EM 2024: Kylian Mbappé zdobywa bramkę po powrocie, Francja zajmuje drugie miejsce w grupie D po remisie 1:1 z Polską

Kylian Mbappé strzelił gola po powrocie do wyjściowej jedenastki reprezentacji Francji w zremisowanym 1:1 meczu z Polską w ostatnim meczu grupy D na Euro 2024.

Punkt zapewnił Francji miejsce w fazie pucharowej turnieju.

Wtorkowy mecz był pierwszym meczem Mbappé od czasu, gdy złamał nos w pierwszym meczu Francji, wygranym 1:0 z Austrią. Mimo że znajdował się na ławce rezerwowych, nie pojawił się w zeszły piątek w zremisowanym 0:0 meczu z Holandią.

Francja zakończyła fazę grupową jednym zwycięstwem i dwoma remisami w trzech meczach, miała więcej posiadania piłki i oddawała strzał za strzałem na polską bramkę. Dopiero początek drugiej połowy pozwolił im na przełamanie.

W 55. minucie Ousmane Dembélé został sfaulowany w polu karnym przez Jakuba Kiwiora z Polski. Mbappé podszedł do akcji, pokonał bramkarza Łukasza Skorupskiego i dał Francji prowadzenie.

Mbappé uczcił zwycięstwo, zdejmując maskę ochronną, którą będzie musiał nosić przez resztę turnieju.

Polska wyrównała w 79. minucie dzięki drugiej szansie Roberta Lewandowskiego. Jego gol z rzutu karnego padł po tym, jak jego pierwszą próbę obronił bramkarz Mike Maignan. Jednak okazało się, że Maignan opuścił boisko. wcześnie na linię bramkowąi wymusił kontynuację, którą Lewandowski nawrócił.

Po remisie Francji z Polską i Austrii pokonującej Holandię 3:2 Austria wygrywa grupę D, a Francja awansuje na drugie miejsce. Holandia zakończyła mecz z 4 punktami, co wystarczyło jej do zapewnienia sobie jednego z czterech miejsc przyznanych najlepszym drużynom z trzecich miejsc w sześciu grupach turnieju.

READ  Mistrzostwa świata w lotach. W Planicy pozostało tylko pięciu Polaków. Michał Doleżal podjął trudną decyzję