Najważniejsze wiadomości
Krypto-gigant Binance obchodzi belgijski zakaz przekierowując użytkowników do Polski
Po tym, jak w czerwcu Binance zostało wyrzucone z Belgii, największa na świecie platforma wymiany kryptowalut wznowiła działalność w kraju, przekierowując klientów przez swoje biuro w Polsce.
Binance stwierdziło, że jego polski oddział będzie przestrzegać „obowiązków regulacyjnych” nałożonych na mieszkańców Belgii możesz teraz spodziewać się nieprzerwanego doświadczenia na platformie wymiany kryptowalut.
Jednakże, zgodnie z wymogami regulacyjnymi, belgijscy klienci muszą spełniać warunki określone przez Binance Polska. Może to obejmować złożenie określonych dokumentów KYC (Know Your Customer), aby spełnić wymagania polskich organów regulacyjnych.
Przeniesienie następuje około dwa miesiące po tym w Belgii Urząd ds. Usług Finansowych i Rynków (FSMA) nakazał Binance zawieszenie wszystkich usług w kraju. powołując się na naruszenia przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy. Głównym problemem było to, że belgijscy użytkownicy byli obsługiwani spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG).
Zapoznaj się z naszymi prezentacjami konferencyjnymi
Oglądaj filmy z naszych poprzednich wykładów za darmo w TNW All Access →
„Pomimo kilku próśb o informacje skierowanych do Binance, Binance nie było w stanie przedstawić dowodów prawnych potwierdzających, że podmioty prawne świadczące wyżej wymienione usługi w Belgii faktycznie mają siedzibę na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. ” powiedział FSMA.
Niemniej jednak organ nadzoru dał Binance wyjście sugerując, że mogłaby prowadzić działalność w Belgii poprzez „osobę prawną podlegającą prawu innego państwa członkowskiego Europejskiego Obszaru Gospodarczego”. [EEA] który został należycie zatwierdzony przez jego macierzyste państwo członkowskie.” Dotyczy to również Polski.
Binance zostało założone w Szanghaju, ale później przeniosło się do Tokio, a następnie na Maltę i obecnie posiada spółkę holdingową z siedzibą na Kajmanach. Chociaż globalna giełda kryptowalut uniknęła tej ostatniej przeszkody, od momentu jej uruchomienia napotkała szereg trudności regulacyjnych.
Binance zawiesiło świadczenie usług dla holenderskich użytkowników w lipcu, powołując się na brak uzyskania licencji jako dostawca aktywów wirtualnych. W tym samym miesiącu to wstrzymał składanie wniosku o licencję w Niemczech, ponieważ według doniesień krajowy organ nadzoru finansowego nie chciał go rozpatrzyć. Jest jeszcze Binance i jego dyrektor generalny Changpeng Zhao stanąć przed sądem od amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.
Dopóki UE wdraża niedawno przyjęte środki Rynki aktywów kryptograficznych (MiCA) Ustawa, branża kryptograficzna w bloku pozostaje w dużej mierze nieuregulowana. MiCA będzie pierwszą na świecie kompleksową ramą regulacyjną dotyczącą kryptowalut i ma na celu regulację walut wirtualnych w podobny sposób jak zwykłe pieniądze.
„Zapalony odkrywca. Miłośnik piwa. Miłośnik bekonu. Fanatyk sieci. Przedsiębiorca. Pisarz”.