Nauka
Na żywo: Pierwsze spojrzenie na Muzeum Przyszłości w Dubaju
Wycieczka medialna Dubai Museum of the Future rozpoczyna się po oficjalnym otwarciu 22.02.22. Dołącz do Gulf News podczas wycieczki po cudzie architektury:
Po „locie” w kosmos zwiedzający powrócą na Ziemię i wylądują w Centrum Kosmicznym Mohammeda bin Rashida.
OSS Hope jest symbolem dążenia świata do lepszej przyszłości, a muzeum mówi w wielu językach. Na wciągającym centrum dowodzenia stacji kosmicznej wygrawerowane są notatki na marginesie napisane w języku angielskim, arabskim, rosyjskim, chińskim, japońskim, francuskim i hindi.
Jedną z futurystycznych misji jest Project Sol, globalna próba dostarczenia Ziemi energii poprzez pochłanianie energii z Księżyca za pomocą księżycowych ogniw fotowoltaicznych (PV). Szeroka gama ogniw fotowoltaicznych jest rozprowadzana na księżycowym źródle, a energia jest transportowana do satelitów krążących wokół Księżyca, które są następnie przekształcane w energię mikrozaworu wypromieniowaną na Ziemię.
Doświadczenie Muzeum Przyszłości jest jak wyrwane ze stron powieści science fiction lub wzięte z filmów science fiction CGI (obraz generowany komputerowo). Ale tak naprawdę chodzi o znalezienie rozwiązań problemów Ziemi stąd iw przyszłości.
Przygotuj się na rekrutację. Odwiedzający muzeum zostaną zaproszeni do udziału w jednej z sześciu misji, w których zostaną zaproszeni do zostania pilotem floty asteroid, bioprojektantem orbitującym wokół Ziemi, ambasadorem kolonii marsjańskiej lub pilotem floty asteroid.
Odwiedzający stają się odkrywcami kosmosu, ponieważ inspirują się pionierami kosmosu i zyskują wciągające doświadczenie życia w kosmosie.
Podróż kosmiczna jest uzupełniona doświadczeniem dokowania OSS Hope. Następnie goście zostaną przeniesieni do centrum dowodzenia stacji, gdzie będą mieli pełny widok na Księżyc przekształcający się w źródło odnawialnej energii dla Ziemi.
Odwiedzający przeżyją symulowaną podróż w kosmos. Start z Dubaju to widok do zobaczenia, wraz z widokiem Burj Al Arab i Palm Jumeirah z boku promu kosmicznego.
Pierwszy przystanek znajduje się na pokładzie OSS (Orbital Space Station) Hope
Wylatująca z Dubaju replika wahadłowca kosmicznego wykonanego przez NASA w 1981 roku zabierze zwiedzających 600 km nad Ziemią. Chociaż w latach 80. dotarcie do orbitalnej stacji kosmicznej zajęło astronautom dwa dni, odwiedzający Muzeum Przyszłości potrzebują tylko 4 minut i 30 sekund, aby dotrzeć do miejsca docelowego w kosmosie.
Narracja Muzeum Przyszłości została opowiedziana w pięciu rozdziałach:
- OSS Nadzieja
- Instytut Uzdrawiania
- Al-waha (oaza)
- Jutro dzisiaj
- przyszli bohaterowie
Wnętrze muzeum podzielone jest na siedem poziomów. Zwiedzających przywita Aya, cyfrowa rezydentka Muzeum. Awatar służy również jako wizjonerski technolog.
Aby na nowo wyobrazić sobie przyszłość, musisz być otwarty na nowe możliwości. I pierwsza rada Ayi dla zwiedzających Muzeum Przyszłości, cokolwiek widzą, to nie „nie przepowiednie, ale wyzwania”. Odkrycia, które pomagają ludzkości mieć lepszą przyszłość, prezentowane poprzez wciągający pokaz światła i dźwięku z wykorzystaniem najnowszych technologii.
Gulf News znalazło się wśród wybranych mediów, które odwiedziły futurystyczne muzeum dzień po jego oficjalnym otwarciu 22.02.22 (22 lutego 2022 r.).
Przyszłość jest teraz. Nie można nie dać się oczarować, wchodząc do drzwi Muzeum Przyszłości. Każdy zakątek mówi o przyszłości. Każdy zakątek opowiada historię o jutrze, dzisiaj.
Dzień po oficjalnym otwarciu Muzeum Przyszłości w Dubaju nie mogę uwierzyć, że faktycznie jestem w „najpiękniejszym budynku na Ziemi”.
Wcześniej w nowo otwartym muzeum wizytę złożył Jego Wysokość Szejk Mohammed Bin Rashid Al Maktoum, wiceprezydent i premier ZEA oraz władca Dubaju.
„Dzisiaj odwiedziłem Muzeum Przyszłości, aby poznać doświadczenia, jakie dostarczy zwiedzającym oraz potencjał tego nowego centrum dla futurystów i intelektualistów. ” napisał szejk Mohammed na swoim koncie na Twitterze.
Zeszłej nocy Jego Wysokość wraz z wyższymi urzędnikami państwowymi ZEA oficjalnie otworzył muzeum, włączając światła 77-metrowej, pozbawionej filarów konstrukcji w kształcie torusa, usytuowanej na szczycie zielonego kopca, obsadzonego endemicznymi drzewami i roślinami, reprezentującymi Ziemia.
Muzeum Przyszłości składa się z trzech głównych elementów: wzgórza lub płaskowyżu, z którego wznosi się budynek, wyglądu zewnętrznego budynku oraz powierzchni wystawienniczych muzeum.
Muzeum wykorzystuje najnowsze technologie w wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, analitykę big data, sztuczną inteligencję i interakcję człowiek-maszyna, aby odpowiedzieć na pytania związane z przyszłością ludzkości, miast, społeczeństw i życia na Ziemi, a także w kosmosie.
„Piwny maniak. Odkrywca. Nieuleczalny rozwiązywacz problemów. Podróżujący ninja. Pionier zombie. Amatorski twórca. Oddany orędownik mediów społecznościowych.”