Lineage Logistics, dostawca usług logistycznych w kontrolowanej temperaturze, z siedzibą w Novi, poinformował we wtorek, że przejmuje największego dostawcę usług chłodniczych i logistycznych w Polsce, firmę Pago Sp. ogród zoologiczny
Przejęcie rozszerza rosnącą obecność Lineage w Europie. W ramach transakcji firma nabyła sześć nieruchomości od spółki matki Pago, Tonnies Holding GmbH, poinformowała spółka w komunikacie prasowym.
Szczegóły finansowe transakcji nie zostały ujawnione.
„Cieszymy się, że podróżujemy do Polski, kupując firmę Pago, która jest znana ze swoich oddanych członków zespołu, najnowocześniejszej sieci na rynku i kultury zakorzenionej jako firma rodzinna – tak jak wiele organizacji, które przyjęliśmy jako firmę ”. Mike McClendon, prezes ds. Operacji międzynarodowych w Lineage i wiceprezes wykonawczy ds. Optymalizacji sieci, powiedział w komunikacie prasowym, że należy do naszej rodziny One Lineage. „Przejęcie wzmacnia również obecność Lineage na coraz ważniejszym rynku dla naszych klientów oraz w regionie, w którym widzimy możliwości zwiększenia mocy produkcyjnych i wdrażania nowych, innowacyjnych rozwiązań dla klientów”.
Lineage ma obecnie ponad 1,9 miliarda stóp sześciennych chłodni w ponad 330 budynkach w 15 krajach w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Europie, Azji, Australii i Nowej Zelandii.
Obecni prezesi Pago, Adam, Patryk i Maciej Gościniak, pozostaną w zarządzie polskiej spółki na mocy kontraktu.
Lineage, wspierana przez założycieli private equity, Bay Grove Capital, była jednym Przejęcie crack Od kilku lat tylko w sierpniu w USA dokonano 10 przejęć. W czerwcu firma przejęła również konkurenta Emergent Cold za 900 milionów dolarów.
We wrześniu firma zamknęła się na Zbieranie funduszy w wysokości 1,6 miliarda dolarów od inwestorów, takich jak Oxford Properties Group, firma private equity BentallGreenOak i D1 Capital Partners Dana Sundheima.
Prezes Lineage Greg Lehmkuhl – powiedział Crain W październiku oczekuje się kolejnych przejęć, ponieważ największe na świecie firmy chłodnicze rozpoczynają pierwszą ofertę publiczną.
„Mogliśmy zebrać dużo ponad 1,6 miliarda dolarów” – powiedział Lehmkuhl. „Wejście na giełdę polega na optymalizacji struktury kapitału. W tej chwili nie brakuje nam kapitału. Możemy go wyciągnąć z nowych i istniejących struktur. Bardziej interesuje nas zdolność do IPO i kontrolowanie najlepszych Firma, jaką możemy być. Będziemy działać szybko, jeśli będziemy chcieli przestawić przełącznik. Ale nie obiecaliśmy harmonogramu. Jeśli ma to sens, jesteśmy gotowi do pracy ”.