Connect with us

Świat

Gorące noce mogą doprowadzić do 60-procentowego wzrostu śmiertelności na świecie: badanie – The Hill

Published

on

Gorące noce mogą doprowadzić do 60-procentowego wzrostu śmiertelności na świecie: badanie – The Hill

historia w skrócie


  • Liczne badania szczegółowo opisują niekorzystne skutki zdrowotne wzrostu dziennych temperatur spowodowanych zmianą klimatu.

  • Teraz nowe badania podkreślają ogromne żniwo, jakie nocne upały mogą mieć wpływ na ludzkie zdrowie.

  • Według modeli, świat może odnotować wzrost śmiertelności nawet o 60 procent do roku 2100 dzięki rosnącym temperaturom w nocy.

Gdy Stany Zjednoczone nadal przedzierają się przez duszne lato i z jednym ciepła jesień Jednocześnie nowe badania podkreślają potencjalnie fatalne konsekwencje rosnącego w nocy upału.

Opublikowane w Lancetowe zdrowie planetyDane z Japonii, Korei Południowej i Chin pokazują, że wyższe temperatury w nocy mogą doprowadzić do 60-procentowego wzrostu śmiertelności na całym świecie do końca wieku.

Wcześniejsze badania nad śmiertelnymi skutkami rosnącego upału zwykle koncentrowały się na nadmiernych temperaturach w ciągu dnia, podczas gdy „ryzyko wzrostu temperatury w nocy było często lekceważone”, powiedział współautor badania Yuqiang Zhang z University of North Carolina w wyrażenie.

Autorzy twierdzą, że nocne ciepło otoczenia może zakłócać normalną fizjologię snu, a następnie prowadzić do różnych powikłań, w tym uszkodzenia układu odpornościowego, chorób przewlekłych i ogólnoustrojowego zapalenia. Na obszarach miejskich wyniki te mogą być zaostrzone ze względu na: efekt miejskiej wyspy ciepła.

Poza tym, pokaż dane że do 2100 roku „całkowita populacja narażona na nocne upały ma wzrosnąć od czterech do ośmiu razy na półkuli północnej w porównaniu z rokiem 2010”.


Ameryka zmienia się szybciej niż kiedykolwiek! Dodaj Zmieniającą się Amerykę do swojego Facebook lub Świergot Kanał, aby być na bieżąco.


Naukowcy zmierzyli nadmiar gorącej nocy (HNE) w trzech regionach w latach 1980-2015 i opracowali prognozy na lata 2016 do 2100. Wykorzystano różne scenariusze zmian klimatu, a pomiary sprawdzono pod kątem wpływu średnich dziennych temperatur.

READ  Salwador oferuje wykwalifikowanym pracownikom zagranicznym 5000 paszportów

W modelach uwzględniono łącznie 28 miast z różnymi strefami klimatycznymi wraz z codziennymi rejestrami zgonów od lokalnych władz ds. zdrowia.

Do 2090 r. średnia intensywność gorących nocy w tych miastach prawie się podwoi, z około 69 stopni Fahrenheita do 103,5 stopni Fahrenheita. Nasilenie nocnych upałów pogorszyło się nawet w scenariuszu, w którym cele Porozumienie paryskie zostały trafione. Wśród modeli regiony o najniższych średnich temperaturach miały największy potencjał ocieplenia.

„Oczekuje się, że występowanie HNE będzie szybsze niż zmiany średniej dobowej temperatury” – kontynuował Zhang. „Częstotliwość i średnia intensywność gorących nocy wzrosłaby odpowiednio o ponad 30% i 60% do XXI wieku, w porównaniu do wzrostu średniej temperatury dobowej o mniej niż 20%”.

Współautor Haidong Kan z Uniwersytetu Fudan w Chinach dodał, że rządy i lokalni decydenci powinni wziąć pod uwagę odkrycia, aby lepiej przygotować się na nadchodzące skutki zmian klimatycznych.

Ponieważ jednak dane zostały zebrane z trzech krajów, naukowcy ostrzegli przed uogólnianiem wyników na szersze populacje. Obecnie pracują nad opracowaniem bardziej kompleksowego, globalnego zbioru danych.

Tymczasem „lokalne nocne upały powinny być brane pod uwagę przy projektowaniu przyszłego systemu ostrzegania o falach upałów, szczególnie dla wrażliwych populacji i społeczności o niskich dochodach, które mogą nie być w stanie pozwolić sobie na dodatkowe koszty klimatyzacji” – powiedział Zhang. „Należy rozważyć silniejsze strategie łagodzenia, w tym globalną współpracę, aby złagodzić przyszłe skutki ocieplenia”.

Opublikowano 10 sierpnia 2022 r.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *