Connect with us

technologia

Forum podkreśla potencjał katarsko-polskich projektów biznesowych

Published

on

Forum podkreśla potencjał katarsko-polskich projektów biznesowych

Prelegenci podczas wczorajszej dyskusji panelowej na Katarsko-Polskim Forum Nowych Technologii. (Zdjęcie: Amr Diab)

Doha, Katar: 4. Katarsko-Polskie Forum Nowych Technologii podkreśliło współpracę technologiczną między Katarem a Polską, podczas gdy paneliści omawiali podobieństwa między obydwoma krajami podczas dyskusji panelowej zatytułowanej „Potencjał dla katańsko-polskich projektów biznesowych”.

Zwracając się do dyskusji panelowej, Mohammed Al Mullah, specjalista ds. relacji inwestorskich w Agencji Promocji Inwestycji Katar, powiedział: Agencja Promocji Inwestycji została utworzona w celu ułatwiania i promowania inwestycji zagranicznych w Katarze. „Robimy to poprzez naszą markę, która stanowi główny kontakt dla inwestorów zagranicznych, takich jak dzisiejsze polskie firmy, łącząc ich z siecią organizacji, którą mamy w kraju. Oferujemy również inne bezpłatne usługi, które obejmują dostarczanie informacji na temat otoczenia biznesowego i regulacyjnego, ale także łączenie firm z interesariuszami dostępnymi w Katarze.

Jeśli chodzi o usługi, „oferujemy również tak zwany „program opieki pooperacyjnej”, mający na celu wsparcie obcokrajowców obecnie przebywających w kraju, którego celem jest zasadniczo przyniesienie korzyści osobom prowadzącym działalność gospodarczą w kraju. ” on dodał.

W odpowiedzi na pytanie dotyczące oddania do użytku nowego terminala w Świnoujściu w Polsce oraz obecnego statusu projektu, Charles Meaby, dyrektor ds. rozwoju biznesu i integracji Grupy QTerminals, odpowiedział: „Rozważaliśmy wiele opcji wokół terminala”. Świat i ci, którzy do nas przyjechali, są w Polsce. Projekt rozwija swoją dojrzałość pod względem pozwoleń. Podpisaliśmy wstępną umowę z władzami portu i naszymi partnerami venture i ściśle współpracujemy z Polskim Zarządem Inwestycji w sprawie ARP w celu skompletowania finansowania. Jednocześnie władze portu składają wnioski o wydanie pozwolenia środowiskowego, ponieważ jest to nowy, duży obiekt portowy zlokalizowany w bardzo ważnym terminalu importowym LNG.

Najgłębsza woda, jaką można osiągnąć po zachodniej stronie Polski, ale także po wschodniej stronie Niemiec. Transportuje się tu miliony kontenerów i innych towarów z innych lokalizacji głębinowych, ale prawdziwą zasadą jest zmniejszenie ilości odpadów i odległości do rynku oraz przyspieszenie łańcucha dostaw.

READ  Doładowanie GameStop PS5 nadchodzi już dziś – czas i jak zdobyć swój

Dodał: „Takie projekty budowlane zajmują dużo czasu i wymagają intensywnej współpracy z organami regulacyjnymi.” Oczekujemy, że uda nam się rozpocząć w przyszłym roku, rozpocząć produkcję i obsłużyć pierwsze kontenery w 2028 roku.”

Laila Al Jefairi, wiceprezes ds. rozwoju biznesu w Qatar Financial Centre, powiedziała: „QFC to lądowe centrum finansowe, które odgrywa kluczową rolę w przyciąganiu inwestycji do Kataru i regionu. Katar położony jest w sercu Bliskiego Wschodu, na skrzyżowaniu transgranicznym między Wschodem a Zachodem, dzięki czemu QFC może zapewnić swoim firmom strategiczną bramę dostępu do rynku katarskiego, rynku regionalnego i poza nim.

QFC oferuje i zapewnia również korzyści i korzyści dla międzynarodowych firm i międzynarodowych inwestorów, a przede wszystkim zapewniamy do 100 procent uczestnictwa, co oznacza, że ​​nie musisz mieć lokalnego partnera i masz pełną kontrolę nad Jej firmą, ona dodała. Mark Chaban, dyrektor generalny Customer Success Organisation, CTO na Europę Środkowo-Wschodnią, Bliski Wschód i Afrykę w Microsoft, powiedział: „Microsoft jest obecny tutaj, w Katarze od ponad 20 lat i w Polsce od ponad 30 lat”.

Podając jako przykład Mistrzostwa Świata FIFA, powiedział, że Mistrzostwa Świata FIFA to jedno z największych megawydarzeń na świecie, jakie kiedykolwiek odbyło się w całości cyfrowo. „Wiele niesamowitych doświadczeń wyniknęło z tego, a kiedy w kwietniu otworzyliśmy nasz region w Polsce, przenieśliśmy wiele z tych potrzeb i doświadczeń do Polski, aby mieć pewność, że będziemy mogli powtórzyć niektóre z zaawansowanych wdrożeń, które przeprowadziliśmy”.

„Istnieje wiele podobieństw między obydwoma krajami pod względem postępu technologicznego. Ale zdecydowanie jest to bardzo ekscytujący obszar, jeśli chodzi o importowanie niektórych umiejętności technicznych” – dodał. Chaban omówił także potencjał polskich firm na katarskim rynku, zwłaszcza chmurę obliczeniową i sztuczną inteligencję. Grzegorz Chuchra, dyrektor generalny i współzałożyciel Tedee, omówił, w jaki sposób sektor korporacyjny i rząd mogą zwiększyć swoją przewagę konkurencyjną, konkurując z konkurencją. Podkreślił także, w jaki sposób przedsiębiorcy mogą dotrzeć zarówno na rynek katarski, jak i polski. Na forum eksperci dzielili się pomysłami także podczas innych dyskusji panelowych, a mianowicie „Imperatyw danych w przemyśle naftowym i gazowym”; zrównoważony rozwój, transformacja cyfrowa, energia odnawialna, wychwytywanie i składowanie dwutlenku węgla; i ochrona naszego świata za pomocą nowych technologii: granic cybernetycznych, powietrznych i sztucznej inteligencji.

READ  Phil Spencer odpowiada na Starfield i Redfall Delay: „Słyszymy opinie”
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *