Connect with us

Nauka

O współczesnym świecie pośród zamętu – Ryś Współczesny

Published

on

O współczesnym świecie pośród zamętu – Ryś Współczesny

10 i 11 maja światowe centrum biznesu i technologii zawitało do Poznania z ponad 600 prelegentami, 2 dniami, 8 scenami i 23 sesjami tematycznymi, Uderzenie’23 wystąpili główni mówcy, tacy jak Natalie Portman, Nassim Nicholas Taleb, Adam Tooze i Martin Sandbu.

Impact’23 to wydarzenie gospodarcze i technologiczne w Europie Środkowo-Wschodniej. Skupia najlepszych menedżerów z największych światowych firm, decydentów, regulatorów, czołowych naukowców, światowej klasy ekspertów i głównych prelegentów.

Impact'23, dzięki uprzejmości Impact'23
Impact’23, dzięki uprzejmości Impact’23

Platforma wzrostu społeczno-gospodarczego. Idee stojące za Impact’23

Impact’23 to nie tylko konferencja biznesowo-technologiczna, to platforma wymiany pomysłów i spostrzeżeń. Wydarzenie zainaugurował Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, wyrażając radość, że Poznań po raz kolejny stał się miejscem debat o przyszłości świata i kondycji ludzkości. Podkreślił znaczenie dialogu na temat wyzwań dzisiejszego świata.

Dziś świat często koncentruje się na błahych, drugorzędnych lub trzeciorzędnych sprawach, które przyciągają uwagę mediów, podczas gdy wiele ważnych spraw pozostaje niezauważonych.
– Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego

Impact’23 miał wyjątkowy i wciągający program, który pozwolił poszczególnym osobom przenieść swoją wiedzę i umiejętności biznesowe na wyższy poziom. Niektóre z utworów tematycznych obejmowały Digital Future, Future Societies, Green Economy, Sustainable Fashion, Foodtech, Mental Health and Wellness, The Art of Leadership oraz Art and Culture.

Impact'23, dzięki uprzejmości Impact'23
Impact’23, dzięki uprzejmości Impact’23

Oprócz moderowanych dyskusji na 8 scenach wydarzenia towarzyszyły wydarzenia towarzyszące, takie jak 25. edycja „Listy 500 Rzeczpospolitej”, czyli Nagrody Orły dla liderów polskiego biznesu, Gala Money Awards, która wyróżnia firmy i osoby za ich sukcesy oraz zaangażowanie w innowacyjność i odpowiedzialność społeczną. Impact był także gospodarzem konkursu startupowego prowadzonego przez Iniemamocnych Sebastiana Kulczyka oraz LOTTO Impact RUN z olimpijczykiem Dawidem Tomalą. Uczestnicy mogli również pobawić się przy muzyce, w programie były m.in Natalii Kukulskiej, Grzegorz Hyży, To jest Natalii Szroeder.

Impact'23, dzięki uprzejmości Impact'23
Impact’23, dzięki uprzejmości Impact’23

Organizatorzy nie zapomnieli o najbliższym sąsiedzie Polski – Ukrainie i jej wieloletniej walce z Rosją. Ważną rolę w przestrzeni Impact odegrała specjalna wystawa „Ukraina – codzienna wojna”, na której znalazły się fotografie m.in Wojciecha Grzędzińskiego, fotoreporter wojenny. Na wystawie znalazły się również relacje z Paweł Reszkadziennikarka i reporterka relacjonująca wydarzenia od lutego 2022 roku. Podczas gdy na wszystkich scenach gościli wspaniali i interesujący prelegenci, warto zajrzeć na scenę Arte e Cultura.

Impact'23, dzięki uprzejmości Impact'23
Impact’23, dzięki uprzejmości Impact’23

CHOCHLIK[act]Art’23 – wszyscy tworzymy przyszłość kultury artystycznej

Kuratorką sceny Kultura i sztuka była Magdalena Bodis, manager ds. public relations, fundraiserka i członkini zarządu Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Narodowego w Warszawie. Pierwszą tabelę przedstawiła dziennikarka Gabi Drzewiecka. Niedługo potem w dyskusji zatytułowanej „Najpiękniejsza sztuka” wzięły udział Justyna Kopińska, Katarzyna Kolenda-Zalewska oraz pisarz, tłumacz, felietonista i profesor literaturoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, który kieruje także Fundacją im. Wisławy Szymborskiej, Michał Rusinek.

ImpactArt to przestrzeń stworzona w odpowiedzi na przekonanie, że sztuka nie tylko karmi zmysły, ale jest niezbędna dla dobrobytu społeczeństwa, gospodarki i życia politycznego.

– tekst kuratorski

Scena Art & Culture skupiła się na kilku kontrowersyjnych i ważnych tematach. Zwrócono uwagę na młodych artystów na rynku sztuki, post-pandemiczną architekturę i to, jak powstają nowe miejsca pracy, projektowanie i sztukę cyfrową z naciskiem na miejsce i rolę sztuki w przyszłości oraz na to, jak kultura dostosowuje się do technologii (VR , NFT, Metaverse). Omówiono również zjawisko Signature Culture, jaki jest potencjał polskiego sektora kreatywnego oraz prawa własności intelektualnej i ich znaczenie dla finansowania w Przemysłach Kreatywnych. W tegorocznej edycji ImpactArtu zaprezentowane zostały prace artystek skupione na zjawisku wyzysku.

Wystawiono dwie prace plastyczne – Moniki Falkus’ malowanie i Alicja Biała instalacja. Monika Falkus jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach – gdzie studiowała malarstwo – oraz Uniwersytetu Śląskiego – gdzie studiowała historię sztuki. Współpracuje z Galerią Szarą. W swoim portfolio ma obrazy olejne, instalacje artystyczne i projekty wideo. Jej prace koncentrują się na różnych tematach, w tym miłości, kobiecości, intymności i seksualności. Inspiracje czerpie z tradycji, baśni i osobistych wspomnień. Została również opisana w najnowszym numerze magazynu Contemporary Lynx.

Fotka Moniki Juskowiak
Fotka Moniki Juskowiak

Alicja Biała ukończył Royal Drawing School i uzyskał tytuł magistra w Royal College w Londynie. Jego badania koncentrują się na destrukcyjnym wpływie człowieka na środowisko. W swojej pracy wykorzystuje silnie kwaśne odpady z górnictwa i produkcji przemysłowej z połowy stulecia do erozji i trawienia dużych metalowych rzeźb bezpośrednio w stawach sedymentacyjnych. ImpactArt przedstawił efekty tych działań pokazując 8 zawieszonych instalacji.

Impact'23, fot. Monika Juskowiak
Impact’23, fot. Monika Juskowiak

Dodatkowo w przestrzeni Sztuki i Kultury pojawił się piękny lokalny akcent. Tło dla Impact Link Zone stworzyło poznańskie studio projektowe Supergirls Do Design, założone przez Agatę Kierdrowicz i Martę Szostek. Pracownia została poproszona o zaprojektowanie strefy relaksu i networkingu dla gości w przestrzeni MTP Targi Poznańskie. Jak studio stwierdziło w swoim Instagram:

READ  Komunikaty prasowe

W oparciu o gradient (klucz wizualny tegorocznej konferencji Impact) zaprojektowaliśmy przestrzeń strefy tak, aby uczestnicy mogli spotkać się przy wspólnym stole gradientowym, tworząc organiczny zwieńczony żywymi kwiatami. Miękkie, przezroczyste tkaniny z gradientowym nadrukiem ograniczają obszar i tworzą intymne zakątki do prywatnych rozmów”.
Monika Falkus – Supergirls ze studia projektowego

To było absolutnie niezwykłe, sprawdź to:

Impact’23 zawierał imponującą gamę prelegentów i sesji grupowych. Łączenie zagadnień ekonomicznych i technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej oraz wpływowych postaci obejmujących najwyższą kadrę kierowniczą światowych korporacji, decydentów, regulatorów i wybitnych naukowców, którzy dają głos w kształtowaniu współczesnego świata pośród zawirowań gospodarczych, społecznych i kulturowych.

Kolejne wydarzenie Impact zaplanowano na 15-16 maja 2024 r. – zarezerwujcie datę!

Lynx Contemporânea był partnerem utworu Arte & Cultura na Impact’23.

Fotka Moniki Juskowiak
Fotka Moniki Juskowiak

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *