Świat
Główny epidemiolog Szwecji: Nie mamy drugiej fali koronawirusa
W Szwecji liczba nowych zakażeń koronawirusem nadal rośnie, ale według głównego epidemiologa Andersa Tegnella w kraju „nie ma drugiej fali”, chociaż sytuacja w wielu innych krajach jest krytyczna.
Szwedzki organ ds.zdrowia podał w czwartek, że w ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono 1075 więcej przypadków koronawirusa. To najwyższy dzienny wzrost od końca czerwca. Całkowita liczba infekcji w Szwecji wynosi 102 407.
Nie, nie jesteśmy w drugiej fali … W przeciwieństwie do Francji, Hiszpanii, prawdopodobnie Holandii – Tegnell ocenił to i podkreślił W Szwecji nie ma masowego rozprzestrzeniania się koronawirusa.
Według epidemiologa „sytuacja jest krytyczna w wielu krajach” i „ten tydzień będzie rekordowy pod względem nowych zakażeń w Europie”.
W Szwecji liczba zgonów spowodowanych przez Covid-19 wzrosła o trzy w ciągu ostatnich 24 godzin do 5910. Rośnie liczba osób leczonych na oddziałach intensywnej terapii z powodu koronawirusa. W ciągu miesiąca wzrosła z 16 do 32 pacjentów. Wiosną było to nawet 550.
W zeszłym tygodniu około 140 000 przeprowadzono w Szwecji. Testy koronawirusa.
TegnelNa razie wykluczyłem wprowadzenie dalszych ograniczeń (Organizowanie imprez publicznych dla więcej niż 50 osób jest trwale zabronione. Brak zaleceń dotyczących nosa i ust.) Władze regionalne powinny zdecydować o dodatkowych ograniczeniach lokalnych. Do tej pory część z nich zdecydowała się na wprowadzenie kwarantanny jedynie dla współlokatorów (innych niż dzieci). Jak dotąd nie było takiego przymusu.
Media informowały wcześniej, że źródłem wielu infekcji w Uppsali są zajęcia sportowe i kulturalne dla dzieci i dorosłych, a wielu Szwedów już zarezerwowało wyjazdy narciarskie w szwedzkie góry. Musisz wziąć pod uwagę, że takie wycieczki mogą zostać odwołane w krótkim czasie – ostrzegł Tegnell.
Władze regionu Sztokholmu przedstawiły zasady dostępności szczepionki Covid-19, kiedy pojawi się ona na konferencji prasowej w czwartek. Pierwszeństwo mają osoby starsze, osoby z grup ryzyka, pracownicy służby zdrowia i pracownicy socjalni, a dopiero potem zdrowi dorośli.
Szwedzki rząd wiosną był jednym z nielicznych w Europie, który nie zdecydował się na zamknięcie społeczeństwa, ale wtedy epidemia uderzyła w ten kraj mocniej niż w inne kraje. Szczególnie śmiertelne były osoby starsze, mieszkańcy domów opieki.
„Organizator. Entuzjasta podróży. Rozwiązuje problemy. Miłośnik muzyki. Oddany uczony kulinarny. Nieuleczalny fan internetu. Zwolennik popkultury.”