Connect with us

Gospodarka

Instytut badawczo-rozwojowy firmy Samsung z Bangalore zdobywa podwójną nagrodę za doskonałość techniczną i innowacyjność w konkursie Nasscom Spotlight Awards 2023 – Samsung Newsroom Polska

Published

on

Instytut badawczo-rozwojowy firmy Samsung z Bangalore zdobywa podwójną nagrodę za doskonałość techniczną i innowacyjność w konkursie Nasscom Spotlight Awards 2023 – Samsung Newsroom Polska

Zdobywa także nagrody za innowacyjność w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym i redukcji emisji dwutlenku węgla

Instytut badawczo-rozwojowy firmy Samsung w Bangalore (SRI-B) zdobył nagrodę Nasscom Spotlight Awards 2023 za pierwszą na świecie innowację w zakresie upcylingu w galaktykach oraz pierwszą w branży innowację w zakresie rozwiązań dla inteligentnych budynków (b.IoT). Nagrody zostały przyznane w kategoriach „Od pomysłu do przywództwa technicznego” oraz „Koncepcja do przywództwa technicznego”.

Nagrody Nasscom Spotlight Awards służą jako platforma do uznania i zaprezentowania wybitnego wkładu organizacji ER&D, które przodują w zakresie innowacji w różnych obszarach.
SRI-B, największy ośrodek badawczo-rozwojowy firmy Samsung poza Koreą, zdobył te nagrody za podejście „od badań do komercjalizacji” w odniesieniu do wielu linii produktów, takich jak smartfony, sieci i podłączony do Internetu sprzęt gospodarstwa domowego.

Nagrodą za gospodarkę o obiegu zamkniętym doceniono niedawno opracowany program Samsung Galaxy Upcycling. W ramach tego programu Samsung przekształca starsze smartfony w medyczne kamery diagnostyczne, pomagając ubogim grupom ludności w Wietnamie, Indiach, Maroku i Papui Nowej Gwinei.

Dzięki programowi Galaxy Upcycling Samsung daje nowe życie starszym urządzeniom Galaxy, ograniczając ilość elektroodpadów i zapewniając społecznościom o mniejszym zasięgu lepszy dostęp do opieki okulistycznej.

SRI-B opracowało to rozwiązanie, aby wykorzystać moc sztucznej inteligencji, technologii kamer i przetwarzania obrazu, aby zapewnić niedrogą opiekę okulistyczną osobom w niekorzystnej sytuacji za pośrednictwem starszych smartfonów.
Wykorzystanie energii starych smartfonów tworzy gospodarkę o obiegu zamkniętym, która zmniejsza ślad węglowy w atmosferze. Wprowadzenie produktu na rynek w siedmiu krajach [Vietnam, India, Morocco, Bangladesh, New Papua Guinea, S. Korea, and Singapore] Skorzystało z niej dotychczas około 80 000 pacjentów.

Nagroda za innowacyjność w zakresie redukcji CO2 została przyznana za pierwszą w branży innowację, która zmniejsza emisję CO2 inteligentnego budynku, czyniąc go w ten sposób bardziej wartościowym i zrównoważonym.
Innowacja w pakiecie algorytmów opartych na sztucznej inteligencji (AI) do wykrywania anomalii w działaniu energii i efektywnego zarządzania energią w inteligentnym budynku obsługującym IoT. Zmniejszenie zużycia energii zmniejsza ślad węglowy budynku i obniża całkowity koszt posiadania.

READ  Inflacja w Polsce osiąga szczyt od 20 lat

Rozwiązanie inteligentnego budynku zostało wdrożone w różnych obiektach komercyjnych i na uniwersytetach, między innymi w takich krajach jak Indie, Korea Południowa, Polska i Wietnam. „Te nagrody są świadectwem niesamowitych możliwości badawczo-rozwojowych, jakie rozwinęliśmy w Instytucie Badawczym Samsung w Bangalore. To budujące dla członków naszego zespołu, gdy ich praca zostaje doceniona. Niezależnie od tego, czy chodzi o nasze produkty ze sztuczną inteligencją, IoT i inteligentnymi asystentami, czy też o nasze zaangażowanie w wywieranie pozytywnego wpływu na społeczeństwo za pomocą technologii, firma Samsung stale wprowadza innowacje w różnych branżach. Z niecierpliwością czekamy na wdrażanie i rozwój technologii transformacyjnych w Indiach, aby w dalszym ciągu dostarczać światowej klasy produkty i usługi” – powiedział Mohan Rao Goli, dyrektor ds. technicznych i wiceprezes, Instytut Badawczy Samsung, Bangalore.

Założona w 1996 roku firma SRI-B stała się zaawansowanym centrum badawczo-rozwojowym firmy Samsung na całym świecie, specjalizującym się w komunikacji bezprzewodowej, multimediach i przetwarzaniu obrazu, sztucznej inteligencji w technologiach obrazu, głosu i tekstu oraz Internecie rzeczy (IoT).

SRI-B, które w ciągu ostatniej dekady stworzyło wśród swoich inżynierów silną kulturę zgłaszania patentów, rozszerzy także otwarte innowacje na start-upy, studentów i uniwersytety, aby pomóc wzmocnić ekosystem innowacji i start-upów w kraju.

Firma będzie wspierać te wysiłki poprzez rozszerzenie programu akademii przemysłowej PRISM, w ramach którego współpracuje ze studentami i wykładowcami inżynierii przy rzeczywistych projektach badawczo-rozwojowych w najnowocześniejszych obszarach technologii. Do tej pory nawiązał współpracę z prawie 500 studentami w kraju, a część z nich złożyła patenty wspólnie z inżynierami Samsunga.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *