Connect with us

Nauka

NCU Arctic Expedition Pionierzy Badań Naukowych o Ziemi na Tajwanie | Tajwan Wiadomości

Published

on

NCU Arctic Expedition Pionierzy Badań Naukowych o Ziemi na Tajwanie |  Tajwan Wiadomości

Centralny Uniwersytet Narodowy Tajwanu współpracuje z polskim Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w celu prowadzenia badań terenowych za kołem podbiegunowym. (Narod…

TAIPEI (Taiwan News) – Narodowy Uniwersytet Centralny (NCU) w demonstracja w poniedziałek (23 sierpnia) świętował udaną wyprawę polarną członków swojego wydziału.

Ekspedycja UMK wyjechała do Norwegii 30 lipca i została poddana kwarantannie w Oslo przez 10 dni, podczas której wszyscy trzej członkowie przeszli cztery testy PCR. 11 sierpnia w końcu dotarli do Longyearbyen, najbardziej wysuniętej na północ osady świata, liczącej ponad 1000 osób, która stała się bazą do badań arktycznych wraz z utworzeniem Centrum Uniwersyteckiego na Svalbardzie.

Podczas sześciodniowej wyprawy zespół kierowany przez profesora nauk o Ziemi Hao Kuo-Chen (郭 陳 澔) najpierw przetestował boje danych i wdrożył pierwszy tajwański sejsmometr arktyczny. Następnie, 13 sierpnia, popłynęli 100 kilometrów do polarnej stacji roboczej, aby nakręcić materiał z drona i prowadzić obserwacje terenowe, przemierzając codziennie ponad 10 kilometrów lodowca z ciężkim sprzętem na plecach.

Według Kuo-Chen, podczas pobytu na boisku zespół mógł słyszeć głośne dźwięki co 10 minut, wskazujące na częste zapadanie się lodowców. Wraz z innymi rozmieścił w sumie 40 sejsmometrów, wykonał zdjęcia z drona i zbadał lokalną geologię, w tym obszar z odsłoniętą prekambryjską formacją skalną.

UMK w styczniu ogłoszony jego plan zorganizowania interdyscyplinarnej ekspedycji arktycznej we współpracy z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Polsce. UMK podziękował pracownikom Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, a także rządom Tajwanu i Polski za umożliwienie wyjazdu, informując, że planuje opublikować wyniki ekspedycji na Międzynarodowej Konferencji Arktycznej, która odbędzie się w Polsce w listopadzie.

READ  Koronawirus w Oregonie: urzędnicy ogłaszają najwyższą dzienną liczbę przypadków od początku pandemii

Również w styczniu UMK z radością powitał powrót adiunkta nauk o kosmosie i inżynierii Lin Ying-tsena (林映岑), który spędził 54 tygodnie na stacji McMurdo, największym ośrodku badawczym na Antarktydzie. Jest pierwszą kobietą-naukowcem z Tajwanu, która spędziła zimę na Antarktydzie i przywiozła 1600 godzin danych z obserwacji LIDAR.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *