Connect with us

Nauka

Lotnicy Ramstein i samoloty C-130J wysyłane są do Polski na szkolenie

Published

on

Lotnicy Ramstein i samoloty C-130J wysyłane są do Polski na szkolenie

Około 85 lotników i trzy samoloty C-130J z 37 Dywizjonu Powietrznego w bazie lotniczej Ramstein w Niemczech szkolą się w Polskich Siłach Powietrznych w ramach Rotacji Oddziału Lotniczego 21.1, powiedział rzecznik Sił Powietrznych RP w Europie i Afryce. Sierżant techniczny Rachel Waller powiedziała magazynowi Air Force w e-mailu z 20 października.

„Rotacja Oddziału Lotniczego 21.1 to pierwsza z czterech planowanych rotacji, które odbywają się co roku w celu wsparcia operacji Atlantic Resolve” – napisał Waller.

Rotacje te składają się z ćwiczeń i rozmieszczeń prowadzonych w całej Europie, których celem jest zwiększenie interoperacyjności USAF z partnerskimi siłami zbrojnymi, utrzymanie wspólnej gotowości na miejscu i zabezpieczenie sojuszników kraju w regionie, napisał Waller. Zauważyła, że ​​tego typu możliwości szkoleniowe pomagają wzmocnić więzi robocze uczestniczącego personelu wojskowego i pomagają USAF w lepszej koordynacji z sojusznikami i partnerami w przypadku wystąpienia kryzysu.

„Od 2012 roku w tych rotacjach w Polsce biorą udział amerykańskie samoloty i lotnicy” – napisała.

Waller odmówił ujawnienia dat rozpoczęcia i zakończenia obecnej rotacji, powołując się na obawy dotyczące bezpieczeństwa operacyjnego. Jednakże, A Fotografia opublikowany przez USAFE przedstawia lotników eskadry przybywających do 33. Bazy Lotniczej Polskich Sił Powietrznych, co USAFE powiedział pełni funkcję siedziby ćwiczenia, które odbędzie się 19 października.

Lotnicy z Oddziału 1 52. Grupy Operacyjnej – stacjonującej w bazie lotniczej Łask w Polsce, zarządzanej i wspieranej przez 52. skrzydło w bazie lotniczej Spangdahlem i obsługiwanej przez jednostki USAF wkraczające i wychodzące z bazy – również wspierają szkolenie. zauważył Waller.

„Oddział powstał w celu zacieśnienia współpracy pomiędzy siłami powietrznymi USA i Polski, w celu zwiększenia interoperacyjności jako sojusznicy z NATO poprzez regularne połączone ćwiczenia szkoleniowe i wspieranie okresowych rotacji amerykańskimi samolotami wojskowymi” – napisał Waller. „Personel oddziału koordynuje i kontroluje rotacje, organizuje połączone ćwiczenia szkoleniowe oraz wspiera możliwości wzmacniania interoperacyjności pomiędzy siłami powietrznymi USA i Polski”.

READ  W Polsce wybuchają debaty o zakazie aborcji po śmierci kobiety

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *