Najważniejsze wiadomości
LEA Professional zanurza widzów w splendorze AV w Bieszczadzkim Centrum Dziedzictwa Kulturowego
Bieszczady leżą w południowo-wschodniej Polsce. Region ten, będący domem dla niedźwiedzi brunatnych, wilków i żubrów, został zasiedlony w czasach prehistorycznych i ma bogatą historię kulturową. Oprócz otaczającej przyrody, samorządowi zależało na poszerzeniu oferty turystycznej oraz informowaniu mieszkańców o historii i kulturze regionu. Zdali sobie sprawę, że będzie to znaczące przedsięwzięcie, które będzie musiało wyjść poza wystawy statyczne często spotykane w muzeach i zamiast tego stworzyć przeżycie lub cel, którego nie można przegapić. Czy jest lepszy sposób na stworzenie czegoś niezapomnianego niż wciągający AV przy pomocy wzmacniaczy firmy Profesjonalista LEA.
Efektem tego projektu było utworzenie Bieszczadzkiego Centrum Dziedzictwa Kulturowego. Popularnie znany jako Bieszczadzkie Centrum Dziedzictwa KulturowegoCentrum powstało na terenie dawnej rafinerii. Centrum kulturalne obejmuje sale multimedialne, trzy powierzchnie wystawiennicze i salę koncertową. Główną atrakcją jest jednak spektakl audiowizualny o wielokulturowości, bogactwie przyrody, epoce ropy naftowej i rozwoju gospodarczym Bieszczadów. Organizowane jest w specjalnie zaprojektowanej przestrzeni, gdzie przekaz treści odbywa się poprzez oddziaływanie na zmysły i zanurzenie widza w wirtualną rzeczywistość.
Tworzyć Nigdy wcześniej w tym obszarze nie wdrożono tak wciągającego doświadczenia AV, dlatego personel obiektu ściśle współpracował z Tomaszem Zalewskim, dyrektorem technicznym Group AV, aby osiągnąć zamierzony cel poprzez wdrożenie systemu audio. Centrum kultury uznało, że dźwięk jest równie ważny w zanurzaniu gości w narracjach na temat historii i kultury regionu.
„Ośrodkowi kultury zależało na tym, aby goście mogli głębiej zanurzyć się w prezentowanych treściach oraz lepiej zrozumieć i docenić dziedzictwo kulturowe Bieszczad” – powiedział Zalewski. „Od razu pomyśleliśmy o zastosowaniu w projekcie wzmacniaczy LEA.”
The Grupa AV zespół zainstalował osiem Podłącz serię 354D Wzmacniacze umożliwiające zanurzenie się w dźwięku w Centrum Dziedzictwa. Dzięki opcjom łączności Dante i AES67 z obsługą częstotliwości 96 kHz, 4-kanałowy model 354D z obsługą IoT oferuje 350 watów na kanał, obsługuje High-Z (70 V lub 100 V) i Low-Z do wyboru na kanał, i ma dwa kanały Smart Power Bridge. Centrum ma trzy możliwości podłączenia: może skorzystać z wbudowanego punktu dostępowego WiFi, połączyć się z siecią WiFi budynku lub połączyć się z siecią lokalną za pomocą kabla Cat5 lub Cat6.
Jednym z głównych powodów, dla których zespół AV wybrał wzmacniacze z serii Connect, była możliwość zarządzania w chmurze – rewolucyjny postęp i znacząca korzyść dla każdego, kto konserwuje systemy. Z Chmura LEAZespoły AV mogą zdalnie sterować i monitorować wzmacniacze niezależnie od lokalizacji i pory dnia. Niezależnie od tego, czy znajdują się w obszarach metropolitalnych, czy na innym kontynencie, zdalne sterowanie wzmacniaczami serii Connect pomaga zespołom pracować wydajniej, ogranicza podróże oraz oszczędza czas i pieniądze.
„LEA Cloud ułatwiło dostosowywanie i monitorowanie systemu z dowolnego miejsca” – powiedział Zalewski. „Umożliwia to łatwą regulację i monitorowanie systemu oraz zapewnia stabilność operacyjną i elastyczność zarządzania”.
Dzięki nowoczesnej technologii AV Bieszczadzkie Centrum Dziedzictwa Kulturowego oferuje bogate treści kulturalne i zapewnia niezapomniane przeżycia, które inspirują i edukują zwiedzających, podnosząc tym samym jakość oferty turystycznej regionu.
„Dzięki najnowocześniejszemu systemowi projekcyjnemu i wyjątkowej jakości dźwięku odwiedzający Heritage Centre będą mogli doświadczyć wciągających wrażeń AV, które ożywiają opowiadanie historii” powiedział Brian Pickowitz, wiceprezes ds. marketingu w LEA Professional. „Cieszymy się, że nasze wzmacniacze mogły przyczynić się do tak wciągającego doświadczenia”.
„Zapalony odkrywca. Miłośnik piwa. Miłośnik bekonu. Fanatyk sieci. Przedsiębiorca. Pisarz”.