Connect with us

Gospodarka

Maroko planuje stworzyć w Polsce platformę logistyczną, aby mieć lepszy dostęp do rynków europejskich

Published

on

Maroko planuje stworzyć w Polsce platformę logistyczną, aby mieć lepszy dostęp do rynków europejskich

Według Hortoinfo, Maroko Foodex – Marokański Urząd Kontroli i Promocji Wywozu Żywności przy Ministerstwie Rolnictwa, Rybołówstwa, Rozwoju Wsi, Gospodarki Wodnej i Leśnictwa – ogłosił niedawno, że Królestwo Maroka chce stworzyć w Polsce platformę logistyczną, aby mieć lepszy dostęp do rynków europejskich.

Ogłoszenie zostało niedawno ogłoszone podczas seminarium internetowego, w którym, jak podał sklep, wzięli udział także przedstawiciele głównych sprzedaży w Europie.

Ponadto na prośbę Maroka Foodex, Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) oraz Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) wspierają rozwój certyfikacji mającej na celu przedstawienie głównych aspektów zrównoważonego rozwoju związanych z świeże produkty na rynek europejski Produkty do transportu produktów marokańskich. Przy wsparciu Unii Europejskiej (UE) obie organizacje już współpracują w celu promowania ekologicznego, społecznego i ekonomicznego zrównoważenia marokańskiego sektora ogrodniczego we współpracy z marokańskim Ministerstwem Rolnictwa.

Podczas seminarium internetowego El Mehdi El Alami, dyrektor ds. promocji i rozwoju w Morocco FoodEx, powiedział: „Szukamy możliwości eksportu świeżych marokańskich produktów, które spełniają najsurowsze normy środowiskowe i społeczne uznawane i wymagane przez UE. Współpracujemy z rolnikami, eksporterami, handlowcami, regulatorami, grupami konsumenckimi, EBOR i FAO, między innymi, aby zapewnić konkurencyjność, wydajność i zrównoważony rozwój naszych świeżych produktów.”

Jean-Christophe Filori, szef ds. współpracy w delegacji europejskiej w Maroku, powiedział, że „strategia „od pola do stołu” leży u podstaw Europejskiego Zielonego Ładu, którego celem jest uczynienie systemów żywnościowych sprawiedliwymi, zdrowymi i przyjaznymi dla środowiska”. . Marokański przemysł rolno-spożywczy będzie mógł wykorzystać ten potencjał, jeśli będzie nadal przestrzegał międzynarodowych norm jakości, zwłaszcza tych obowiązujących na rynkach europejskich.

„Marokańscy producenci świeżych produktów zwiększyli wagę swoich inwestycji w zrównoważony rozwój, a sektor ten ma duży potencjał w zakresie wartości dodanej. Dlatego cieszymy się, że możemy wspierać ten obiecujący kierunek marokańskiego sektora ogrodniczego” – powiedział Othman Tlemcani, główny bankier EBOR.

READ  Rosja rozszerza więzi obronne z Białorusią w obliczu napięć z NATO

Pomoc FAO i EBOR
W swoich interwencjach FAO i EBOR wsparły również Green Generation 2020-2030, która charakteryzuje się nową wizją marokańskiego sektora rolnego, która promuje zrównoważony rozwój, wydajność rolnictwa, odporność na zmiany klimatu i włączenie gospodarcze młodych ludzi z obszarów wiejskich. Według obu organizacji strategia ta zachęca do przyjmowania nowych technologii, które mogą poprawić efektywność produkcji rolnej i zużycia wody.

Źródło: hortoinfo.es

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *