Connect with us

Zabawa

Nowy dokument społeczno-kulinarny eksplorujący ukryty świat Pierogów – The First News

Published

on

Nowy dokument społeczno-kulinarny eksplorujący ukryty świat Pierogów – The First News

Pod tytułem „Pierogi: historie z farszem” film reżysera Marcina Wokana i operatora Piotra Golemo podróżuje po Polsce i poza nią, zaglądając do kuchni czterech grup bardzo różnych ludzi.
Materiał prasowy

Nowy film dokumentalny pokazujący, jak ludzie z różnych środowisk robią pierogi, trafił na duży ekran.

Dokument społeczno-kulinarny reżysera Marcina Wokana i operatora Piotra Golemo pod tytułem „Pierogi: historie z farszem” podróżuje po Polsce i poza nią, zaglądając do kuchni czterech grup bardzo różnych ludzi. .

Pierwsza opowieść „Były kobiety” opowiada o grupie kobiet, które mieszkają i pracują razem na podlaskiej wsi.Materiał prasowy

Wokan powiedział: „Film dokumentalny opowiada o czterech różnych historiach i czterech prywatnych światach.

„Każda z postaci wpuści cię na chwilę w swoje życie, ale nikt nie obiecuje, że dowiesz się, jak zakończą się ich historie.

Materiał prasowy

Materiał prasowy

Opisywana przez filmowców jako „podróż do krainy jagód, do świata gdzieś na granicy magicznego realizmu”, opowiada o indywidualnym życiu żon, matek i babć, które mimo codziennej pracy spotykają się, by tworzyć jagody. ciasta.Materiał prasowy

„Stories with Stuffing to poszukiwanie niezwykłości w codzienności. Warto wczuć się w tę wyjątkowość.

„Pamiętaj, drzwi będą uchylone tylko na chwilę.”

Druga historia, zatytułowana „Loveland”, opowiada o podróżach Leny i Tomka w ich kamperze, przemierzających nierówny teren Islandii.Materiał prasowy

Pierwsza opowieść „Były kobiety” opowiada o grupie kobiet, które mieszkają i pracują razem na podlaskiej wsi.

Od filmowców jako „podróż do krainy jagód, do świata gdzieś na granicy magicznego realizmu” – historia przechodzi w życie jednostek żon, matek i babć, które mimo codziennej pracy znajdują czas na wspólne tworzenie placków z jagodami.

Historia Eleny i Tomka to film drogi, którego akcja rozgrywa się na tle surowej Islandii.Materiał prasowy

Druga historia, zatytułowana „Loveland”, opowiada o podróżach Leny i Tomka w ich kamperze, przemierzających nierówny teren Islandii.

Filmowcy powiedzieli: „Ta wypchana historia jest podziwem dla bliskości dwojga ludzi, którzy nauczyli się cieszyć byciem razem.

Materiał prasowy

We Wrocławiu filmowcy śledzą dwóch przyjaciół, którzy gotują setki pierogów, by nakarmić głodnych bezdomnych w noclegowni.Materiał prasowy

„Historia Eleny i Tomka to film drogi na tle surowej Islandii.

„Rozmawiała, on milczał – przemierzają kilometry swojego życia w przyczepie kempingowej i cieszą się intymnym mikrokosmosem.”

A na boku robią pierogi.

Ostatni rozdział filmu poświęcony jest ojcu dwójki dzieci, który w rodzinnym Słupsku szuka roślin, które inni mogą zignorować.Materiał prasowy

We Wrocławiu filmowcy śledzą dwóch przyjaciół, którzy gotują setki pierogów, by nakarmić głodnych bezdomnych w noclegowni.

Strona internetowa filmu opisuje gwiazdy filmu, Michała i Tomka, jako „jedynych bohaterów filmu, którzy nie dziwią się, że kamera chce ich śledzić.

„Wręcz przeciwnie, można powiedzieć, że są spragnieni Jego obecności.

Pod tytułem „Happy Ending” filmowcy opisują tę historię jako „fascynującego człowieka ukrytego w dość przeciętnym ciele, z mruczącym klimatem katastrofy w tle”.Materiał prasowy

„Każdy, kto stawia na klasyczne kino społecznościowe, powinien szybko wyrzucić to z głowy, bo historia dwóch szefów kuchni to przede wszystkim historia przyjaźni”.

Ostatni rozdział filmu poświęcony jest ojcu dwójki dzieci, który w rodzinnym Słupsku szuka roślin, które inni mogą zignorować.

Poszukuje rzeczy o wartościach odżywczych i smaku, które wykraczają poza typowe składniki.

Wokan w reżyserii Marcina Wokena (stojący) z kamerą Piotra Golemo powiedział: „Historie z farszem to poszukiwanie niezwykłości w codzienności”.Materiał prasowy

Pod tytułem „Happy Ending” filmowcy opisują tę historię jako „fascynującego człowieka ukrytego w dość przeciętnym ciele, z mruczącym klimatem katastrofy w tle”.

Antologia jest ciekawym spojrzeniem za kulisy, nie tylko tego, jak zszywka jednoczy kraj, ale także życia tych, którzy go tworzą i jedzą.

Ci w wiosce, którzy poświęcają czas na modlitwę na rozdrożu, para, która przeżyła w obcej krainie, dwóch młodych mężczyzn, którzy szukają przygody i swojego miejsca w świecie oraz ojciec, który troszczy się o przyszłość, troszczy się o swoje dzieci, oni wszyscy dzielą miłość do Pierogów.

READ  Kim jest Paul Forman z Emily in Paris sezon 3?
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *