technologia
Northrop wprowadza trenera Battle Command System dla polskich żołnierzy
Northrop Grumman wdrożył szkoleniowiec obrony powietrznej z możliwością rekonfiguracji, aby przygotować polskie samoloty myśliwskie do nowego Zintegrowanego Systemu Dowództwa Bojowego (IBCS).
Dostarczony dwa lata wcześniej niż planowanoIBCS firmy Northrop zapewnia „transformacyjne” zintegrowane możliwości dowodzenia i kontroli podczas walki.
The Kontrakt IBCS o wartości 713 milionów dolarów została podpisana w 2019 r. w celu wsparcia bieżących wysiłków Polski na rzecz optymalizacji jej zasobów obrony powietrznej i przeciwrakietowej.
The pierwsza jednostka IBCS został wysłany do kraju w lipcu 2022 r., natomiast Kluczowa jednostka dostarczono w maju 2023 r.
Polska jest pierwszym sojusznikiem USA, który obsługuje IBCS od chwili rozpoczęcia jego produkcji.
„IBCS wdraża modułową, otwartą i skalowalną architekturę, która stanowi podstawę do integracji zasobów dostępnych na polu bitwy, niezależnie od źródła, usługi czy domeny, we wspólną sieć kierowania ogniem” – mówi Northrop Grumman powiedział.
„Umożliwienie tak wysokiego poziomu integracji sieci daje żołnierzowi niespotykany wcześniej czas na podejmowanie trafnych decyzji”.
„Kompletny pakiet”
Według firmy, Rekonfigurowalny Trenażer Obrony Powietrznej zapewni polskim żołnierzom różne materiały związane z operacjami i konfiguracjami IBCS do obsługi wielu misji.
Ponadto system umożliwia osobiste i samodzielne szkolenia w zakresie zrównoważonego rozwoju w celu uzyskania efektywnych harmonogramów i opłacalnych sesji.
Trenażer jest wykonany z podobnych materiałów, które wykorzystano przy opracowywaniu własnej platformy sprzętowej armii amerykańskiej.
„Połączenie naszego innowacyjnego trenera umiejętności indywidualnych z IBCS tworzy kompletny pakiet dla armii amerykańskiej i jej sojuszników, który przygotuje ich na wielodomenowe pole bitwy jutra” – powiedział Northrop Grumman, wiceprezes i dyrektor generalny Rebecca Torzone powiedział.
„Dzięki temu pakietowi IBCS Polska modernizuje swoje siły obrony powietrznej i przeciwrakietowej, aby poprawić bezpieczeństwo swojego kraju w nadchodzących latach”.