Connect with us

Sport

Niemiecki Laschet bierze udział w powstaniu II wojny światowej w Polsce | Wiadomości, sport, praca

Published

on

Niemiecki Laschet bierze udział w powstaniu II wojny światowej w Polsce |  Wiadomości, sport, praca

Niemiecka centroprawicowa kandydatka, która zastąpi Angelę Merkel na stanowisku kanclerza w nadchodzących wyborach, Armin Laschet, drugi z prawej i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, odeszli podczas uroczystości 77. nazistowskiego Niemca w Warszawie, w sobotę 31 lipca, 2021. Laschet powiedział w wywiadzie, że odczuwa „głęboki wstyd i pokorę” w związku z „zbrodniami” nazistowskimi Niemiec przeciwko Polakom podczas II wojny światowej. (AP Photo / Czarek Sokołowski)

WARSZAWA, Polska (AP) – Niemiecka centroprawicowa kandydatka, która zastąpi Angelę Merkel na stanowisku kanclerza we wrześniowych wyborach w kraju, powiedziała, że ​​to czuje „Głęboki wstyd i pokora” o nazistowskich Niemczech „Przestępczość” przeciwko Polakom w II wojnie światowej.

Armin Laschet rozmawiał z dziennikiem Rzeczpospolita, którego fragmenty zostały opublikowane w sobotę, zanim zostaną opublikowane w całości w poniedziałek.

Laschet powiedział, że miał osobistą potrzebę wzięcia udziału w warszawskich uroczystościach z okazji rocznicy niefortunnego powstania miasta 1944 przeciwko okupacji hitlerowskiej, które rozpoczęło się w 1939 roku.

„Zbrodnie, które Niemcy popełnili na całym narodzie polskim, napawają mnie głębokim wstydem i pokorą”. powiedział Laschet.

„Od tej odpowiedzialności zadecyduje także nasza polityka wobec Polski w przyszłości”, powiedział Laschet, który przewodzi Chrześcijańskim Demokratom Merkel i jest liderem sondaży przed wyborami.

„Niemcy muszą być zawsze świadome swojej historycznej odpowiedzialności za wolność i niepodległość Polski” powiedział Laschet.

Niemcy były wielkim orędownikiem przystąpienia Polski do UE w 2004 roku i obserwują obecne konflikty w zakresie praworządności między prawicowym rządem polskim w Warszawie a wiodącymi organami UE.

Laschet odwiedził pomnik dzieci walczących w Powstaniu Warszawskim oraz wziął udział w ceremonii mszy i apelu, na którym przemawiał Prezydent RP Andrzej Duda.

W niedzielę, dokładnie 77 lat po rozpoczęciu dwumiesięcznej wyniszczającej walki Warszawy z niemieckimi siłami okupacyjnymi, Laschet miał odwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego. Polska obchodzi tę rocznicę ceremoniami składania wieńców, modlitwami i koncertami.

READ  Groźba bojkotu wojny na Ukrainie przyćmiewa Igrzyska Olimpijskie w Paryżu

Powstanie zakończyło się kapitulacją partyzantów Armii Krajowej. W walkach i niemieckich nalotach zginęło około 10 000 bojowników i do 200 000 mieszkańców. Niemcy wypędzili pozostałych mieszkańców, wielu wysłali do obozów zagłady, takich jak Auschwitz, i zniszczyli miasto, wierząc, że już nigdy nie podniesie się z ruin ani nie stanie się stolicą Polski.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *