Connect with us

Świat

EXCLUSIVE USA, UE ustanowiła ponad 20 dodatkowych krajów dla globalnego paktu metanowego

Published

on

EXCLUSIVE USA, UE ustanowiła ponad 20 dodatkowych krajów dla globalnego paktu metanowego

Bąbelki metanu są widoczne na bagnach na stanowisku badawczym w Stordalen Moor niedaleko Abisko, Szwecja, 1 sierpnia 2019 r.REUTERS / Hannah McKay

WASZYNGTON, 11 października (Reuters) – Dwa tuziny krajów dołączyły do ​​prowadzonych przez USA i UE wysiłków na rzecz ograniczenia emisji metanu o 30% do 2030 r., w powstającym globalnym partnerstwie przed jego uruchomieniem na szczycie klimatycznym ONZ w Glasgow Nadaje impet później w tym miesiącu urzędnik państwowy powiedział Reuterowi.

Nigeria, Japonia i Pakistan znajdują się wśród 24 nowych sygnatariuszy Globalnego zobowiązania dotyczącego metanu, ogłoszonego po raz pierwszy we wrześniu przez USA i UE w celu zachęcenia do szybkich działań w dziedzinie klimatu przed rozpoczęciem szczytu w Szkocji 31 ​​października, co może mieć znaczący wpływ na sektory Energia, rolnictwo i odpady, które są odpowiedzialne za większość emisji metanu.

Wśród dziewięciu pierwotnych partnerów znajdują się Wielka Brytania, Indonezja i Meksyk, którzy podpisali zobowiązanie, gdy zostało ono podpisane ogłoszone na Forum Głównych Gospodarek W zeszłym miesiącu. Partnerstwo obejmie teraz 60% światowego PKB i 30% światowych emisji metanu.

Specjalny wysłannik USA ds. zmian klimatycznych John Kerry oraz wiceprzewodniczący wykonawczy Komisji Europejskiej Frans Timmermans zaprezentują nowych partnerów na wspólnym wydarzeniu w poniedziałek, a także ogłoszą, że ponad 20 organizacji charytatywnych, w tym podległe Kierowani przez Michaela Bloomberga i Billa Gatesa, ponad 223 miliony dolarów zostaną zmobilizowane, aby wspomóc wysiłki krajów na rzecz redukcji metanu, powiedział urzędnik, który odmówił podania nazwiska.

Źródło powiedziało, że kraje reprezentują szereg różnych profili emisji metanu. Na przykład głównym źródłem emisji metanu w Pakistanie jest rolnictwo, podczas gdy głównym źródłem w Indonezji są odpady.

Kilka krajów najbardziej dotkniętych skutkami zmian klimatycznych, w tym niektóre kraje afrykańskie i kraje wyspiarskie, takie jak Mikronezja, również podpisało zobowiązanie.

W tygodniach poprzedzających szczyt klimatyczny ONZ Stany Zjednoczone będą współpracować z innymi głównymi emitentami metanu z gospodarek wschodzących, takich jak Indie i Chiny, aby zachęcić ich do przyłączenia się i zapewnienia, że ​​„wzrost wsparcia będzie trwał”, powiedział urzędnik.

„RUCH W LEWO”

Metan jest gazem cieplarnianym i, po dwutlenku węgla (CO2), największą przyczyną zmian klimatycznych. W kilku ostatnich raportach podkreślono, że rządy muszą zająć się metanem, aby ograniczyć globalne ocieplenie do 1,5 stopnia C, co jest celem Porozumienia Paryskiego.

Metan ma wyższy potencjał wychwytywania ciepła niż CO2, ale jest szybciej rozkładany w atmosferze. W opublikowanym w sierpniu przełomowym raporcie naukowym ONZ stwierdzono, że „duża, szybka i zrównoważona redukcja” emisji metanu, oprócz zmniejszenia emisji CO2, może mieć natychmiastowy wpływ na klimat.

W nadchodzących tygodniach Stany Zjednoczone uchwalą przepisy dotyczące metanu z ropy i gazu, a Unia Europejska opracuje szczegółowe przepisy dotyczące metanu jeszcze w tym roku.

Larry Kramer, prezes William and Flora Hewlett Foundation, która wniosła wkład do funduszu o wartości 200 milionów dolarów, powiedział Reuterowi, że pieniądze „pomogą w katalizowaniu zmian klimatycznych” i że redukcja metanu jest najszybszym sposobem na obejście celu 1,5 stopnia. osiągnięty.

Durwood Zaelke, prezes Waszyngtońskiego Instytutu Zarządzania i Zrównoważonego Rozwoju, powiedział, że partnerstwo to „dobry początek” w zwróceniu uwagi świata na potrzebę redukcji metanu.

„Został tylko jeden krok, aby uratować planetę przed katastrofą – jak najszybciej zredukować metan ze wszystkich źródeł” – powiedział w e-mailu przed ogłoszeniem.

Sprawozdawczość Valerie Volcovici; Montaż przez Rosalbę O’Brien i Hugh Lawson

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *