Connect with us

Nauka

Liebrecht & Wood ponownie ożywia Pragę

Published

on

Liebrecht & Wood ponownie ożywia Pragę

Liebrecht & Wood rozpoczął przygotowania do swojego najnowszego projektu na warszawskiej Pradze-Północ – Kampusu Drucianka, polegającego na rewitalizacji fabryki drutu, szpilek i gwoździ Drucianka.

Na stronie ul. musi powstać kompleks wielofunkcyjny. Kijowskiej, który obejmie 42 000 m² powierzchni biurowej oraz ponad 7 500 m² powierzchni handlowo-usługowej i eventowej.

Dawna Warszawska Fabryka Drutu, Szpilek i Gwoździ (Drucianka), znana również jako Belgijska Fabryka Drutu w Warszawie, została zbudowana w 1899 roku według projektu polskiego architekta Kazimierza Loewe i działała pod różnymi nazwami przez 101 lat do 2000 roku. istniejący teren obejmuje zespół jedno- i dwupiętrowych budynków fabrycznych z początku XX wieku, wpisany do rejestru zabytków. Obiekty o większej wartości historycznej są przykładami neogotyckiej architektury przemysłowej.

Liebrecht & Wood odpowiadał także za projekt rewitalizacji starej destylarni wódek na Pradze-Północ, którą Koneser wprowadził na rynek w zeszłym roku.

Przemysłowy charakter warszawskiej Pragi stwarza doskonały potencjał do tworzenia wyjątkowych miejsc. To tutaj będziemy rozwijać nasz kolejny projekt rewitalizacyjny – Kampus Drucianka. Sukces komercyjny Centrum Praskiego Koneser pokazuje, że jest to destynacja często wybierana przez polskie i międzynarodowe firmy poszukujące oryginalnych i przyjaznych przestrzeni biurowych pobudzających kreatywność, rozwój talentów i integrację swoich pracowników. Doświadczenie pandemii pokazało, że firmy najlepiej prosperują w biurach, które nie tylko zapewniają miejsce do pracy, ale także uwzględniają inne potrzeby pracowników. Kampus Drucianka to projekt wielofunkcyjny nowej generacji. Oferuje nie tylko nowoczesną powierzchnię biurową klasy A uzupełnioną o funkcje handlowo-usługowe, ale także dba o dobre samopoczucie i jakość życia całej skupionej wokół niej społeczności, w tym sąsiadujących projektów mieszkaniowych. Zabytkowe budynki zostaną odrestaurowane i uzupełnione nowoczesną i lekką architekturą, a cały teren fabryki zamieni się w atrakcyjną wizualnie przestrzeń z mnóstwem zieleni i miejscami do wypoczynku.
Magdalena Bartkiewicz-Podoba, Prezes Liebrecht & Wood w Polsce

Projekt architektoniczny przygotowała firma Juvenes Projekt (kierowana przez architektów Jacek Świderski i Krzysztof Matwiejuk). Certyfikat BREEAM 'Excellent’ musi być skierowany do kompleksu. Inwestycja będzie składać się z trzech sześciokondygnacyjnych budynków biurowych ze starymi budynkami dostosowanymi do nowych funkcji. Powstaną zielone skwery i alejki spacerowe, a także ogrody restauracyjne i przestrzenie do wypoczynku i imprez plenerowych.

READ  Polskie ESA i AGP opracowują oparty na grafenie dwufunkcyjny czujnik magnetyzmu i temperatury

Rozpoczęły się już prace związane z zabezpieczeniem budynków oraz czyszczeniem i renowacją murów. Rozpoczyna się również budowa ściany szczelinowej pod parking podziemny oraz prace ziemne. Projekt musi być realizowany w formule zarządzania budową, która polega na wyborze wyspecjalizowanych firm do określonych zadań budowlanych.

Kampus Drucianka potrwa około dwóch i pół roku, a całkowity koszt projektu wyniesie prawie 150 milionów euro.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *