technologia
Niepublikowane urządzenie peryferyjne Nintendo Game Boy Color ujawnione po 20 latach
Nieopublikowane własne urządzenie peryferyjne dla Game Boy Color dodałoby wiele dodatkowych funkcji do urządzenia przenośnego Nintendo, w tym przeglądanie stron internetowych, opcje poczty e-mail i możliwość wysyłania selfie za pomocą aparatu Game Boy. Urządzenie, które nosiłoby nazwę Page Boy, pojawiło się w nowym odcinku Czy znasz gry?, moderowana przez Liama Robertsona. W filmie Robertson ujawnia, że ambitny projekt rozpoczął Eddie Gill, założyciel Source Research and Development oraz twórca Workboya. Robotnik był podobnie oderwanym urządzeniem peryferyjnym dla oryginalnego Game Boya, który dawałby systemowi książkę adresową, zegar światowy, możliwość przeliczania walut i wiele więcej.
Według Robertsona pomysł Gilla na robotnika zainspirował go do dalszych prób opracowania podobnego urządzenia. Razem z bratem Christopherem utworzyli grupę o nazwie Czarodziej. Co ciekawe, system nie korzystałby z Wi-Fi, a raczej z fal radiowych, podobnie jak w tym samym czasie działały pagery (stąd nazwa). Aby przedstawić pomysł Nintendo, Gill skontaktował się z Frankiem Ballouzem, byłym dyrektorem Nintendo, który nadzorował produkcję robota. W 1999 roku, w imieniu firmy Sirius Modelmaking, Wizard przedstawił pomysł Nintendo wraz z obszernymi informacjami na temat technologii oraz fizycznych modeli tego, jak miałby wyglądać.
Zgodnie z prezentacją (otrzymaną od Robertsona), Page Boy miałby wbudować wyszukiwarkę specjalnie dla urządzenia o nazwie „Zapytaj Mario”. Podczas gdy użytkownicy czekali na wyniki wyszukiwania, Mario rozmawiał z nimi, a nawet gwizdał na temat ze Świata 1-1 z Super Mario Bros.! Urządzenie miałoby nawet zawierać coś, co nazywa się „Game Boy TV”, w którym Nintendo może ogłaszać nowe gry, które Robertson porównuje do wczesnej wersji prezentacji Nintendo Direct.
Urządzenie kosztowałoby 50 dolarów. Nintendo studiowało tę koncepcję przez trzy lata, zanim zamknęło drzwi w 2002 roku. Podczas gdy Nintendo było zaintrygowane tą koncepcją, technologia ograniczała się do Ameryki Północnej i pomijała użytkowników w Japonii i Europie. Firma uznała, że kosztowało to przedmiot dużą część jego atrakcyjności ze względu na jego zdolność do komunikowania się z innymi użytkownikami Game Boya na całym świecie. Koncepcja wyraźnie wyprzedzała swoje czasy i mogłaby być bardzo interesującym urządzeniem, gdyby trafiła na rynek!
Czy jesteś rozczarowany, że to urządzenie peryferyjne nigdy nie zostało wydane? Co sądzisz o koncepcji Page Boy? Daj nam znać w komentarzach lub podziel się swoimi przemyśleniami bezpośrednio na Twitterze @Marcdachamp rozmawiać o wszystkim, co związane z grami!