Connect with us

Świat

King Charles w Hamburgu Memorial upamiętniający alianckie naloty podczas wojny

Published

on

King Charles w Hamburgu Memorial upamiętniający alianckie naloty podczas wojny
  • Według Seana Coughlana
  • Królewski korespondent w Hamburgu

opis obrazka,

Król Karol odwiedził pomnik upamiętniający 34 000 ofiar serii nalotów na Hamburg podczas wojny

Podczas swojej wizyty państwowej w Niemczech król Karol złożył wieniec upamiętniający tych, którzy zginęli w alianckich nalotach bombowych na Hamburg podczas II wojny światowej.

Było to wzruszające nabożeństwo w ruinach kościoła św. Mikołaja, który zachował się jako pamiątka po nalotach.

Śpiewał chór i odbywały się czytania w pozostałościach XIX-wiecznego kościoła.

W czwartkowym wystąpieniu w niemieckim Bundestagu król mówił o pojednaniu po wojennych podziałach.

Zawierała ona odniesienie do „upamiętnienia poległych w nalocie bombowym aliantów na Hamburg w 1943 roku”.

A w piątek, przy stale padającym deszczu i pochmurnym niebie, król złożył wyrazy szacunku w St. Nikolai, co szczególnie przypomina serię ciężkich nalotów na miasto, które rozpoczęły się w lipcu 1943 roku.

Znajdująca się na miejscu wystawa upamiętnia, że ​​34 000 osób zginęło w wyniku intensywnych bombardowań i burz ogniowych przeprowadzonych 80 lat temu przez amerykańskie i brytyjskie siły powietrzne.

Znalazł się tam również opis więźniów hitlerowskiego obozu koncentracyjnego, którzy po nalotach zostali zmuszeni do przeprowadzenia akcji ratowniczej i ewakuacyjnej.

opis obrazka,

Deszcz spadł na pozbawiony dachu kościół w Hamburgu

Król Karol złożył czarno-czerwony wieniec z napisem „In Everlasting Memory”, a królowa Camilla złożyła na schodach obok białą różę.

Towarzyszył im prezydent federalny Frank-Walter Steinmeier podczas wizyty państwowej, która miała na celu uznanie przeszłości, ale dążenie do silniejszego partnerstwa w przyszłości.

Pozbawiony dachu kościół jest tylko szkieletem samego siebie, ale został zaprojektowany przez angielskiego architekta George’a Gilberta Scotta.

Ale wysoka gotycka wieża kościoła była używana jako pomoc nawigacyjna dla pilotów bombowców i większość kościoła została zniszczona.

Czytania u św. Mikołaja mówiły o odłożeniu pretensji i unikaniu „nienawiści, która dzieli narody od narodów”.

Podobnie jak w przypadku innych części wizyty państwowej, środki bezpieczeństwa były ściśle przestrzegane, a nad głowami przelatywał policyjny helikopter, podczas gdy chór śpiewał.

Para królewska podróżowała pociągiem z Berlina do Hamburga, a po przyjeździe odwiedziła miejsce upamiętniające Kindertransport, w którym tysiące żydowskich dzieci zostało uratowanych przed nazistami i przywiezionych do Wielkiej Brytanii jako uchodźcy.

opis obrazka,

Król Karol spotkał się z częścią tłumu przed ratuszem w Hamburgu

Odbyła się również wizyta w hamburskim ratuszu oraz wydarzenie, podczas którego król usłyszał o wysiłkach na rzecz rozwoju zielonych technologii.

Był to ostatni dzień trzydniowej wizyty państwowej w Niemczech, pierwszej za panowania króla Karola.

W przemówieniach i wydarzeniach przekazywał przesłanie, że należy zacieśniać więzi między Wielką Brytanią a Niemcami w obliczu wspólnych wyzwań, takich jak wojna na Ukrainie i walka ze zmianami klimatycznymi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *