest jedną z indyjskich gwiazd na torze młodzieżowym i wygrała Młodzieżowe Mistrzostwa Azji Mężczyzn i Kobiet ASBC. Była także jedną z kobiet bokserek, które wygrały Puchar Esker All Female Boxing Cup 2020. Po braku złota w juniorach 2017 wróciła rok później i zajęła pierwsze miejsce.

W Polsce w finale 75 kg pokonała Kazachską Dana Diday 5: 0 i tego wieczoru wywalczyła szósty złoty medal Indii.

Alfiya Pathan (81+ kg) pozuje ze złotym medalem po wygraniu w czwartek finału Mistrzostw Świata AIBA Kobiet i Mężczyzn w Kielcach.

Alfiya jest jednym z najdzikszych bokserek w Indiach i trenuje z SAI Rohtakiem. Dziewczyna z Nagpur jest tak dominująca, że ​​opozycja przeszła do półfinału Mistrzostw Świata w Boksie 2019.

W ćwierćfinale i finale znokautowała przeciwnika w mniej niż 30 sekund.

Pochodząca z konserwatywnej rodziny nie było jej łatwo stawiać pierwsze kroki w boksie, ale nie ustąpiła w swoim śnie. Zdobyła złoto w Mistrzostwach Azji Juniorów, a na początku tego roku ukończyła również Adriatic Pearl Tournament z żółtym metalem. W Polsce startowała jako zdecydowana faworytka i nie zawiodła. Alfiya pokonała w finale młodzieżową mistrzynię Europy Darię Kozorez z Mołdawii 5: 0.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *