Młoda drużyna DFB nie potrafi przekonać w remisie z Polską

HAMBURG (Reuters) – Druga drużyna Niemiec rozpoczęła przygotowania swojego kraju do mistrzostw świata od słabego remisu 0:0 z Polską w towarzyskim meczu we wtorek, na miesiąc przed rozpoczęciem finałów w Brazylii. Biorąc pod uwagę średnią wieku wynoszącą 21,5 lat i ośmiu zawodników w podstawowym składzie debiutujących na arenie międzynarodowej, jasne było, że trudno będzie wyciągnąć wnioski na temat gotowości Niemiec do turniejów. W meczu w Niemczech zadebiutowało rekordowe 12 zawodników, gdyż 20 z 30 zawodników tymczasowego składu – w tym zawodników z Bayernu Monachium i Borussii Dortmund, a także grających w Anglii i Hiszpanii – było brakujących. Trener reprezentacji Joachim Löw wykorzystał tę grę, aby dać młodszym zawodnikom szansę wykazania się przed przyszłymi niemieckimi drużynami. Stworzył 20-letniego pomocnika Schalke 04 Juliana Draxlera, który ma dołączyć do brazylijskiej kadry, stając się najmłodszym niemieckim kapitanem w historii. „Dziś wieczorem mieliśmy wiele nowych nabytków” – powiedział Löw reporterom. „Jeśli masz jeden lub dwa gole, wspierają ich bardziej doświadczeni gracze. Ale i tak spisali się naprawdę dobrze, byli dobrze zorganizowani i zdyscyplinowani”. „To był ciekawy mecz, nawet jeśli nie strzelili gola” – powiedział Löw, dodając, że „nie zauważył” gwizdów niemieckich kibiców pod koniec meczu. Główka Antonio Rüdigera odbiła się od linii bramkowej i to wszystko, co Niemcy mogły pokazać w pierwszej połowie przeciwko defensywnej Polsce, gdy gospodarze mieli przewagę, ale, co zrozumiałe, nie potrafili odnaleźć swojego rytmu. Polacy, którym zabrakło najlepszego strzelca Bundesligi Roberta Lewandowskiego, w drugiej połowie zmuszeni zostali do defensywy, ale niemiecka technika wykończenia pozostawiała wiele do życzenia. Napastnik Kevin Volland, który znalazł się w tymczasowym składzie, nie był w stanie stworzyć klarownej okazji do zdobycia gola. Uderzenie Andre Hahna z Augsburga minęło poprzeczkę pod koniec meczu na w połowie pustym Hamburg Arena. „Możemy być zadowoleni z dzisiejszego wieczoru” – powiedział Löw. „To są twarze przyszłości. Jasne, teraz mamy turniej, ale musimy zobaczyć, co wydarzy się w 2016 lub 2018 roku”. Niemcy, których ostatni tytuł to Euro 96, przed wyjazdem do Brazylii zmierzą się w czerwcu także z Kamerunem i Armenią. Niemcy, którzy od przyszłego miesiąca zmierzą się z Ghaną, Stanami Zjednoczonymi i Portugalią w grupie G mistrzostw świata, ogłoszą w środę 25-26-osobową grupę, która pojedzie do Włoch na obóz przygotowawczy przed meczem do końca 2 czerwca aby podać ostateczny 23-osobowy skład. (Raport: Karolos Grohmann, redakcja: Stephen Wood i Toby Davis)

READ  Sekcja III liceum sportowe terminarz, tabela wyników oraz informacje na żywo z 12 marca