Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Koronawirus. Inne szpitale potrzebują funduszy i sprzętu. Niektóre instytucje organizują zbiórki

Published

on

Koronawirus.  Inne szpitale potrzebują funduszy i sprzętu.  Niektóre instytucje organizują zbiórki

W Polsce od kilku tygodni następuje szybki rozwój epidemia Koronawirus. Dzienny wzrost infekcji zwykle przekracza 20 000, a liczba zgonów jest jeszcze bardziej niepokojąca. Każdego dnia umierają setki zarażonych pacjentów.

Koronawirus w Polsce. Szpitale proszą o pomoc

Od samego początku największy ciężar walki z epidemią spoczywał na barkach szpitali i pracowników służby zdrowia. Chociaż Ministerstwo Zdrowia często chwali się rozbudową bazy łóżek Covid i liczbą dostępnych środków ochrony dróg oddechowych, doniesienia lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych zgłaszane do naszej redakcji w ramach kampanii „We Support You” pokazały, że system, który od lat był niedofinansowany, jest na granicy swojej efektywności.

Nic więc dziwnego, że niektóre szpitale, których oddziały dostosowują obecnie leczenie pacjentów z COVID-19, nie czekają już „z góry” na pomoc i proszą o nią poprzez różnego rodzaju zbiórki pieniędzy. Aby móc jak najlepiej opiekować się chorymi, często potrzebny jest bardzo drogi sprzęt – w czasie epidemii stosuje się przede wszystkim sprzęt ochrony dróg oddechowych.

Obejrzyj wideo
Czy Polacy w wystarczającym stopniu przestrzegają ograniczeń?

„Przyjmiemy każdą pomoc”

Przykładowo samodzielny zakład zdrowia publicznego w Działdowie, zgodnie z decyzją wojewodów warmińsko-mazurskich, musi zapewnić: od 2 listopada 2020 r. 21 łóżek dla chorych z podejrzeniem zakażenia i zakażenia SARS-CoV-2 oraz 5 łóżek do terapii oddechowej.

„Wachlarz usług medycznych, których potrzebują nasi pacjenci jest bardzo duży i rośnie z każdym dniem. Aby leczyć pacjentów podejrzanych o zakażenie lub zakażonych SARS-CoV-2, oddział musiał być wyposażony w dodatkowe urządzenia i aparaturę medyczną. „- informuje kierownictwo szpitala.

„Przyjmujemy wszelką pomoc materialną i finansową, aby pomóc potrzebującym pacjentom” – dodał. Szpital podaje, że pieniądze można wpłacić na konto: 03203000451110000002347160 (z dopiskiem „walka z covid”) Darowizny rzeczowe można zgłaszać pod numerem: 23697 25 94.

READ  Podróże lotnicze w Polsce wracają do normy, ale wciąż poniżej liczby sprzed pandemii

„Dzięki temu sprzętowi możemy zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa”.

Na początku listopada w Sycowie szpital otworzył oddział dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Powstał na bazie dwóch oddziałów rehabilitacyjnych.

„Ze względu na ogromne zagrożenie epidemiologiczne w naszej codziennej pracy wymagana jest: bezkontaktowa kabina do dezynfekcji metodą mgły, wyposażona w fotokomórkę i wytwornicę mgły do ​​dezynfekcji pomieszczeń […]. Dzięki temu sprzętowi możemy zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. ”

Trwa zbiórka na zakup sprzętu dla szpitala w Sycowie na portalu spalka.pl. Potrwa do 17 grudnia. Do tej pory zebrano 4,4 z 35 000 wymaganych. złotych.

Fundacja Świętego Klemensa wspólnie z firmą Leks sp. z oo prowadzi zbiórkę pieniędzy na zakup dwóch wentylatorów dla szpitali w Sulęcinie i Słubicach. Koszt jednego urządzenia to 50000. złotych. Fundacja przekazała już 10 000 dolarów na każdą zbiórkę, która potrwa do końca roku. Zł.

Osoby chcące pomóc przy zakupie masek mogą wpłacić pieniądze na konto Fundacji św. Klemensa: 68 8369 0008 7109 5774 2000 0010 (z dopiskiem „Respirator dla Sulęcina” lub „Respirator dla Słubic”).

„Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane wyżej wymienionym oddziałom szpitalnym, które zakupią maski oddechowe. Cel jest bardzo honorowy. Dlatego zalecamy Wam wsparcie zbiórki i walkę o ludzkie życie” – napisali przedstawiciele fundacji.

Szpital w Kłodzku stworzy kilkadziesiąt dodatkowych miejsc dla pacjentów z COVID-19. Dlatego placówka poszukuje pomocy w skompletowaniu niezbędnego sprzętu. „Potrzebujemy nowych kocyków i poduszek, ale także termometrów elektronicznych, stojaków na kroplówki i stolików zabiegowych. Obecnie kompletujemy załogę i wszystko idzie w dobrym kierunku” – mówi Jadwiga Radziejewska, dyrektor przychodni w Kłodzku, cytowana przez Portal klodzko.naszemiasto.pl.

Wsparcie szpitala można zapewnić poprzez wpłatę na konto: Zespół Opieki Zdrowotnej w Kłodzku, ul.Spitalna 1a, 57-300 Kłodzko, numer: 54 1130 1033 0018 7998 4020 0003. W tytule należy wpisać: Darowizna na walkę z COVID-19 . Sprzęt można również dostarczyć bezpośrednio do Starostwa Powiatowego w Kłodzku (tel. 607 353 580).

READ  ASOT1000 wyjeżdża do Rosji i Polski na globalną trasę koncertową w 2021 roku

Wojskowy Instytut Medyczny powinien też otrzymać pieniądze na zakup respiratora. Błaszczak interweniował i zbiórka pieniędzy została odwołana

W ostatnich dniach z inicjatywy Fundacji Mocni na Startcie została przeprowadzona zbiórka pieniędzy na zakup respiratora dla Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Szef skomentował ten fakt na Twitterze Ministerstwo Obrony Narodowej ((PON) Mariusz B³aszczaki pisze, że szpital może ubiegać się o kolejny grant. Dodał, że czeka na wyjaśnienia dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego. W odpowiedzi placówka stwierdziła, że ​​zbiórka pieniędzy jest inicjatywą oddolną, a Wojskowy Instytut Medyczny jest w pełni zabezpieczony sprzętem do terapii inwazyjnej metodą wspomaganego oddychania.

Prezes Fundacji Mocni na Startcie stwierdził, że zbiórka była inicjatywą Fundacji, „która została przeprowadzona w porozumieniu z przedstawicielami Wojskowego Instytutu Medycznego na podstawie stosownego pełnomocnictwa”. Dodała, że ​​zbiórka została anulowana, a fundusze zwrócone darczyńcom.

Fundacja Mocni na Starcie wyjaśnia zbiórkę na zakup aparatu oddechowego dla WIM

Lekarz, pielęgniarka, lekarz, diagnosta, sanitariusz, pracownik służby zdrowia, farmaceuta – napisz do nas na adres: [email protected]. Pokaż nam, jak wygląda Twoja codzienna praca, przedstaw nam swoją perspektywę. Dajemy Ci nasze kolumny, ponieważ taka jest nasza dzisiejsza misja. Nie jesteśmy w stanie wyjść na front wojny z wirusem i opisać, jak wygląda walka z pandemią. Byłoby to nieodpowiedzialne i niebezpieczne. Przesyłaj nam nagrania, zdjęcia, informacje i relacje z codziennej walki z COVID-19. Tylko Ty możesz pokazać, jak podstępny jest koronawirus. Tylko Ty możesz nam pokazać, jak możemy Cię teraz wspierać.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *