Connect with us

Zabawa

Disney+ Original Series „Deutsches Haus” o pierwszym procesie w Auschwitz, kręconym w Polsce

Published

on

Disney+ Original Series „Deutsches Haus” o pierwszym procesie w Auschwitz, kręconym w Polsce

W „Dom niemieckim” Disney+ przygotowała dramat muzyczny o młodej tłumaczce, która podczas swojej pracy najpierw skonfrontowała się z wstrząsającą prawdą o Holokauście Oświęcim Próba w 1963, jako jej najbliższy niemiecki oryginał.

Pięcioczęściowy miniserial jest adaptacją bestsellerowej powieści o tym samym tytule autorstwa Annette Hess, która również napisała scenariusz i pełni funkcję showrunnera.

Więcej różnorodności

Zdjęcia do „Domu Niemieckiego” trwają w Polsce od końca sierpnia i potrwają do połowy grudnia. Reżyserami są Isa Prahl („Westwall”) i Randa Chahoud („Deutschland 89”).

Wyprodukowane przez Gaumont Niemcybohaterka serialu odkrywa straszliwe zbrodnie, cierpienia i poczucie winy, które zostały stłumione podczas niemieckiego cudu gospodarczego, a także odkrywa własne zaangażowanie rodziny w ciemne strony niemieckiej historii.

W obsadzie znaleźli się Katharina Stark („Tatort”), Anke Engelke, Iris Berben („Krupp”), Hans-Jochen Wagner, jej ojciec Ludwig i Ricarda Seifried („Opowieść zimowa”).

Książka „Deutsches Haus” sprzedała się w ponad 700 tys. egzemplarzy w 33 krajach.

„Spotykamy się z wielkim wyzwaniem, jakim jest opowiedzenie historii procesu stulecia w sposób wrażliwy, ale także bezwzględny” – powiedział Hess w oświadczeniu.

Autor i showrunner stwierdził: „Na początku lat sześćdziesiątych niczego niepodejrzewający lub udający Niemcy i świat po raz pierwszy wszechstronnie i radykalnie nauczyli się z ust setek świadków jednej z największych zbrodni ludzkości, na zawsze naznaczonej słowem Auschwitz. Proces ten był pierwszym kamieniem milowym w pogodzeniu się z przeszłością, która trwa do dziś i musi być kontynuowana. Nigdy nie wolno nam o tym zapomnieć!”

Producentka Sabine de Mardt: „Kiedy w 2018 roku przeczytałam powieść Annette, byłam jednocześnie poruszona i zafascynowana i od razu zaczęłam myśleć o możliwej adaptacji filmowej”.

„Specjalna perspektywa młodej bohaterki daje nam ekscytujący wgląd w otchłanie naszej własnej historii i tego, jak sobie z nią radzimy, czego nie opowiedziano jeszcze w niemieckiej fikcji” – dodała.

READ  Amerykańska ekipa Ryder Cup ogranicza dostęp serwisu Netflix do filmu dokumentalnego „Full Swing”.

Najlepsza odmiana

Zapisać się do Biuletyn Różnorodności. Aby otrzymywać najnowsze wiadomości, śledź nas Facebook, Świergotoraz Instagram.

Kliknij tutaj, aby przeczytać cały artykuł.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *