Connect with us

technologia

Lafarge w Polsce i Elgra Engineering oferują studentom możliwość studiowania automatyki

Published

on

Lafarge w Polsce i Elgra Engineering oferują studentom możliwość studiowania automatyki

Lafarge w Polsce i Elgra Engineering połączyły siły, aby wspierać młodych ludzi w regionie kujawsko-pomorskim. Firmy podpisały umowę z Zespołem Szkół Niepublicznych w Piechcinie, zgodnie z którą utworzona zostanie kolejna klasa mecenatu. Od nowego roku szkolnego wszyscy uczniowie z regionu mogą uczyć się jako automatyk. W lutym 2021 zawód ten znalazł się na liście 28 zawodów najbardziej poszukiwanych i najważniejszych dla rozwoju kraju, opublikowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

To druga klasa mecenatu, jaką Lafarge w Polsce wspiera merytorycznie. W grudniu 2018 roku firma rozpoczęła nadrzędny program mecenatu w ZSN w Piechcinie, dzięki któremu uczniowie mogli nauczyć się zawodu ślusarza, spawacza czy mechanika. Było to również możliwe dzięki stażom w Paremie, jednym z najważniejszych podwykonawców cementowni kujawskiej. Dzięki wsparciu Elgra Engineering możliwe jest rozpoczęcie nowego programu szkoleniowego dla zawodu automatyka.

„Cieszę się, że wróciliśmy do korzeni i najlepszych tradycji, kiedy szkoła w Piechcinie była szkołą zakładową. Mimo zmian wynikających z transformacji, chcemy nadal współpracować i stwarzać nowe możliwości rozwoju studentów w całym regionie – mówi Marek Michalski, dyrektor cementowni kujawskiej. „Rozwój technologii, powszechna cyfryzacja i nowe trendy w przemyśle, które charakteryzują XXI wiek, pomagają dziś w edukacji młodych ludzi przez pryzmat nowoczesnych trendów. Elgra Engineering to doskonały specjalista na rynku automatyki i robotyki – dziedzin, które już zmieniają oblicze przemysłu i biznesu. „

Elgra Engineering, polska firma z Inowrocławia, od ponad 20 lat doradza i oferuje rozwiązania z zakresu automatyki przemysłowej, uruchamiając instalacje procesowe, a także odpowiedzialna za wdrażanie systemów linii produkcyjnych. Firma wdrożyła ponad 600 aplikacji automatyki przemysłowej w ponad 10 krajach na całym świecie. Wieloletnie inwestycje w pracowników oraz doświadczenie w międzynarodowych projektach umocniły firmę w podjęciu decyzji o uczestnictwie w praktycznej nauce zawodu studenta na kierunkach mechanika, elektryka i automatyka.

READ  Fan Tokeny: spełnienie marzeń Konrada: Z Londynu do Barcelony z Robertem Lewandowskim

„Rozwój automatyki przemysłowej w Polsce to przede wszystkim dostosowywanie się do nowych warunków biznesowych i zdobywanie nowych umiejętności. Nasze działania są ściśle związane z cyfryzacją, a tym samym ciągłą zmianą. Dlatego wiemy, jak ważne jest poznanie tej branży na wczesnym etapie – mówi Waldemar Smoliński, prezes Elgra Engineering. Dodaje: „Po latach wspierania tej branży możemy powiedzieć, że wszystko opiera się przede wszystkim na dobrych umiejętnościach i znajomości specyfiki naszej branży. Automatyzacja to zawód przyszłości, dlatego cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tworzeniu nowych zasobów ludzkich dla Przemysłu 4.0. „

Klasa patronacka z automatyzacją profilu zawodowego jest odpowiedzią na prognozę Ministerstwa Edukacji i Nauki dotyczącą zapotrzebowania na pracowników w zawodach przygotowujących do zawodów na krajowym i regionalnym rynku pracy. W lutym 2021 r. Po raz trzeci z rzędu zawód automatyka znalazł się w gronie 28 najbardziej poszukiwanych i najważniejszych zawodów dla rozwoju kraju.

„Automatyka to specyficzny zawód, który łączy umiejętności z wielu dziedzin, takich jak elektryka, mechanika, hydraulika, pneumatyka, ale także elementy programowania. Dlatego osoby z taką wiedzą i umiejętnościami są bardzo poszukiwane na rynku pracy i cenione przez pracodawców. Cieszymy się, że możemy zaproponować naszym uczniom taką formę kształcenia – mówi Przemysław Roszek, prezes zarządu Stowarzyszenia Pałuckiego „Przyszlosc”.

Zajęcia o profilu automatycznym w Szkole Przemysłowej I stopnia rozpoczynają się jesienią roku szkolnego 2021/2022 i są skierowane do wszystkich absolwentów klas ósmych w województwie kujawsko-pomorskim. Studenci będą prowadzić zajęcia pod okiem doświadczonych nauczycieli Szkoły Przemysłowej I stopnia, nauczycieli zawodowych, a także ekspertów Elgra Engineering. Rekrutacja rozpocznie się 17 maja. Na zajęcia przyjmuje 15 uczniów.

„Umowa Patronatu z Lafarge i Elgra to trzecia umowa podpisana w Zespole Szkół Niepublicznych. Cieszymy się, że uczniowie rozpoczynający naukę w naszej szkole od września zdobywają nowe umiejętności. Zawód automatyka jest tym bardziej oczekiwany na rynku pracy. Zapraszamy absolwentów szkół podstawowych z całego województwa do składania wniosków już od 17 maja – mówi Renata Koszczewska-Smutek, Wiceprezes Zarządu Pałuckiego Stowarzyszenia Przyszlosc.

READ  MLB uruchamia nową aplikację na Apple Vision Pro

Przeczytaj artykuł online pod adresem: https://www.worldcement.com/europe-cis/08042021/lafarge-in-poland-and-elgra-engineering-offer-students-the-chance-to-study-automation/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *