Connect with us

technologia

Korzyści z transferu wiedzy i technologii firmy Babcock w Polsce

Published

on

Korzyści z transferu wiedzy i technologii firmy Babcock w Polsce

Wsparcie Babcocka dla konsorcjum PGZ-Miecznik na dostawę trzech fregat klasy Miecznik trwa nadal, a nasza wiedza i doświadczenie wzmacniają polski program.

Ponieważ pierwsze cięcie stali i położenie stępki dla pierwszego statku odbywa się w krótkich odstępach czasu, a nowa hala konstrukcyjna fregat w Polsce dobiega końca, nasze wsparcie dla programu polskich fregat pomaga w tworzeniu suwerennej zdolności obronnej.

Podpisana w 2022 roku Umowa Ramowa o Transferze Wiedzy i Technologii (TOKAT) pomiędzy Babcockiem a konsorcjum PGZ daje nam możliwość zacieśnienia relacji z naszymi polskimi partnerami.

Przez ostatnie kilka miesięcy współpracowaliśmy z zespołem Konsorcjum PGZ Miecznik, aby zapewnić szereg usług doradczych i wsparcia, w tym Job Shadowing w naszym zakładzie w Rosyth oraz wsparcie we wdrażaniu nowoczesnego podejścia do odbioru okrętów wojennych.

Operatorzy linii mikropaneli Babcock podzielili się także swoimi doświadczeniami z pierwszej ręki ze swoimi kolegami w Polsce, którzy niedawno zainstalowali podobny zautomatyzowany sprzęt w swojej gdyńskiej fabryce.

Sam Barton, dyrektor programowy Babcock na Polskę, powiedział: „TOKAT zapewnia obu firmom nieocenione możliwości opracowania sposobów przyspieszenia elementów programu Miecznik.

„Wiedza z naszej szeroko zakrojonej działalności, w tym z brytyjskiego programu Type 31 uruchomionego w naszym zakładzie w Rosyth, pomogła w opracowaniu najlepszych praktyk i budowaniu relacji pomiędzy pracownikami Babcock i PGZ-SW.

„Więzi kulturowe między Wielką Brytanią a Polską, które są pielęgnowane przez wiele lat i wciąż się rozwijają, są prawdziwym atutem programu i tworzą warunki do doskonałych relacji roboczych, które naprawdę wspierają wymianę i transfer wiedzy”.

„Nie możemy się doczekać dalszej ścisłej współpracy z konsorcjum PGZ-Miecznik i dostarczania światowej klasy fregat w ramach naszego wspólnego przedsięwzięcia”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *