Nie mogło być inaczej. Nie tylko „kicker” uznał, że warto wyróżnić Lewandowski Football

Nie mogło być inaczej.  Nie tylko „kicker” uznał, że warto wyróżnić Lewandowski Football

W meczu 4. kolejki Bundesligi, w którym Bayern Monachium pokonał Arminię Bielefeld 4-1, Robert Lewandowski zanotował fenomenalny występ i Thomas Mueller, którzy na przemian zdobyli punkty i wspierali się nawzajem. Po kilku dobrych ocenach polskiego napastnika obaj napastnicy mistrzów Niemiec zostali docenieni także przez magazyn „Kicker” i dziennik „Bild”.

Obejrzyj wideo
Prezes Lecha: To transferowy rekord najwyższej ligi, ale mieliśmy wyższe oferty [SEKCJA PIŁKARSKA #67]

Robert Lewandowski w „11” rundzie Bundesligi. Siedem bramek w pierwszych czterech meczach

Bavaria Monachium zdobył dużą przewagę w pierwszej połowie meczu (3-0). W 8. minucie otworzył torbę z bramkami Thomas Müller. Według „Kickera”, Leon Goretzka zasługuje na wyróżnienie wśród zawodników Hansi Flick, który pokazał swoje poparcie dla pierwszej bramki Roberta w 26. minucie. Lewandowskiego. W podobny sposób występ Roberta Lewandowskiego i Thomasa Müllera „Bild” podsumował wartość dwóch napastników Bayernu-Monachium w „11.” Podkreślił rundę Manuela Neuera.

Kolejka jedenasta według „Kickera”:

Yann Sommer (Borussia Moenchengladbach) – Bote Baku (Wolfsburg), Marvin Friedrich (Union), Marc-Oliver Kempf (Stuttgart), Angelino (Lipsk) – Thomas Mueller (Bawaria), Leon Goretzka (Bawaria), Dani Olmo (Lipsk), Gonzalo Castro (Stuttgart) – Robert Lewandowski (Bawaria), Marco Reus (Borussia).

Kolejka jedenasta do „Bilda”:

Manuel Neuer (Bawaria) – Edmond Tapsoba (Leverusen), Marc Hummels (Borussia), Marc-Oliver Kempf (Stuttgart) – Roland Sallai (Freiburg), Dani Olmo (Lipsk), Gonzalo Castro (Stuttgart), Angelino (Lipsk) – Yussuf Poulsen (Lipsk), Robert Lewandowski (Bawaria), Thomas Mueller (Bawaria).

Dwie bramki Roberta Lewandowskiego w ostatniej rundzie Bundesliga uczynił napastnika FC Bayern niezależnym liderem w rankingach strzelców. Obecnie kapitan reprezentacja Polski Ma siedem bramek w czterech meczach (dwa z rzutów karnych), średnio 1,75 gola na mecz. Drugim zawodnikiem, który ma o jedną bramkę mniej jest Andrej Kramarić, napastnik TSG 1899 Hoffenheim.

READ  Co zapamiętamy z 2022 roku: tenis

W środę Robert Lewandowski ma szansę strzelić pierwszego gola w sezonie Liga Mistrzów. W pierwszej rundzie fazy grupowej Bavaria Monachium Zmierzy się z Atletico Madryt na swoim własnym stadionie. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00, relacja na Sport.pl.