Connect with us

Nauka

Naukowcy z Polski w gronie najczęściej cytowanych badaczy na świecie

Published

on

Naukowcy z Polski w gronie najczęściej cytowanych badaczy na świecie

Dwóch czołowych polskich naukowców znalazło się w rankingu najczęściej cytowanych badaczy na świecie w 2022 roku.

Rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, profesor Piotr Ponikowski, niezmiennie od 2016 roku umieszczany w prestiżowym rankingu, po raz kolejny został nominowany wspólnie z profesorem Piotrem Rutkowskim z Warszawy.

Do grona uczestników dołączono także profesora Stefana Ankera z Charité – Uniwersytetu Medycznego w Berlinie, który jest także profesorem wizytującym na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.

Profesor Ponikowski, kardiolog, dyrektor Instytutu Chorób Serca Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, powiedział: „Z zainteresowaniem śledzę zmiany w klasyfikacji. Cieszę się, że polscy lekarze są konsekwentnie reprezentowani.

„Mam ogromny szacunek do profesora Piotra Rutkowskiego i myślę, że to nie przypadek, że kardiologia i onkologia znalazły odzwierciedlenie w cytowaniach.

„Są to najpoważniejsze wyzwania zdrowotne stojące dziś przed medycyną”.

Dodał: „Ta lista wpisuje się w trend, który zauważyliśmy ostatnio na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Świadczy o rosnącej pozycji uczelni w międzynarodowych rankingach – pierwsze miejsce w Polsce w THE World University Rankings, pozycja na liście szanghajskiej, niedawno opublikowanej liście TOP 2% przygotowanej przez Uniwersytet Stanforda, która obejmuje około 30 przedstawicieli Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego.

„To cykl działań, które pokazują, że zajmujemy się nauką sensowną i zauważalną. Jest to dla mnie niezwykle ważne, ponieważ dążenie do doskonałości w nauce jest jednym z priorytetów tego mandatu.

„W naszej placówce opracowywane są innowacyjne metody leczenia. W listopadzie br. specjaliści Instytutu Chorób Serca wykonali pierwsze w Polsce biopsje celowane w lewą komorę przy użyciu układu elektrofizjologicznego.

„Zabiegi przeprowadzono pod kierunkiem profesora Carstena Tschope z Charité – Universitätsmedizin Berlin, światowej sławy eksperta w tej dziedzinie i profesora wizytującego w Instytucie Chorób Serca Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego.”

READ  Oto, czego oficer sił kosmicznych nr 2 dowiedział się z COVID-19

PAP – Nauka w Polsce, Roman Skiba

ros/ szt./ kap/

tr. RL

Fundacja PAP umożliwia nieodpłatne przedrukowanie artykułów z portalu Nauka w Polsce pod warunkiem otrzymania raz w miesiącu wiadomości e-mail o korzystaniu z portalu i wskazaniu pochodzenia artykułu. Na stronach internetowych i portalach internetowych należy podawać adres: Źródło: www.scienceinpoland.pl, natomiast w czasopismach – adnotację: Źródło: Nauka w Polsce – www.scienceinpoland.pl. W przypadku serwisów społecznościowych należy podać jedynie tytuł i lead przesyłki naszej agencji wraz z linkiem prowadzącym do tekstu artykułu na naszej stronie, tak jak widnieje on na naszym profilu na Facebooku.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *