Connect with us

Świat

Francuski dziennikarz porwany przez rebeliantów dżihadystów w północnym Mali

Published

on

Francuski dziennikarz porwany przez rebeliantów dżihadystów w północnym Mali

Tak mówi szef Reporterzy bez Granic Francuski Dziennikarz Olivier Dubois został porwany 8 kwietnia podczas pracy Mali północne miasto Gao.

W środę ukazało się wideo pokazujące porwanie Dubois przez stowarzyszoną z Al-Kaidą grupę JNIM. W filmie zachęca rodzinę, przyjaciół i władze do pracy na rzecz jego uwolnienia. Nie można niezależnie zweryfikować filmu.

Christophe Deloire, szef Reporters Without Borders, potwierdził porwanie agencji Associated Press i zażądał uwolnienia reportera.

PROTESTERZY MAJÓWKI W PARYŻU PYTAJĄ O WIĘKSZĄ OCHRONĘ PRACY W PANDEMIKACH

Olivier Dubois został porwany 8 kwietnia podczas pracy w mieście Gao na północy Mali
(Mapy Google)

„Prosimy władze malijskie i francuskie, aby zrobiły wszystko, co w ich mocy, aby uzyskać jego uwolnienie i aby przesłać całe nasze wsparcie jego rodzinie i bliskim” – napisał na Twitterze.

Dubois zameldował się w Gao w północnym Mali i nie wrócił do swojego hotelu po obiedzie 8 kwietnia, powiedział Deloire. Dubois zwykle pracuje dla LePoint Afrique.

Francuskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdziło jego zaginięcie i poinformowało, że utrzymuje kontakt z jego rodziną i władzami malijskimi.

MACRON COWS FRANCJA NIGDY NIE DAJE ISLAMISTYCZNEGO TERRORYZMU PO ŚMIERTELNYM ATAKU NÓŻEM

Mali pogrąża się w chaosie od zamieszek w 2012 roku i doprowadziło buntowników do obalenia prezydenta. Wynikająca z tego próżnia władzy ostatecznie doprowadziła do powstania islamskiego i kampanii kierowanej przez Francję, która wypędziła dżihadystów z kontrolowanych przez nich miast w północnym Mali w 2013 roku.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Powstańcy pozostają jednak aktywni, a grupy ekstremistyczne powiązane z Al-Kaidą i grupą państwa islamskiego przeniosły się od 2015 roku z jałowej północy do bardziej zaludnionego centrum Mali, aby zaatakować cele i zwiększyć wrogość i przemoc międzyetniczną w regionie.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *