Connect with us

Zabawa

Europejska Akademia Filmowa restrukturyzuje zarząd, by zwiększyć różnorodność – The Hollywood Reporter

Published

on

Europejska Akademia Filmowa restrukturyzuje zarząd, by zwiększyć różnorodność – The Hollywood Reporter

Europejska Akademia Filmowa reorganizuje swoich członków zarządu, aby poprawić różnorodność regionalną i etniczną w swojej strukturze zarządzania.

Od 2024 roku każdy z 15 członków zarządu EFA będzie wybierany z 15 różnych regionów geograficznych lub językowych w Europie, z których każdy obejmuje inne kraje. Ponadto miejsce w zarządzie zostanie zarezerwowane dla ponadnarodowego przedstawiciela etnicznego ludności Samów lub Romów w Europie. Pierwszy mandat na to miejsce otrzymuje wybrany członek populacji Lapończyków.

Pozostali trzej członkowie zarządu, w tym przewodniczący i dwóch wiceprzewodniczących, nie są wybierani na podstawie regionu pochodzenia.

Przyjęte jednogłośnie zmiany wejdą w życie w nadchodzących wyborach EFA w 2023 i 2024 roku. Członkowie Europejskiej Akademii Filmowej mogą zgłaszać się jako kandydaci z regionu, w którym mieszkają i pracują. Członkowie zarządu są wybierani przez wszystkich członków Europejskiej Akademii Filmowej.Europejska Akademia Filmowa zarejestrowała się jako uprawniona do głosowania.

Zmiany nastąpią w dwóch fazach: sześciotygodniowej fazie samonominacji, która rozpocznie się w połowie sierpnia, oraz wyborach do zarządu, które rozpoczną się w październiku i potrwają kolejne sześć tygodni. Nowy zarząd zostanie ogłoszony na Walnym Zgromadzeniu Akademii na początku grudnia, a nowi członkowie obejmą swoje mandaty w styczniu. Obecni członkowie zarządu, którzy zostali wybrani w grudniu ubiegłego roku, będą pełnić swoje funkcje do końca swoich mandatów z końcem 2024 roku.

„Zmiany te spowodują, że Rada Dyrektorów Europejskiej Akademii Filmowej stanie się bardziej zróżnicowana i demokratycznie reprezentatywna” – powiedział przewodniczący EFA Mike Downey. „Wprowadzamy szereg zmian strukturalnych w sposobie prowadzenia Akademii, aby dostosować ją do aktualnych najlepszych praktyk, a to tylko jedna ze zmian, które pomogą nam lepiej służyć naszym członkom i dać im lepszą opiekę”. niektóre z tych obszarów były czasami marginalizowane lub spychane na boczny tor, nie ze złych intencji, ale po prostu ze względu na ich położenie geopolityczne. Wprowadzając te zmiany, wprowadzimy teraz poprawki i ponowną kalibrację, a Akademia stanie się silniejsza, bardziej inkluzywna i bardziej skoncentrowana na rok 2023 i nadchodzące lata”.

READ  Nikt nie spodziewał się takich scen w „Love Island. The island of love”! Ale emocje!

15 regionów to:

Albania, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Kosowo, Czarnogóra, Macedonia Północna, Serbia, Słowenia
Austria, Niemcy, Szwajcaria, Liechtenstein (od 2025 r., po wygaśnięciu obecnych mandatów)
Białoruś, Kazachstan, Rosja (od 2025)
Belgia, Luksemburg, Holandia
Francja, Monako
Irlandia, Wielka Brytania
Włochy, Malta, San Marino
Polska, Ukraina
Andora, Portugalia, Hiszpania
Turcja, Azerbejdżan, Palestyna
Bułgaria, Mołdawia, Rumunia
Armenia, Cypr, Gruzja, Grecja, Izrael
Czechy, Węgry, Słowacja
Dania, Finlandia, Grenlandia, Islandia, Norwegia, Szwecja
Estonii, Łotwy, Litwy

EFA powiedziała, że ​​zdecydowała się na zmianę strukturalną po „rozsądnej refleksji i chęci odzwierciedlenia dzisiejszej rzeczywistości Europy”.

Obecnie przedstawiciele krajów Europy Zachodniej są nadreprezentowani w Zarządzie EFA w porównaniu z członkami z Europy Wschodniej i Południowo-Wschodniej. Obecnie 25 procent członków zarządu reprezentuje kraje Europy Wschodniej i Południowo-Wschodniej. Dzięki restrukturyzacji te regionalne grupy zapewnią 50 procent wszystkich miejsc w zarządach.

Europejska Akademia Filmowa, założona w 1989 roku, reprezentuje filmowców z 52 krajów europejskich w Europie, a także w Izraelu i Palestynie.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *