Nauka
Eksperci GW są pod ręką, aby omówić trwający w tym tygodniu szczyt NATO na Litwie
Turcja wspiera teraz szwedzką próbę członkostwa w NATO, co jest odwrotnym kursem dla kraju, który w zeszłym roku opóźnił szwedzką próbę przystąpienia do sojuszu wojskowego. O nadeszły wieści dzień przed rozpoczęciem przez przywódców NATO dwudniowego szczytu na Litwie. Eksperci spodziewają się również, że Ukraina znajdzie się na porządku dziennym, ponieważ członkowie NATO są podzieleni co do zaoferowania Ukrainie szybkiej ścieżki do członkostwa.
Eksperci z wydziału GW są do dyspozycji, aby udzielić informacji, analiz i komentarzy na temat szczytu NATO w tym tygodniu oraz najnowszych wydarzeń w wojnie rosyjsko-ukraińskiej.
Kamala Beyoghlowa, profesjonalny wykładowca na temat bezpieczeństwa międzynarodowego, a mianowicie z naciskiem na Turcję-USA-NATO. Jest znawcą Turcji i jej sąsiadów, większego Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Profesor Beyoghlow w swojej wieloletniej karierze wykładał na innych uniwersytetach i pełnił funkcję przewodniczącego Wydziału Kultury i Studiów Regionalnych, przewodniczącego Wydziału Badań nad Terroryzmem w Centrum Studiów Strategicznych w Afryce, urzędnika ds. amerykańskiego koordynatora ds. zwalczania terroryzmu, gdzie ściśle współpracował z byłym ambasadorem Turcji w USA w celu wzmocnienia stosunków amerykańsko-tureckich. Jego obecne badania koncentrują się na Türkiye-EU-Nato. Mógł rozmawiać z Turcją popierającą kandydaturę Szwecji do NATO.
erwan Lagadec, Research Associate Professor Spraw Międzynarodowych, specjalizuje się w sprawach NATO. Wykładał na temat strategicznych wyzwań NATO i odpowiedzi Zachodu na politykę zagraniczną Władimira Putina. Zainteresowania badawcze Lagadeca obejmują również projekcję stabilności NATO, stosunki transatlantyckie na szczeblu subnarodowym oraz politykę pomocową. Lagadec dokładnie przeanalizował ideę „Globalnego NATO” i „Sojuszu Demokracji”, a także rolę NATO w regionie Indo-Pacyfiku. Będzie obecny na szczycie w tym tygodniu i będzie mógł mówić o najnowszych wydarzeniach.
Dawid Szakonyi jest adiunktem nauk politycznych, którego badania koncentrują się na korupcji, klientelizmie i ekonomii politycznej w Rosji, Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych. Pełni również funkcję zastępcy dyrektora Programu Nowych Podejść do Badań i Bezpieczeństwa w Eurazji (PONARS Eurasia), sieci zrzeszającej ponad 140 naukowców z Ameryki Północnej i poradzieckiej Eurazji, która prezentuje nowe podejścia do badań w dziedzinie bezpieczeństwa, polityki, gospodarki i społeczeństwa w Rosji i Eurazji. Potrafi mówić o współczesnych wydarzeniach i polityce w Rosji i jej wojnie na Ukrainie, a także o staraniach Ukrainy o przystąpienie do NATO.
Michaela Purcella jest adiunktem, który uczy Rosji i bezpieczeństwa międzynarodowego wraz ze studiami nad polityką bezpieczeństwa. Specjalizuje się w bezpieczeństwie międzynarodowym, NATO, Rosji i Ukrainie. Jego doświadczenie w stosunkach międzynarodowych i strategii wojskowej daje mu możliwość wypowiadania się na temat najnowszych wydarzeń w wojnie na Ukrainie.
Szeherezada Rehman jest profesorem stosunków międzynarodowych, biznesu międzynarodowego i finansów. Pełni również funkcję dyrektora Centrum Badawczego Unii Europejskiej. Rehman doradzał wielu instytucjom, w tym OPIC, USAID, Departamentowi Stanu USA, Bankowi Światowemu, MFW i bankom centralnym oraz ministrom finansów Turcji, Nigerii, Peru, Mongolii, Węgier, Polski, Rosji i Chin. Rehman może omówić najnowsze wydarzenia na szczycie NATO, a także wpływ rozszerzenia NATO na międzynarodowy biznes, handel i sprawy międzynarodowe.
„Piwny maniak. Odkrywca. Nieuleczalny rozwiązywacz problemów. Podróżujący ninja. Pionier zombie. Amatorski twórca. Oddany orędownik mediów społecznościowych.”