Najważniejsze wiadomości
Eleport instaluje infrastrukturę ładowania w 70 lokalizacjach Carrefour w Polsce
Jak podaje Eleport, obecnie trwają prace nad procesami administracyjnymi i przygotowaniem poszczególnych lokalizacji do montażu urządzeń w lokalizacjach Carrefour w Polsce. Celem obu partnerów jest możliwie najszybsze uruchomienie stacji ładowania we wszystkich lokalizacjach; pierwsze stacje ładowania mają zostać uruchomione jeszcze w tym roku.
Żadna firma nie podała żadnych informacji na temat sprzętu ani wydajności ładowania – tyle, że będą to szybkie ładowarki. „Dzięki tej współpracy możemy zaoferować klientom sieci w kilkudziesięciu miastach Polski możliwość szybkiego ładowania samochodu podczas codziennych zakupów” – mówi Paweł Doleciński, Menedżer Sprzedaży w Eleport.
Według własnych informacji dostawca infrastruktury ładowania obsługuje obecnie ponad 800 punktów ładowania w Polsce, Estonii, Łotwie i Litwie i do końca tego roku chce zwiększyć tę liczbę do 1350. Między innymi poprzez współpracę taką jak ta zawarta z Carrefourem.
Ze swojej strony francuski detalista postrzega rozwój infrastruktury ładowania w swoich lokalizacjach za pośrednictwem swojego partnera Eleport jako część globalnej strategii „Carrefour 2026”, której celem jest zmniejszenie emisji CO2 firmy o 30 procent do 2025 r. i o 50 procent do 2030 r. a do 2040 r. o 70 proc. w porównaniu z 2019 r.
W ostatnich latach Carrefour nawiązał kilka partnerstw. W 2021 roku firma ogłosiła, że do 2023 roku Allego zainstaluje ponad 2000 stacji szybkiego ładowania samochodów elektrycznych w ponad 200 lokalizacjach we Francji. Zaledwie kilka miesięcy później francuski sprzedawca ogłosił instalację infrastruktury ładowania we wszystkich swoich francuskich sklepach. Do 2025 r. w ponad 700 sklepach Carrefour we Francji będzie działać łącznie 5000 publicznie dostępnych punktów ładowania. Niedawno Carrefour ogłosił na początku tego roku, że Shell i Redevco zainstalują łącznie około 500 punktów ładowania w belgijskich lokalizacjach do 2025 roku.
„Zapalony odkrywca. Miłośnik piwa. Miłośnik bekonu. Fanatyk sieci. Przedsiębiorca. Pisarz”.