Connect with us

Zabawa

Ernest Zozuń Wydawnictwo Dyscyplinarne Polskie Radio

Published

on

Ernest Zozuń Wydawnictwo Dyscyplinarne Polskie Radio

Ernest Zozuń był nieformalnym rzecznikiem personelu Trzy niezgodne z zarzutami pod adresem Marka Niedźwieckiego. Był także członkiem Związku Radiowego, który został powołany przez zarząd do kontaktu z mediami.

Weź: zwolnienie

Na początku czerwca br., Kiedy Kuba Strzyczkowski rozpoczął kierowanie anteną Trójki, szefem działu informacyjnego został Ernest Zozuń. W tym czasie udzielał mediom wywiadów i ostrymi słowami opisywał sytuację w Trójce po wyjeździe Niedźwieckich i kilku dziennikarzy (wrócili w czerwcu, z wyjątkiem Marka Niedźwieckiego). – Wszyscy wyszliśmy z tego całego zamieszania, strasznie zranieni, ze złamanym zaufaniem. Muszę odbudować redakcję, która wygląda jak Warszawa po wojnie. Muszę się dowiedzieć o sytuacji i zrobię to dopiero po powrocie ze zwolnienia lekarskiego 10 czerwca – powiedział w rozmowie z Wirtualnemedia.pl. Powiedział też, że w Trójce były „wywiady na zamówienie”.

W czerwcu jego „3 strony świata” powróciły w powietrze, ale już w sierpniu – tuż po wystrzeleniu Kuby Strzyczkowskiego i powołaniu nowego kierownictwa antenowego – Został przeniesiony do Information Radio Agency. Zozuń nie zgodził się na taką zmianę, przebywał na zwolnieniu lekarskim.

Dowiedzieliśmy się, że kilka dni temu prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska, jedyna osoba w zarządzie spółki, zapytała związkowców o stanowisko w sprawie dyscyplinarnego zwolnienia Ernesta Zosi. W poniedziałek związkowcy wysłali list do zarządu z negatywną oceną zwolnienia, a we wtorek 17 listopada dziennikarz otrzymał zwolnienie.

– List zawiera kilka zarzutów przeciwko mnie. Nie chcę tego komentować. Kieruję sprawę do sądu – mówi Zozuń portalowi Wirtualnemedia.pl.

Hej i Owczarek odsunęli się od anteny

Na początku czerwca Kuba Strzyczkowski powołał do redakcji Trójki kolejnych dwóch menadżerów: szefem trójki dziennikarzy została Sylwia Hejj, a dyrektorem muzycznym Mariusz Owczarek.

Koniec października br. Sylwia Hejj, redaktorka takich programów jak „Klub Trójki”, „Byle do 13th” czy „Winien i ma”, została usunięta z prac lotniczych. Chociaż nie została oficjalnie zwolniona, zawieszona lub zmieniła redaktorów, zniknęła z grafików. Szef dziennikarza kultury Piotr Majewski poinformował ją mailowo, że straciła zaufanie, została usunięta z anteny i nie może nadawać. Hej, jest teraz na zwolnieniu lekarskim.

READ  „Bawaal”: Varun Dhawan wspomina wizytę w obozie koncentracyjnym Auschwitz podczas strzelaniny; mówi: „Nie mogłem znieść widoku dziecięcych butów i innych rzeczy” – Exclusive | Wiadomości filmowe w języku hindi

Z kolei Mariusz Owczarek prowadził ostatnio nocne programy muzyczne „Mało Objectively”. Dwa dni temu został z niej usunięty i trafił do redakcji portalu PolskieRadio.pl, podlegającego Agencji Informacyjnej Radia. Nie wiadomo, co by tam zrobił.

Bartosz Gil mógł stracić pracę

Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, zarząd polskiego nadawcy zapytał pracujące dla stacji związki zawodowe kilka dni temu o opinię w sprawie zwolnienia Bartosza Gila. Zwolnienie (jak wskazano w liście) nastąpi w normalny sposób, w którym to przypadku nie ma mowy o zwolnieniu dyscyplinarnym. Związki mają czas do końca tygodnia na odpowiedź na to pytanie.

Gil jest dziennikarzem, pracuje w Trójce na liście Przebojów w połowie maja tego roku. był zawieszony. Kierownictwo anteny zarzuciło mu (i nie tylko) manipulowanie wynikami listy z 1998 roku, co powinno wygrać piosenkę Kazika „Your pain is better than my”. W odpowiedzi zawieszony dziennikarz napisał list do ówczesnego dyrektora Trójki, Tomasza Kowalczewskiego. – To nieprawda, że ​​piosenka została wprowadzona z listy. Ponieważ nigdy nie było listy, z której utwory były dodawane do zestawu do głosowania. Ich wybór był autonomiczną decyzją Marka Niedźwieckiego. Mechanizm głosowania na liście nie był doskonały, ale wiecie o tym od wielu miesięcy. Uczestniczyli w spotkaniach osobiście i zostali uwzględnieni w korespondencji z działem IT. Właśnie tymi kanałami poruszono tę kwestię jako najważniejszą z wielu, które niepokoiły listę. Media dotarły do ​​listu i podały go do wiadomości.

Od sierpnia br. Trójka ma nowe kierownictwo i stopniowo przekształca się w profil kulturowo-muzyczny z mniejszą ilością dziennikarstwa w powietrzu. Dyrektorem był wówczas Michał Narkiewicz-Jodko, zastępcami Piotr Kordaszewski i Marek Wiernik. Sytuacja trzeciego posła Mirosława Rogalskiego, który pełni tę funkcję od czasów Tomasza Kowalczewskiego, pozostaje niejasna.

Ernest Zozuń jest związany z polskim radiem od ponad 20 lat. W latach 2003-2005 był korespondentem nadawcy w Iraku, a od 2006 do 2007 roku w Moskwie. W Trójce wystąpił m.in. w audycjach „Wieczór Reportażu”, „Radioaktywny Magazyn Reporterów”, „Europa z definicji” oraz „Żyjemy w Europie”. Był także redaktorem tomu „Zapraszamy do Trójek”. W lipcu 2019 został oddelegowany do archiwów IAR. Wrócił stamtąd w październiku 2019 i Następnie został przeniesiony do Departamentu Dziennikarstwa Międzynarodowego. W maju tego roku. był w delegacji pracowników Trójki, którzy wziął udział w posiedzeniu Senackiej Komisji Kultury i Mediów, która zajmowała się sytuacją w Programie III Polskiego Radia. O zaistniałą sytuację zostali zapytani Prezes Agnieszka Kamińska, a następnie dyrektor Tomasz Kowalczewski. Ernest Zozuń mówił wtedy m.in. o smsach, które Kowalczewski miał prowadzić w jakiejś pracy redakcyjnej.

READ  Jak DP „Elvisa” Mandy Walker odtworzyła kultowe występy – The Hollywood Reporter

Udział Trójki w rynku w okresie od sierpnia do października br. wynosiła 2,9 proc. To najniższy wynik w historii anten.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *