technologia
Kanada „nadal monitoruje” umowę Activision, twierdząc, że dokumenty Microsoft zawierają „faktyczne nieścisłości”.
AKTUALIZACJA 30.06.23: Microsoft odpowiedział na oświadczenie wydane zeszłej nocy przez kanadyjskie Biuro ds. Konkurencji, które zostało opublikowane w chwili, gdy kończył się proces sądowy amerykańskiej Federalnej Komisji Handlu.
Krótko mówiąc, Microsoft zauważył, że kanadyjskie okno na podjęcie znaczących działań w sprawie umowy już minęło. Na całym świecie sprzeciwiają się temu tylko Stany Zjednoczone i Wielka Brytania.
„Otrzymaliśmy powiadomienie z Kanadyjskiego Biura ds. Konkurencji, że będzie ono nadal monitorować nasze przejęcie Activision Blizzard po formalnym okresie zawieszenia uniemożliwiającym zamknięcie transakcji” – powiedział rzecznik Microsoftu. „Kontynuujemy współpracę z organami regulacyjnymi na całym świecie, aby rozwiązać wszelkie pozostałe problemy”.
Oczekuje się, że główna bitwa sądowa między FTC a Microsoftem w tym tygodniu zadecyduje o losie przejęcia Activision Blizzard za 68,7 miliarda dolarów – które ciągnie się już od ponad roku. Porażka doprowadzi do unicestwienia firmy na największym rynku Microsoftu oraz w rodzimym kraju. Zwycięstwo zaowocuje zamknięciem transakcji wszędzie poza Wielką Brytanią, dając Microsoftowi wiele możliwości postępowania.
Decyzja w sprawie procesu między FTC a Microsoft spodziewana jest już w przyszłym tygodniu.
ORYGINALNA HISTORIA 29.06.23:Podczas gdy Microsoft spiera się z Federalną Komisją Handlu Stanów Zjednoczonych w sprawie planowanego przejęcia Activision Blizzard za 69 miliardów dolarów, Kanada starała się obalić twierdzenia producenta Xboksa, że z wyjątkiem FTC „wszyscy regulatorzy na całym świecie z wyjątkiem jednego zgadzają się z transakcję – zauważając, że Kanada nadal „monitoruje” transakcję.
Jak donosi The VergeKanadyjskie Biuro ds. Konkurencji napisało do sędziego Corleya, który obecnie prowadzi sprawę Activision Blizzard w USA, aby skorygować pewne „nieścisłości faktyczne” w aktach sądowych Microsoftu.
Microsoft powiedział sądowi, że „każdy globalny regulator, który dokonał przeglądu umowy, inny niż FTC, odrzucił teorię”, zgodnie z którą Call of Duty zostanie usunięte z PlayStation, jeśli przejęcie dojdzie do skutku, i że wszyscy regulatorzy zgodzili się, że muszą „odmówić Sony za pobraniem”. być nieopłacalny, a zatem nie stanowić poważnego problemu”. Twierdzono również, że „wszyscy poza jednym zagranicznym regulatorem” (czyli brytyjskim CMA) zatwierdzili transakcję.
Jednak Urząd ds. Konkurencji w Kanadzie nie zgadza się z tymi trzema punktami, pisząc do sędziego Corleya, aby podkreślić, że „powiadomił kanadyjskiego prawnika Microsoft i Activision, że Urząd doszedł do wniosku, że proponowana fuzja prawdopodobnie doprowadzi do znacznego zapobiegania i / lub osłabienia konkurencji.” w odniesieniu do konsol do gier i usług subskrypcji wielu gier (a także gier w chmurze)”. Zauważył, że powiedział również Microsoftowi, że „biuro nadal monitoruje transakcję”.
Chociaż wiele organów regulacyjnych na całym świecie – w tym w Europie – zatwierdziło proponowaną umowę Microsoftu, wciąż istnieją odstępstwa. Oprócz niedawnego ostrzeżenia kanadyjskiego regulatora konkurencji, że nadal ma obawy co do przejęcia, amerykańska Federalna Komisja Handlu walczy obecnie z Microsoftem w sądzie o uzyskanie nakazu zablokowania transakcji przed własnymi wewnętrznymi obradami.
W Wielkiej Brytanii Urząd ds. Konkurencji i Rynków zablokował przejęcie, powołując się na obawy dotyczące sektora gier w chmurze. Microsoft odwoła się od tej decyzji w lipcu.