Connect with us

Gospodarka

I jeszcze. Istnieje większość za kontrowersyjną zmianą rządu

Published

on

I jeszcze.  Istnieje większość za kontrowersyjną zmianą rządu

Bardzo krytykowany projekt, który CIT nakładał na spółki komandytowe, trafił do parlamentarnej komisji finansów. Większość tego pomysłu znalazła się w Sejmie, choć w koalicji W porozumieniu zaproponowano sprzeciw wobec ustawy.

231 z 450 posłów z prawem głosu poparło projekt ustawy, w tym poprzez CIT do Komisji Finansów Publicznych. Opozycja wezwała do odrzucenia dokumentu.

Projekt, który zobowiązuje spółki komandytowe do płacenia podatku CIT, został uruchomiony w Ministerstwie Finansów. W uzasadnieniu resort stwierdza, że ​​jego celem jest walka z unikaniem opodatkowania, bo zdaniem Ministerstwa Finansów wyniki kontroli pokazują, że coraz częściej bierze się pod uwagę spółki komandytowe ”Pojazdy do wypłaty środków z rajów podatkowych”.

W Sejmie opozycja argumentowała, że ​​nałożenie spółek komandytowych Podatek CIT Spowoduje to bankructwo wielu rodzimych polskich spółek komandytowych, a przedsiębiorcy nie będą mieli czasu na dostosowanie się do nowych przepisów. Ministerstwo chce, aby projekt wszedł w życie 1 stycznia 2021 r.

Argumenty opozycji opierają się na danych ekspertów, którzy to obliczyli Wprowadzenie opodatkowania spółek komandytowych CIT w niektórych przypadkach może prawie podwoić opodatkowanie przedsiębiorców.

READ  Moody's obniża prognozę wzrostu PKB Polski na 2023 r. - Pierwsze wiadomości
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *