technologia
Nintendo pozywa hakera Switcha Gary’ego Bowsera • Eurogamer.net
Nintendo pozywa hakera Switcha o imieniu Gary Bowser.
Jak donosi WielokątNintendo of America złożyło pozew przeciwko 51-letniemu obywatelowi Kanady, Bowserowi, który jest rzekomo członkiem zespołu twórców hacków Switch, Team Xecuter.
Zgadza się – prezes Nintendo of America Doug Bowser pozywa hakera Nintendo o nazwisku Gary Bowser. To jest bitwa Bowserów – w sądzie.
W październiku rząd USA wniósł kilka zarzutów przeciwko Bowserowi i domniemanym kolegom z Team Xecuter, Maxowi Louarnowi, 48-letniemu obywatelowi Francji z Awinionu i 35-letniej Yuanning Chen z Shenzhen w Chinach.
Bowser przebywa obecnie w areszcie na terenie Stanów Zjednoczonych po aresztowaniu i deportacji z Dominikany we wrześniu. Louarn został aresztowany w Kanadzie, skąd Stany Zjednoczone domagają się jego ekstradycji. Chen wciąż jest na wolności.
Wygląda na to, że Nintendo w pełni wykorzystuje amerykańską opiekę nad Garym Bowserem. Według Polygon w nowym pozwie zarzuca się, że Bowser naruszył prawa autorskie Nintendo przy tworzeniu i sprzedaży hacków. Pozew dotyczy dwóch spraw dotyczących handlu ludźmi i naruszenia praw autorskich przeciwko Bowser.
Team Xecuter jest prawdopodobnie najbardziej znany ze sprzedaży chipów modów Nintendo Switch, ale istnieje już od lat i sprzedaje już chipy modów konsoli na oryginalnym Xboksie.
Na całym świecie jest kilkunastu członków Team Xecuter, w tym programiści, projektanci stron internetowych, producenci sprzętu i sprzedawcy. Zespół Xecuter używał różnych nazw produktów dla swoich urządzeń, takich jak: B. Gateway 3DS, Stargate, TrueBlue Mini, Classic2Magic i linia urządzeń SX, do których należały SX OS, SX Pro, SX Lite i SX Lite SX Core.
Możesz rozpoznać nazwę bramy. W 2014 roku Eurogamer poinformował, że Gateway został oskarżony o nieodwracalne blokowanie konsol 3DS użytkowników poprzez tajny „wyłącznik awaryjny”, który niedawno wprowadził w aktualizacji. Gateway wcześniej ubolewał nad wprowadzeniem urządzeń naśladowczych, które wykorzystywały zmodyfikowane wersje swojego wcześniejszego kodu, ale były przepakowywane i sprzedawane jako osobne produkty.
W wywiadzie z czerwca 2020 roku z TorrentFreakZespół Xecuter obalił piętno piractwa i oskarżył Nintendo o cenzurę, kontrolę monopolu i legalną taktykę strachu. Departament Sprawiedliwości zauważył, że Team Xecuter czasami „ukrywał swoje nielegalne działania pod domniemanym pragnieniem wspierania entuzjastów gier, którzy chcieli tworzyć własne gry wideo do celów niekomercyjnych”, ale podkreślał, że przytłaczający popyt i wykorzystanie jego urządzeń mieści się w granicach nalegał na granie w pirackie gry wideo.
Firma Polygon donosi, że Nintendo domaga się odszkodowania w wysokości 2500 USD za każde sprzedane urządzenie, 150 000 USD za każde naruszenie praw autorskich i całkowite zamknięcie działalności Bowsera.