Zabawa
Lala Grska nie żyje. Aktorka dziecięca została nazwana „Polish Shirley Temple”
Nie żyje Lala Górska, znana polska aktorka dziecięca dwudziestolecia międzywojennego, o jej śmierci poinformował Marek Teler, dziennikarz i autor książki „Zapomniani artyści II RP”.
Lala Górska nie żyje
Marek Teler zamieścił na Facebooku post, w którym przekazał smutną wiadomość.
Wiesława z domu Górskie Grajczonki, zm. H. Przedwojenna polska aktorka dziecięca Lala Górska, lat 89, chora na raka. […] Bardzo żałuję, że skontaktowałem się z Lalą Górską kilka miesięcy później, bo być może będę miał okazję usłyszeć jej wspomnienia z przedwojennego polskiego kina. Myślę, że wkrótce napiszę dłuższy artykuł, w którym dokładniej przedstawię niezwykłą historię jej życia – czytamy.
Lala Górska po raz pierwszy pojawiła się na ekranie w wieku czterech lat. Następnie zagrała chłopca w filmie „Rapsodia Bałtyku”. Po wielkim sukcesie i zachwytach krytyków Lala Górska wystąpiła w dwóch innych produkcjach: „Jego wielka miłość”, „Bohaterowie Syberii”. Potem nagle zniknęła i nigdy się nie pojawiła KinoChociaż porównywano ją do samej Shirley Temple, obie grały bardzo małe dziewczynki w tych samych latach.
Według Marka Telera po wybuchu powstania warszawskiego Lala Górska wraz z matką trafiła do obozu pracy w Niemczech, a następnie do obozu dla uchodźców. Tam odnalazła swojego brata, zaginionego podczas wojny.
W obozie Wiesława „Lala” Górska poznała starszego o siedem lat Stanisława Grajczonka i wyszła za niego w 1948 roku. Para miała troje dzieci – córkę Reginę oraz dwóch synów Ryszarda i Jerzego. W styczniu 1951 roku Wiesława wyemigrowała z mężem i córką Reginą do Australii (Richard i George urodzili się już w Australii) i osiedliła się w Brisbane, gdzie spędziła resztę życia. Do końca życia była aktywna pomimo różnych chorób i pięknie mówiła po polsku. W czasach internetu mogła oglądać filmy ze swoim udziałem na YouTube.
Żużel Josh Grajczonek to wnuk Lali.
Typowy awanturnik. Zły odkrywca. Przyjazny myśliciel. Introwertyk.