Hsieh z Tajwanu i Polak Zieliński zdobywają tytuły Wimbledonu w grze mieszanej

Tajpej, 15 lipca (CNA) Tajwańska tenisistka Hsieh Su-wei (謝淑薇) zdobyła w niedzielę dziewiąty tytuł Wielkiego Szlema w swojej karierze, pokonując w niedzielę wraz z Polakiem Janem Zielińskim meksykański duet Santiago Gonzalez i Giuliana Olmos w grze mieszanej – finał gry podwójnej na Wimbledonie.

Hsieh i Zieliński zdobyli tytuł w grze mieszanej po pokonaniu Gonzaleza i Olmosa 6:4, 6:2.

Zwycięstwo zapewniło Hsieh drugi tytuł Wielkiego Szlema w grze mieszanej po tym, jak ona i Zieliński wygrali Australian Open na początku tego roku.

Ponadto zdobyła siedem tytułów Wielkiego Szlema w grze podwójnej kobiet, w tym cztery na Wimbledonie (2013, 2019, 2021 i 2023), dwa na French Open (2014 i 2023) i jeden na Australian Open (2024).

Jednak jej passa 22 zwycięstw w grze podwójnej kobiet na Wimbledonie została przerwana w piątek, kiedy ona i Elise Mertens z Belgii zostały pokonane przez Taylor Townsend ze Stanów Zjednoczonych i Katerinę Siniakovą z Czech 3:6, 6:4, 6: 4.

Z powodu pandemii Covid-19 Wimbledon nie odbył się w 2020 roku, a Hsieh również nie mógł wystartować w imprezie w 2022 roku z powodu kontuzji.

Dla Hsieha i Zielińskiego, którzy w grze podwójnej mieszanej zajęli siódme miejsce, droga do finału nie była łatwa.

Musieli wygrać seta w dogrywce w każdym z czterech meczów przed finałem i potrzebowali zwycięstwa 10-5 w supertiebreaku, aby w ćwierćfinale pokonać Townsenda i Brytyjczyka Jamiego Murraya.

(autorzy: Luke Sabatier i Christie Chen)