Connect with us

technologia

Indonezja musi przygotować się do RCEP: think tank

Published

on

Indonezja musi przygotować się do RCEP: think tank

Djakarta. Za mniej niż 24 godziny wejdzie w życie regionalne wszechstronne partnerstwo gospodarcze – znane również jako RCEP.

Chociaż Indonezja jeszcze nie ratyfikowała RCEP, archipelag musi popracować nad kilkoma rzeczami, aby lepiej przygotować się do paktu handlowego, według rządowego think tanku National Resilience Institute (Lemhannas).

„Indonezja musi przygotować się na wymagania programu partnerstwa regionalnego. Wciąż istnieje luka w gotowości gospodarczej uczestniczących krajów” – powiedział w piątek rzecznikowi prasowemu gubernator Lemhannas Agus Widjojo.

Agus zwrócił uwagę, że globalny indeks konkurencyjności Indonezji zajmuje 34. miejsce na 144 krajów. Pokazuje to brak konkurencyjności, infrastruktury, łączności i edukacji w Indonezji.

„Indonezja zajmuje czwarte miejsce w regionie Asean pod względem eksportu. Jeśli chodzi o import, Indonezja nie dowiodła swojej siły jako kraju produkującego surowce [Indonesia] trzeci po Singapurze i Malezji ”- powiedział.

Nawet produkty spełniające indonezyjską normę krajową (SNI) są nadal dość ograniczone. „Więc [they] nie pomoże zbytnio w konkurowaniu z produktami importowanymi, gdy RCEP wejdzie w życie” – powiedział Agus na konferencji.

Oczekuje się, że RCEP w znaczący sposób przyczyni się do ożywienia gospodarczego. Według Agus umowa handlowa daje również Indonezji szansę na zwiększenie eksportu i przyciągnięcie inwestycji zagranicznych do kraju.

„Nie powinniśmy podchodzić sceptycznie do otwarcia rynku pracy” [by thinking] zmniejszy możliwości zatrudnienia pracowników indonezyjskich. Powinniśmy odpowiednio zająć się tą sytuacją, ponieważ jest to okazja do promowania transferu technologii dla naszych pracowników ”- powiedział Agus.

Gubernator Lemhannas wezwał również do podjęcia konkretnych kroków, aby dać lokalnym pracownikom możliwie największą możliwość doskonalenia swoich umiejętności. Ma to na celu przewidywanie, że inwestorzy będą preferować pracowników zagranicznych, którzy mają zwykle konkurencyjne umiejętności, niż zatrudniać miejscowych.

READ  Z raportu wynika, że ​​plany dotyczące odpadów opakowaniowych błędnie traktują ponowne wykorzystanie nad recyklingiem – POLITICO

„Aby lepiej przygotować indonezyjską gospodarkę do RCEP w 2022 r., konieczna jest poprawa naszego klimatu biznesowego i inwestycyjnego, aby być konkurencyjnym. wzmocnić [our] Produkty i siła robocza ”- dodał Agus.

RCEP wejdzie w życie 1 stycznia 2022 r. Pakt handlowy został podpisany przez 10 państw członkowskich ASEAN, Chiny, Japonię, Koreę Południową, Australię i Nową Zelandię.

RCEP zniesie do 90 procent ceł importowych między jego sygnatariuszami w ciągu najbliższych 20 lat.

Indonezja nadal nie ratyfikowała umowy handlowej. Według agencji informacyjnej Antara Indonezja planuje ratyfikację RCEP w pierwszym kwartale 2022 roku.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *