Connect with us

Zabawa

Expo 2020 Dubai: Naucz się polskich zwrotów, kodowań i cudów hazardu w Pawilonie Polski

Published

on

Expo 2020 Dubai: Naucz się polskich zwrotów, kodowań i cudów hazardu w Pawilonie Polski
Expo 2020 Dubai: Naucz się polskich zwrotów, kodowań i cudów hazardu w Pawilonie Polski

Stado papierowych ptaków przysiada na drzewiastej konstrukcji polskiego pawilonu – symbolu naturalnej mobilności i miejsca Polski jako ważnego lęgowiska europejskich ptaków wędrownych.
Źródło obrazu: Twitter / @ ExpoPL

Dubaj: czy to na wzburzonych wodach wybrzeża Bałtyku, czy w lesie z południowych lasów – w Pawilonie Polski na Expo 2020 Dubai miłośnicy przyrody znajdą coś dla siebie na każdym rogu. Wykorzystując swoją różnorodną geografię, kraj środkowoeuropejski pokazuje światu, że wierzy w „Kreatywność inspirowaną naturą” – temat, któremu pawilon będzie w równym stopniu poświęcony wystawie, jak i architekturze.

Z daleka odwiedzających wita stado ptaków wędrownych siedzące na drewnianej konstrukcji pawilonu, co jest aluzją do dzielnicy mobilności, w której ma siedzibę.

„Mobilność reprezentuje ogromna rzeźba kinetyczna naszego pawilonu, przypominająca tysiące ptaków migrujących z Polski na Półwysep Arabski” – powiedział w rozmowie z Gulf News Komisarz Generalny Pawilonu Polski Adrian Malinowski. „To jest naturalne https://gulfnews.com/expo-2020/news/expo-2020-dubai-learn-polish-phrases-coding-and-wonders-of-gaming-at-poland-pavilion-1.1626805454528 to przychodzi na myśl, gdy myślimy o związkach i powiązaniach między [the two regions]”.

Mobilność reprezentuje ogromna rzeźba kinetyczna naszego pawilonu, przypominająca tysiące ptaków migrujących z Polski na Półwysep Arabski. To jest naturalne https://gulfnews.com/expo-2020/news/expo-2020-dubai-learn-polish-phrases-coding-and-wonders-of-gaming-at-poland-pavilion-1.1626805454528 to przychodzi na myśl, gdy myślimy o związkach i powiązaniach między [the two regions].

– Adrian Malinowski, Komisarz Generalny Pawilonu Polski

Malinowski zwraca uwagę na korzystne położenie Polski na mapie świata, nazywa ją logistycznym centrum Europy i dodaje, że Polacy z 20 milionami ludzi w diasporze podróżowali po świecie: „Mobilność jest w dużej mierze w naszym kodzie genetycznym”.

Ptaki trzepoczą na wietrze

Pawilon Polski zgrabnie dzieli swoją narrację na pięć rozdziałów, aby pomóc odwiedzającym zwizualizować swoją koncepcję „natury połączonej z kreatywnością”. A dzięki tej fuzji kraj ma nadzieję zaprezentować inspirujące rozwiązania i przełomy technologiczne.

pawilon polski 2020

Ptaki wędrowne na fasadzie są wykute ze stopu aluminium i ze względu na swoją kinetyczną naturę trzepoczą na wietrze.
Zdjęcie: Dostarczono

– Tym razem chcemy wyrazić siebie poprzez ludzi, którzy mieszkają w Polsce i ich kreatywność – dodaje Malinowski, który mówi, że pomysł idzie w parze z hasłem Expo „Łącząc umysły, tworząc przyszłość”.

Trzypiętrowy pawilon został zaprojektowany przez warszawską firmę architektoniczną WXCA i wykonany jest prawie w całości z drewna pochodzącego z lasów południowo-wschodniej Polski, natomiast ptaki wędrowne na elewacji są wykute ze stopu aluminium i ze względu na swój kinetyczny charakter fruwają w wiatr. Dla Polski zrównoważony wybór drewna był prosty i prosty: drewno będzie później łatwe do demontażu i ponownego użycia.

Poznaj polską przyrodę, sztukę i gry

Na zwiedzających będzie czekał zespół wolontariuszy składający się z 75 polskich studentów, aby oprowadzić po pawilonie. Na przewodników wybrano łącznie 150 studentów z pięciu uczelni z całej Polski, z których połowa uczestniczyła w światowej wystawie na zasadzie wolontariatu przez trzy miesiące. Malinowski mówi, że pula studentów jest tak zróżnicowana, że ​​grupa posługuje się łącznie ponad 50 językami, co jest idealne, aby dotrzeć do równie zróżnicowanej publiczności na targach.

Za kreatywną narracją pawilonu stoi konsorcjum trzech studiów, Science Now, Stellar Fireworks i Tellart, które zaczyna się od momentu, gdy ludzie ustawiają się w kolejce.

Przy wejściu ustawiono pięć drewnianych basenów wypełnionych rodzimą roślinnością, które dają wgląd w unikalny dla Polski krajobraz, działający na wszystkie zmysły.

Podczas oczekiwania w poczekalni polskie wybrzeża, jeziora i rzeki, lasy i mokradła, łąki i góry są im przedstawiane oczami ilustratorów, poetów i nie tylko. Tutaj ciekawscy goście mogą zajrzeć do okularów do oglądania wbudowanych w baseny, aby w pełni doświadczyć natury.

Tomasz Opasiński Polska

Teaser pracy Tomasza Opasińskiego „Wybrzeże”, inspirowany czasem artysty na polskim wybrzeżu Bałtyku.
Zdjęcie: Instagram / @ polandatexpo

Wewnątrz czeka na zwiedzających tradycyjne przyjęcie, w którym znajdzie się atrakcja pawilonu w postaci multimedialnej instalacji artystycznej „Polski Stół”.

Okazały mebel nie jest zwykłym stołem, ale wspólnym produktem na zamówienie artystów, inżynierów i rzemieślników, którzy do budowy swoich modułów wykorzystali surowce znalezione w Polsce. Kolaż artystyczny przedstawia prace wykonane ze stali, miedzi, szkła, aluminium, włókna węglowego, drewna i ceramiki.

Stop z Ziemi na Marsa

Stop, czyli mieszanka dwóch lub więcej metali użytych do budowy Polskiego Stołu, dostarcza polska firma robotyki kosmicznej PIAP Space. Dzięki swojemu doświadczeniu w wydobyciu kosmicznym firma jest również ściśle zaangażowana w wielozadaniowy Mars Sample Return (MSR).

Multimisja jest wspólną kampanią Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) oraz Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) mającą na celu przywiezienie próbek z Czerwonej Planety do domu.

„Postrzegamy przemysł kosmiczny jako przyszłość rozwoju, podobnie jak Emiratczycy” – powiedział Malinowski.

„Będąc w Polsce, przekonasz się, że gościnność ludzi obraca się wokół polskiego stołu – tu jemy, bawimy się i zapraszamy naszych gości. Zawsze będziesz czuł się mile widziany ”- powiedział Malinowski.

Ma nadzieję, że instalacja pobudzi komunikację między gośćmi pawilonu, na wzór majlis w arabskiej tradycji.

pawilon polski 2020

Multimedialna instalacja artystyczna „Polski stół” to kolaż z pracami wykonanymi ze stali, miedzi, szkła, aluminium, włókien węglowych, drewna i ceramiki.
Źródło obrazu: Twitter / @ ExpoPL

Odwiedzający mogą nawet wchodzić w interakcję ze stołem, mówiąc do niego, a czujnik aktywowany głosem jest jednym z wielu zainstalowanych w budynku w świetle środków dystansowania społecznego pandemii. To Twoja szansa na naukę podstawowych zdań w języku polskim, takich jak „dzień dobry” na „dzień dobry” czy „dziękuję” przy stole.

Na drugim poziomie pawilonu zwiedzający mogą spodziewać się rzeźby w kształcie drzewa, w której mieści się pięć skupisk tematycznych polskiej gospodarki o tematyce od przyrody po gry.

  • Natura i dobre samopoczucie
  • Zaawansowana produkcja i rzemiosło
  • Technologia, innowacja i nauka
  • Design, moda i rękodzieło
  • Nowoczesna kultura i gry

W strukturę wbudowano cyfrowe treści medialne przeplatane fizycznymi artefaktami, co jest podstawą, która jest niezbędna, aby nadać doświadczeniom zwiedzającym wymiar interaktywny, a następnie uzupełnione wywiadami z producentami.

pawilon polski 2020

W trzeciej strefie znajduje się rzeźba w kształcie drzewa, w skład której wchodzi pięć skupisk tematycznych polskiej gospodarki.
Źródło obrazu: Twitter / @ ExpoPL

„Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że Polska jest trzecim największym eksporterem cyfrowej rozrywki na świecie. Obecnie mamy rekordową liczbę studiów gier i jest to miejsce, w którym można się znaleźć, jeśli szukasz pracy związanej z tworzeniem gier ”- powiedział Malinowski.

Polska jest domem dla renomowanych deweloperów, takich jak CD Projekt, który stoi za ulubioną przez fanów serią gier fantasy „Wiedźmin”. Ta nisza znajdzie się w centrum uwagi w drugiej połowie Expo w 2022 r., podczas którego tygodniowe wydarzenie poświęcone polskim grom przedstawia etapy od produkcji do publikacji w branży gier.

W tej sali zmieniające się wystawy zmieniają się mniej więcej raz w tygodniu. Wystawy obejmowałyby prezentacje o regionach Polski, agencjach rządowych, sektorach prywatnych oraz instytucjach.

5. Krajobrazy kreatywności

Piąta i ostatnia strefa to pomieszczenie pełne czujników, które staje się miejscem przypominającym o tym, co możemy wspólnie osiągnąć. Swój wspólny i interaktywny charakter zawdzięcza czujnikom zbliżeniowym i wykrywaczom kroków, które utrzymują punkty styczności na poziomie zerowym – wystarczy, że zwiedzający udają się do różnych części pomieszczenia, aby się bawić.

Gracze mają dobry powód, aby spędzać czas tutaj, ponieważ jeden z interaktywnych scenariuszy dotyczy gier. Nad nim wisi 50 eliptycznych luster w sześciu różnych rozmiarach, które zapewnia Studio Zięta i zacierają granicę między rzeczywistością a wyobraźnią.

pawilon polski 2020

Piąta i ostatnia strefa to pomieszczenie pełne czujników i komponent gry.
Źródło obrazu: Twitter / @ ExpoPL

Zaplanowano ponad 800 wydarzeń

Obszerny kalendarz z ponad 800 zaplanowanymi wydarzeniami rozciąga się na 182 dni nie tylko na terenie polskiego pawilonu, ale także na całym terenie Expo. Wśród koncertów, pokazów mody i imprez rodzinnych Malinowski wyróżnia trzy terminy pełnego polskiego doświadczenia:

  • 11 listopada 2021 r., Narodowy Dzień Polski: wypatruj koncertu fortepianowego pod batutą jednego ze zwycięzców Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, odbywającego się co pięć lat w Warszawie, by uhonorować twórczość polskiego pianisty Fryderyka Chopina.
  • 6 grudnia 2021, Polsko-Arabskie Forum Gospodarcze: Dzień kojarzeń w biznesie, wydarzenie ma przyciągnąć setki polskich przedsiębiorców.
  • 7 grudnia 2021, Dzień Polaków: Również w tym dniu na zwiedzających czeka festiwal kulturalny.

Bezpłatne warsztaty dla dzieci i dorosłych

W osobnym pomieszczeniu na parterze dzieci i dorośli mogą bezpłatnie nauczyć się obsługi drukarek 3D i kodu. Godziny otwarcia dla obu grup zwiedzających będą oddzielone, aby umożliwić lekcje przyjazne dzieciom poprzez podejście edutainment.

Konwersja na COVID-19

Bezpieczeństwo odwiedzających w epoce po pandemii skłoniło organizatorów pawilonu do przeprojektowania niektórych eksponatów. Wysiłki obejmowały zainstalowanie różnych czujników w celu zastąpienia kontaktu fizycznego i powłok nanomiedziowych, a także lamp UVC w celu wyeliminowania szkodliwych bakterii i wirusów.

Malinowski, który widział w tym rocznym odroczeniu szansę dla uczestników krajowych na wycofanie się i dostosowanie swoich wystaw do nowego klimatu, powiedział: „Przyciągnęliśmy więcej firm, instytucji i agencji do udziału w polskiej wycieczce na Expo 2020 być od maja.”

Pawilon Polski będzie miał bliźniaka

Po zamknięciu targów 31 marca 2022 r. wybrane pawilony wiejskie zostaną zintegrowane z District 2020, przyszłościowym inteligentnym miastem, które zostanie zbudowane w miejscu wystawy. Choć Pawilon Polski został wybudowany jako obiekt stały, jego plany na okres po Expo są nadal wstępne.

Pewne jest jednak to, że pawilon na uniwersytecie w Polsce zostanie przebudowany w ramach kampusu Wood Science.

– Pisarz jest stażystą w Gulf News.

READ  „Zone of Interest” to pierwszy międzynarodowy zdobywca Oscara za film fabularny w Wielkiej Brytanii
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *