Connect with us

Najważniejsze wiadomości

DVIDS – Aktualności – Grupa zadaniowa Marne i sojusznicy z NATO odwiedzają obiekty kulturalne w północno-wschodniej Polsce

Published

on

DVIDS – Aktualności – Grupa zadaniowa Marne i sojusznicy z NATO odwiedzają obiekty kulturalne w północno-wschodniej Polsce

BIAŁYSTOK, Polska – Żołnierze armii amerykańskiej z 2. batalionem, 69. pułkiem pancernym, 2. Zespołem Bojowym Brygady Pancernej i 3. Dywizją Piechoty dołączyli do wielonarodowych sił ze wzmocnionej Wysuniętej Grupy Bojowej NATO Polska podczas wycieczki po polskich miejscach kultury w województwie podlaskim w północno-wschodniej Polsce . 20-22, aby dowiedzieć się więcej o historii regionu i kraju.

Wycieczka, sponsorowana przez Polską Fundację Narodową (PNF), umożliwiła żołnierzom NATO i żołnierzom z Task Force Marne zwiedzanie różnych miejsc i pomników kultury w północno-wschodniej Polsce. Z kolei wycieczka pomogła żołnierzom zyskać nową perspektywę rozmieszczenia w Polsce i nawiązać kontakt z krajem, w którym obecnie przebywają.

Głos zabrał Cezary Andrzej Jurkiewicz, członek zarządu PNF [in Polish] o celu trasy PNF.

„Naszą główną ideą jest pokazanie [Soldiers] „Historia Rzeczypospolitej Obojga Narodów, która była krajem wielokulturowym, wielonarodowym” – mówił Jurkiewicz. „Pomocne byłoby zrozumienie naszej historii w oparciu o całą tę wielokulturową i wieloetniczną różnorodność [Soldiers] zrozumieć nasz punkt widzenia na naszych sąsiadów i nas samych.”

Żołnierze NATO odwiedzili różne miejsca w całej prowincji, od pomników Polaków poległych w czasie II wojny światowej po świątynie religijne przekształcone w muzea prezentujące wielowiekową ikonografię religijną. Żołnierze złożyli także wieńce i znicze pod pomnikami, aby złożyć hołd.

„Odwiedziliśmy wiele wspaniałych miejsc” – powiedział kapitan Michael Ohana, kapelan 2. Batalionu 69. Pułku Pancernego. „Dla mnie te wizyty są bardzo, bardzo ważne… Myślę, że są bardzo ważne w kontekście tego, co musimy tutaj zrobić jako żołnierze grupy bojowej NATO”.

Ohana powiedziała, że ​​wycieczka była nieocenioną okazją dla żołnierzy Grupy Zadaniowej Marne i ich sojuszników z NATO do lepszego zrozumienia i docenienia polskiej kultury i historii, a ostatecznie do nawiązania bliższych relacji z polskimi gospodarzami.

Wyjaśnił, że Polska w ostatnich dziesięcioleciach zmagała się z wrogością ze strony sąsiadujących z nią krajów, wskazując na najazdy nazistowskich Niemiec i Związku Radzieckiego podczas II wojny światowej lub ciągły wyzysk i deportacje Polaków pod rządami komunistycznej Rosji w latach powojennych.

READ  Euro 2020: Hiszpania pokonała Słowację, Szwecja pokonała Polskę w czołowej grupie | Wiadomości o Euro2020

„[Soldiers] „Dzięki odwiedzeniu muzeów mogę teraz zrozumieć, że dowiedziałam się o niektórych zmaganiach, z jakimi borykał się naród polski w przeszłości” – powiedziała Ohana. „Myślę, że to bardzo dobrze, że możemy zobaczyć te pomniki”.

„Było to dobre doświadczenie kulturalne dla mnie i wszystkich żołnierzy, którzy wzięli udział w tej wyprawie” – powiedział sierż. powiedział Miguel Pioangel, dowódca czołgu z kompanii Alpha, 2. batalionu 69. pułku pancernego. „To nas oświeciło i pokazało, jaki jest ten kraj i jak do niego doszło”.

Pioangel porównał polską pamięć o historii do pamięci Stanów Zjednoczonych – stwierdził. „Dowiedzieliśmy się, że są do nas podobni, że wciąż pamiętamy o naszych bohaterach i nadal staramy się walczyć o wolność, a oni walczą o swoją wolność”.

Pioangel dodał, że ogólnie rzecz biorąc, doświadczenie to pomogło poszerzyć wiedzę żołnierzy na temat polskiej kultury, czy to poprzez głębokie zanurzenie się w historii kraju w muzeum, czy też skosztowanie różnorodnej polskiej kuchni.

„Kiedyś przeczytałem bardzo mądre zdanie: «Jedyną rzeczą, którą możesz dzielić się z innymi ludźmi, jest to, co masz»” – powiedział Jurkiewicz. „A co mamy najlepszego? Nasza historia.”





Data wykonania: 23 października 2023 r
Data wydania: 25 października 2023 r., 2:52
Identyfikator historii: 456406
Lokalizacja: BIAŁYSTOK, PL



Widoki internetowe: 26
Pliki do pobrania: 0

DOMENA PUBLICZNA

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *