Connect with us

Nauka

„Jak nakarmić dyktatora” Witolda Szablowskiego wydany w języku perskim

Published

on

„Jak nakarmić dyktatora” Witolda Szablowskiego wydany w języku perskim

TEHRAN – Niedawno w języku perskim ukazała się książka „Jak nakarmić dyktatora” polskiego dziennikarza i pisarza Witolda Szablowskiego.

Zeinab Kazemkhah jest tłumaczem książki wydanej przez Parseh w Teheranie.

Co jadł Pol Pot, gdy dwa miliony Kambodży głodowało? Czy Idi Amin naprawdę jadł ludzkie mięso? A dlaczego Fidel Castro miał obsesję na punkcie konkretnej krowy?

Przemierzając cztery kontynenty, od ruin Iraku po sawanny Kenii, Szablowski wytropił osobistych szefów kuchni pięciu dyktatorów znanych z ucisku i masakry własnych obywateli – Saddama Husseina z Iraku, Idi Amina z Ugandy, Envera Hoxha z Albanii. , Fidel z Kuby Castro i Pol Pot z Kambodży – i słuchali ich opowieści popijając słodko-kwaśną zupę, pilaw z koziego mięsa, butelki rumu i gry w remika z ginem. Nieprzyjemny, cudownie czytelny i śmiertelnie poważny,

„Jak nakarmić dyktatora” przedstawia ostry obraz życia pod tyranią.

„Niesamowite historie… Intymne portrety tego, jak [these five ruthless leaders] byli w domu i przy stole ”- napisała Lulu Garcia-Navarro o książce w niedzielnym wydaniu weekendowym NPR.

Szablowski jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Studiował także nauki polityczne w Stambule.

Pracując jako stażysta w CNN Türk, odwiedził całą Turcję.

Karierę dziennikarską rozpoczął w TVN24, jednym z czołowych polskich kanałów informacyjnych. W 2006 roku rozpoczął pracę w „Gazecie Wyborczej” i jego cotygodniowym dodatku „Duzy Format”, stając się najmłodszym reporterem w swoim zespole. Pracował tam do 2016 roku.

Od 2018 roku jest związany z polskim porannym programem „Dzień dobry TVN”. Od kwietnia 2019 roku w Newonce Radio prowadzi swoją podróżniczą audycję radiową.

Na zdjęciu: okładka perskiego tłumaczenia książki „Jak nakarmić dyktatora” polskiego pisarza Witolda Szablowskiego.

MMS / YAW

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *